Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Viktorija Daujotytė

„Sutinku ir kai nesutinku.“

Viktorija Daujotytė-Pakerienė (g. 1945) – lietuvių literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto profesorė emeritė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Autorė pagrinde analizuoja poeziją, o pačią literatūrą interpretuoja egzistencinių problemų aspektu. Itin įžvalgūs V. Daujotytės leidiniai: „Arvydas Šliogeris: mano elementorius buvo Homeras“, „Džiaugsmas dienų audime. Fragmentinė humanistika“, „kalbėjimo(si) erčios. Mažosios esė“.

Išdėstymas:

Viktorija Daujotytė

13,19€

Žinomos literatūrologės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, profesorės Viktorijos Daujotytės knyga – tai pomirtinis dialogas su artimu bičiuliu ir ilgamečiu pašnekovu, ryškiausiu pastarojo meto lietuvių filosofu Arvydu Šliogeriu. Šis dialogas skirtas A. Šliogerio tekstams ir idėjoms, jo mąstymo kryptims ir būdui atverti, paaiškinti –..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Viktorija Daujotytė

13,94€

Viktorija Daujotytė-Pakerienė – habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, literatūros tyrinėtoja, daugybės monografijų, studijų ir straipsnių autorė. „Džiaugsmas dienų audime“ – penktoji profesorės V. Daujotytės refleksijų knyga. Leidykla „Tyto alba“ yra išleidusi keturias autorės panašaus pobūdži..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Viktorija Daujotytė

11,60€

Skaityk, kad neprarastum gyvenimo skonio. Vis pasitikrink. Rašyk, jei turi iš ko. Teksteliai, fragmentai, mažosios esė persmelkia mane – iš pradžių kaip gyvenimas sau, o paskui ir kaip noras pasidalyti su kitais. Juk jei kalbu, tai ir kalbuosi. Jei ir vos girdimai. Vis sukasi mintyse toks kasdienis sakinukas: „Ką tu sau galvoji.“ Ne klausimas. Ne v..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Viktorija Daujotytė

14,06€

Dvasinis kartos, siauresne prasme – žemininkų, centras yra V. Mačernis, anksti ir savo draugų pripažintas, toks ir išlikęs. Tad suprantama, kad prie jo vis grįžtama, siekiant atnaujinti kūrybos suvokimą, dvasinę biografiją. Taip, disproporcija, kai pagalvojame kad ir apie H. Nagį, o ir apie kitus „Žemės“ autorius, juolab apie platesnį žemininkų rat..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Viktorija Daujotytė

..

Išparduota

Viktorija Daujotytė

..

Išparduota

Viktorija Daujotytė

..

Išparduota

Viktorija Daujotytė

..

Išparduota

Viktorija Daujotytė

Tarp daugelio profesorės Viktorijos Daujotytės literatūros mokslo knygų, solidžių monografijų, ši knyga išsiskiria ne tik kuklia išvaizda, bet, pirmiausia giliu dvasinio pasaulio atskleidimu. Teisus rašytojas, akademikas Vytautas Martinkus sakydamas: „Labai laukiu ir pavydžiu galimos Skaitytojo ir (Autorės) knygos ..

Išparduota

Viktorija Daujotytė

..

Rodoma nuo 1 iki 10 iš 10 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1945 m. spalio 1 d. Keiniškėje, Varnių valsčiuje, Telšių apskrityje.

1962 m. baigė Pavandenės vidurinę mokyklą. 

1963 m. Vilniaus valstybiniame universitete ėmė studijuoti lietuvių kalbą ir literatūrą.

1968 m. baigusi mokslus pradėjo dirbti „Pergalės" žurnale stiliste-korektore. 

1972 m. apgynė filologijos mokslų kandidatės disertaciją, po to ėmė dirbti Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos ir literatūros katedros dėstytoja. 

1975 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

1982 m. suteiktas docentės vardas. 

1983-1985 m. Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros vedėja. 

1988 m. įgijo habilituotos humanitarinių mokslų daktarės laipsnį. 

1990 m. suteiktas profesorės vardas. 

1993 m. įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

1998 m. įteikta „Varpų“ literatūrinė premija.

2002 m. įteiktas DLK Gedimino 4 laipsnio ordinas.

2007 m. įteikta Konstitucijos taurė (drauge su Edvardu Gudavičiumi).

2008 m. įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija už knygą „Sauganti sąmonė: literatūra ir patirtis: užrašai“.

2009 m. įteikta Nacionalinė pažangos premija už individualų, kūrybišką Lietuvos kultūros ir meno tyrimą bei interpretavimą.

2010 m. įteiktas Barboros Radvilaitės medalis už išskirtinius nuopelnus Vilniaus miesto kultūrai.

2010 m. įteikta Jotvingių premija.

2011 m. įteikta Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos premija.

2013 m. įteikta Lietuvos mokslų akademijos humanitarinių mokslų premija už darbų ciklą „Fenomenologiniai lietuvių literatūros tyrimai (1998–2012)“.

2014 m. įteiktas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos garbės ženklas už nuopelnus Lietuvos mokslui, švietimui ir kultūrai, mokslininkų bei mokytojų ugdymą, kūrybingos lietuvybės stiprinimą.

2015 m. įteikta Antano Baranausko literatūrinė premija už knygas „Givenu vina. Gyvenu viena“ ir „Tata pariejau. Tai parėjau“, parašytas žemaičių tarme bei bendrine lietuvių kalba.

Kūrybos bruožai

Pamatinės V. Daujotytės mokslinės sritys: lietuvių literatūra, literatūros fenomenologija, literatūros kritika. Daugiausiai autorė tyrinėja poeziją, literatūrą interpretuoja egzistencinių problemų aspektu. V. Daujotytė įvairiais pjūviais analizuoja daugybės lietuvių rašytojų kūrybą, visą šalies literatūros raidą. Kritikos leidiniuose ji nėra šalta ar smerkianti, ji nebando nustebinti ekstravagantiškomis stiliaus priemonėmis. Priešingai, V. Daujotytė kalba poetiškai, švelniai parenka žodį. 

Itin autorė domisi moterų rašytojų tekstais. Jai įdomu moterų sąmoningumo istorijos, jų kilimas į kultūrą, pasiryžimas nelikti namų šeimininkėmis ir žengti paskui vidinio balso pašaukimą kurti. 

V. Daujotytė daug dėmesio skiria pasaulėvaizdžio tyrimams, lietuvių rašytojų kasdienių patirčių įprasminimu literatūroje. Tyrinėjo Vinco Mykolaičio-Putino, Janinos Degutytės, Justino Marcinkevičiaus, Sigito Gedos bei kitų autorių kūrybą ir biografijas. Daugiausia pastangų V. Daujotytė skyrė Salomėjos Nėries darbams ir gyvenimui. 

Taip pat V. Daujotytė išleido gausybę monografijų, vadovėlių ir kitų mokymo priemonių.