Žiemos kareivis

9,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Autorius Daniel Mason
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 416
  • ISBN 9786094795138

Knygos „Žiemos kareivis“ aprašymas

Epinis kūrinys, kurį parašė daugybę apdovanojimų pelnęs „Rojalių derintojo“ autorius, yra iš dalies paslaptis, iš dalies karo istorija, iš dalies romanas.

Viena, 1914 m. Liucijus Kželevskis tuo metu yra 22 metų medicinos studentas, o Europoje prasideda Pirmasis pasaulinis karas. Susižavėjęs romantiškais pasakojimais apie mūšio lauko operacijas, jis užsirašo į kariuomenę ir tikisi gauti darbą gerai organizuotoje karo lauko ligoninėje.

Tačiau atvykęs į paskyrimo vietą, pasislėpusią atokiame Karpatų kalnų slėnyje, jis randa šaltą, šiltinės nuniokotą prieglaudą. Kiti gydytojai pabėgo, liko tik viena paslaptinga sesuo Margaretė.

Žiemos kraštovaizdyje siaučiant karui, Liucijus įsimyli moterį, iš kurios turi mokytis negailestingos medicinos. Vieną dieną atnešamas kareivis be sąmonės, kurio uniforma prikimšta keistų piešinių. Atrodo, kad jo išgelbėti neįmanoma, kol Liucijus priima lemtingą sprendimą, kuris visiems laikams pakeis gydytojo, paciento ir slaugytojos gyvenimus.

Nuo paauksuotų imperatoriškosios Vienos pokylių salių iki užšalusių Rytų fronto miškų, nuo sunkiai pasiekiamų operacinių iki mūšio laukų, kuriuose grumiasi kazokų kavalerija. „Žiemos kareivis“ – tai istorija apie karą, mediciną, šeimą, meilės paieškas istorijos verpetuose ir galiausiai apie klaidas, kurias darome, bei brangią jų išpirkimo kainą.

Daniel Mason – gydytojas, Stanfordo universiteto psichiatrijos docentas. Jis užsiima literatūros, istorijos ir kultūros įtakos medicinos praktikai tyrimais. D. Masono knygos išverstos į daugiau nei 28 kalbas, pagal vieną jų pastatyta opera ir keletas teatro spektaklių. 2020-aisiais D. Masonui įteikta Joyce Carol Oates vardo premija.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti