Suzanne Collins

„Kai rašau istoriją, tikiuosi, kad ji patiks ir berniukams, ir mergaitėms.“

Suzanne Collins (g. 1962) – amerikiečių rašytoja ir televizijos scenaristė. Ji geriausiai žinoma kaip distopinių knygų serijos jaunimui „Bado žaidynės“ autorė. S. Collins ciklą sudaro minėtoji ir kitos dalys: „Liepsnojantis įtūžis“, „Pavojinga meilė“, „Sakmė apie strazdą ir gyvatę“.

Suzanne Collins

9,00€

Turime sandėlyje

Suzanne Collins

9,00€

Turime sandėlyje

Suzanne Collins

9,00€

Turime sandėlyje

Suzanne Collins

9,00€

Turime sandėlyje

4 prekės

Biografija

Gimė 1962 m. rugpjūčio 10 d. Hartforde, Konektikuto valstijoje, Jane Brady Collins (g. 1931) ir pulkininko leitenanto Michaelo Johno Collinso (1931-2003), JAV karinių oro pajėgų karininko, tarnavusio Korėjos ir Vietnamo karuose, šeimoje. Ji yra jauniausia iš keturių vaikų: Kathryn (g. 1957), Andrew (g. 1958) ir Joan (g. 1960). Būdama karininko dukra, ji ir jos šeima nuolat judėjo. Vaikystę ji praleido rytinėje JAV dalyje

1980 m. baigė Alabamos dailės mokyklą Birmingeme, kur įgijo teatro meno specialybę. 1985 m. Indianos universitete baigė dvigubą teatro ir telekomunikacijų bakalauro laipsnį. 1989 m. Niujorko universiteto menų mokykloje įgijo dramaturgijos magistro laipsnį.

Karjerą pradėjo 1991 m. kaip vaikų televizijos laidų scenaristė. Ji dirbo su keliomis „Nickelodeon“ laidomis, įskaitant „Clarissa Explains It All“, „The Mystery Files of Shelby Woo“, „Little Bear“, „Oswald and Wow! Wow! Wubbzy!“. Ji taip pat buvo pagrindinė „Scholastic Entertainment“ knygos „Clifford's Puppy Days“ scenaristė. Po to, kai dirbdama prie vaikų laidos „Generation O!“ susipažino su vaikų rašytoju Jamesu Proimosu, S. Collins pajuto įkvėpimą pati rašyti knygas vaikams. 

2008 m. rugsėjį leidykla „Scholastic Press“ išleido pirmąją S. Collins trilogijos knygą „Bado žaidynės“ (angl. „The Hunger Games“). Kitas įkvėpimas buvo jos tėvo karjera karinėse oro pajėgose, kuri leido jai susipažinti su skurdu, badu ir karo padariniais. 2009 m. rugsėjį buvo išleista antroji trilogijos knyga „Pavojinga meilė“ (angl. „Catching Fire“), o 2010 m. rugpjūčio 24 d. – trečioji knyga „Liepsnojantis įtūžis“ (angl. „Mockingjay“). Per 14 mėnesių vien Šiaurės Amerikoje išleista 1,5 mln. pirmųjų dviejų „Bado žaidynių“ knygų egzempliorių. „Bado žaidynės“ daugiau nei 60 savaičių iš eilės buvo „The New York Times“ bestselerių sąraše. „Lions Gate Entertainment“ įsigijo pasaulinio platinimo teises į „Bado žaidynių“ ekranizaciją, kurią prodiusavo Ninos Jacobson prodiuserinė kompanija „Color Force“. S. Collins pati adaptavo romaną filmui. 2011 m. pavasario pabaigoje prasidėjo filmavimo darbai, kuriuos režisavo Gary Rossas, o pagrindinę heroję Ketnę įkūnijo Jennifer Lawrence. Joshas Hutchersonas suvaidino Pitą, o Liamas Hemsworthas – Geilą. Vėlesni du romanai taip pat buvo ekranizuoti, o pastaroji knyga padalinta į dvi kino dalis, iš viso buvo sukurti keturi filmai, atspindintys tris knygas. Dėl knygų „Bado žaidynės“ populiarumo S. Collins pripažinta vienu įtakingiausių 2010 m. žurnalo „Time“ žmonių. 2012 m. kovą „Amazon“ paskelbė, kad ji tapo geriausiai parduodama visų laikų „Kindle“ autore. 

2010 m. gavo Amerikos scenaristų gildijos nominaciją animacinių filmų srityje už tai, kad parašė vieną iš kritikų puikiai įvertintos kalėdinės specialiosios laidos „Santa, Baby!“ scenarijų.

2019 m. birželio 17 d. S. Collins paskelbė, kad 2020 m. gegužės 19 d. bus išleista „Bado žaidynių“ priešistorė. Ji paremta būsimojo prezidento Snou gyvenimu, 64 metai prieš „Bado žaidynių“ trilogijos įvykius. 2019 m. spalio 4 d. paaiškėjo, kad pavadinimas bus „Sakmė apie strazdą ir gyvatę“.

Kūrybos bruožai

S. Collins patraukia skaitytojus gebėjimu kurti itin gyvas scenas. Naudodama detalius vaizdus, ji atgaivina aplinką ir veikėjus, leisdama skaitytojams įsivaizduoti jos sukurtą distopinį pasaulį. Jos proza yra greita ir orientuota į veiksmą. S. Collins puikiai sekasi kurti intrigą ir įtemptas akimirkas, verčiančias skaitytojus nekantriai vartyti puslapius. Ji meistriškai supina veiksmo sekas, sukurdama skubos ir jaudulio jausmą.

S. Collins taip pat gilinasi į veikėjų emocinę gelmę. Ji meistriškai tyrinėja jų mintis, motyvaciją ir santykius, sukeldama skaitytojų empatiją bei ryšį. Rašydama ji nagrinėja išgyvenimo, pasiaukojimo ir žmogaus dvasios atsparumo temas. Maža to, S. Collins moka sukurti stiprius ir įsimintinus veikėjus. Jos personažai turi savitus balsus ir per visą pasakojimą smarkiai tobulėja.