Noah Gordon

„Mums pasisekė, jei per visą gyvenimą galime padėti vieną plytą. Jei sugebėsime paaiškinti ligą, kas nors dar negimęs galės sugalvoti vaistą.“

Noah Gordonas (1926–2021) – amerikiečių rašytojas. Kai kurios jo romanų temos – medicinos istorija ir medicinos etika, tačiau vėlesnėje kūryboje jis pradėjo daugiau dėmesio skirti inkvizicijai ir žydų kultūros istorijai. Jo romanas „Šamanas“ 1993 m. laimėjo pirmąją James‘o Fenimore‘o Cooper‘io premiją už geriausią istorinę grožinę literatūrą. Kitos dėmesio vertos N. Gordono knygos: „Gydytojas iš Saragosos“, „Gydytojas. Avicenos mokinys“.

Noah Gordon

18,62€
21,90€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Noah Gordon

14,02€
16,90€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Noah Gordon

5,00€
18,40€

Turime sandėlyje

Noah Gordon

16,11€
18,95€

Turime sandėlyje

Noah Gordon

15,47€
18,65€

Turime sandėlyje

Noah Gordon

14,35€
17,30€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Noah Gordon

Išparduota

Išparduota

Noah Gordon

Išparduota

8 prekės

Biografija

Gimė 1926 m. lapkričio 11 d. Vusterio mieste, Masačusetso valstijoje. 

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje tarnavo JAV armijoje. 

Iki 1959 m., kol buvo įdarbintas laikraštyje „Boston Herald“, rašė laikraščiui „Worcester Telegram“.

Debiutinis romanas „Rabis“ 1965 m. 26 savaites praleido „The New York Times“ bestselerių sąraše. 1965 m. išleidus „Gydytoją“, šią knygą perėmė „Random House“, kuri reklamavo kūrinį Europoje, kur N. Gordonas tapo labai populiarus Ispanijoje ir Italijoje. 

Romanas „Šamanas“ 1993 m. laimėjo pirmąją James‘o Fenimore‘o Cooper‘io premiją už geriausią istorinę grožinę literatūrą.

Nors tarptautiniu mastu buvo sutiktas gana palankiai, 2015 m. laikraštis „Boston Globe“ apibūdino N. Gordoną kaip santykinai nežinomą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dar 1996 m. „New York Times“ rašytoja Carey Goldberg nagrinėjo priežastį dėl didelio N. Gordono populiarumo Vokietijoje ir santykinai menko žinomumo Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1996 m. „Forward“ taip pat buvo aptartos romano „Gydytojas. Avicenos mokinys“ sėkmės Europoje priežastys.

Su žmona Lorraine turėjo tris vaikus. 

2021 m. lapkričio 22 d. mirė Dedhame, Masačusetso valstijoje, sulaukęs 95 metų.

Kūrybos bruožai

Kai kurios N. Gordono romanuose nagrinėjamos temos apima medicinos istoriją ir etiką. Vėliau jis pradėjo daugiau dėmesio skirti temoms, susijusioms su inkvizicija ir žydų kultūros istorija. Būdamas žurnalistas, jis rašė paprasta kalba ir trumpais sakiniais. Tai atsispindėjo ir jo knygose, kuriose, nors ir neturėdamas profesinių srities žinių, autorius sugeba pateikti reikiamą informaciją taip, kad ją suprastų kiekvienas. Jis giriamas už gebėjimą viską labai tiksliai papasakoti, tarsi iš tiesų būtų ekspertas toje srityje, kurios žinias suteikia personažams.