Gydytojas. Avicenos mokinys

18,62€
21,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Noah Gordon
Informacija
  • Metai 2016
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 712
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9786090123065

Knygos „Gydytojas. Avicenos mokinys “ aprašymas

Neprilygstamo pasakotojo Noah Gordono knyga, visame pasaulyje tapusi leidybine sensacija Nepamirštama kelionė po XI amžiaus pasaulį: nuo viduramžių tamsybėse skendinčios Europos iki šeicho rūmų prabanga tviskančios Persijos ir spalvingosios Indijos. Karų ir inkvizicijos purtomas krikščioniškas pasaulis, mokslo ir kultūros pakilimo metais gyvenantys musulmonų kraštai ir vietos po saule ieškantys amžini klajokliai žydai. Knygoje mainosi žemynai ir kraštovaizdis, susiduria tamsiausi prietarai ir šviesiausios mintys, o paskui savo svajonę keliaujančių veikėjų laukia gausybė likimo vingių, nuotykių, atradimų ir, žinoma, meilė. 

Neįtikėtina, kaip rašytojas perteikia viduramžių gyvenimą ir kultūrą – šie aprašymai tokie ryškūs, kad jauti pasibjaurėjimą, skausmą, meilę ir baimę. Daug sužinome ir apie religijas, anuometinį požiūrį į ligas: pradedant apendicitu ir baigiant maru.

Robui Koului buvo vos devyneri, kai jis pirmą kartą rankomis pajuto ledinį mirties dvelksmą. Likęs našlaitis, berniukas suprato: jo pašaukimas – gydyti žmones. Bet ko galėtų išmokyti jį priglaudęs barzdaskutys? Net jeigu šis, kaip dauguma to meto barzdaskučių, gali daryti paprastas operacijas ir pagydyti menkus negalavimus. Metų metus Robas su globėju klajoja po vikingų siaubiamą Angliją, jausdamasis bejėgis padėti ligoniams, kol vieną dieną išgirsta apie negirdėtus stebuklus tolimojoje Persijoje darantį didį gydytoją – Aviceną. Jaunuolis užsidega ryžtu tapti jo mokiniu. Bet krikščionių ir musulmonų pasauliai nesutaikomai susipriešinę – ar Robas turi nors menkiausią galimybę musulmonų krašte mokytis medicinos paslapčių? Ir kas bus, kai jaunuolis susidurs su žmogiškais jausmais ir dideliais išbandymais? 

Šių neįtikėtinų paslapčių skaitytojas mokosi kartu su Robu. Be to, sutinkame tikrų ir žavių žmonių – Aviceną, gydytoją, filosofą ir mokslininką, parašiusi beveik 300 knygų įvairiomis temomis. Būdamas vos 16 metų jis jau buvo žinomų gydytojų mentorius. Įdomiausia, kad kartais, būdami vakariečiais, tikime, kad esame visko išradėjai, tačiau čia prieš akis atsiskleidžia galinga kultūra, kuri yra toli nuo to meto Vakarų kultūros. Tai žavi, įtraukianti ir pamokanti istorija.

Noah Gordonas (1926–2021) – amerikiečių rašytojas. Kai kurios jo romanų temos – medicinos istorija ir medicinos etika, tačiau vėlesnėje kūryboje jis pradėjo daugiau dėmesio skirti inkvizicijai ir žydų kultūros istorijai. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti