Colleen McCULLOUGH

„Jei kiekvienas veikėjas kalba tuo pačiu balsu, tai yra nepatyrusio rašytojo požymis.“

Colleen Margaretta McCullough (1937 – 2015) – australų rašytoja, žinoma dėl savo išskirtinių romanų. Iš jų bene garsiausi yra „Erškėčių paukščiai“, „Saldžiai kartu“, „Prisilietimas“. 2006 m. birželio 12 d. C. McCullough paskirta Australijos ordino karininke „už nuopelnus menui kaip rašytojai ir bendruomenei, kai atliko vaidmenį remiant nacionalines ir tarptautines švietimo programas, medicinos ir mokslo disciplinas bei labdaros organizacijas ir tikslus“.

Colleen McCULLOUGH

13,23€
15,95€

Turime sandėlyje

Colleen McCULLOUGH

22,95€
27,00€

Turime sandėlyje

Colleen McCULLOUGH

16,55€
19,95€

Turime sandėlyje

Colleen McCULLOUGH

17,26€
20,30€

Turime sandėlyje

4 prekės

Biografija

Gimė 1937 m. birželio 1 d. Velingtone, Naujojo Pietų Velso centrinių vakarų regione, Jameso ir Laurie McCullough šeimoje. Jos tėvas buvo airių kilmės, o motina – iš dalies maorių kilmės Naujosios Zelandijos gyventoja. Vaikystėje šeima daug kraustėsi, galiausiai apsigyveno Sidnėjuje, kur C. McCullough mokėsi Šventojo Kryžiaus koledže, labai domėjosi tiek gamtos, tiek humanitariniais mokslais. Ji turėjo jaunesnį brolį Carlą, kuris nuskendo prie Kretos krantų, kai jam buvo 25-eri, bandydamas gelbėti į bėdą patekusius turistus. Pagal jį C. McCullough sukūrė veikėją romane „Erškėčių paukščiai“.

Prieš įgydama aukštąjį išsilavinimą C. McCullough užsidirbo pragyvenimui kaip mokytoja, bibliotekininkė ir žurnalistė. Pirmaisiais medicinos studijų metais Sidnėjaus universitete ji sirgo dermatitu nuo chirurginio muilo ir jai buvo liepta atsisakyti svajonės tapti gydytoja. Vietoj to ji perėjo į neurologiją ir dirbo Sidnėjaus Karališkojoje Šiaurės Kranto ligoninėje.

1963 m. C. McCullough ketveriems metams persikėlė į Jungtinę Karalystę; ligoninėje Londone ji susipažino su Jeilio universiteto neurologijos skyriaus pirmininku, kuris jai pasiūlė mokslinės bendradarbės darbą Jeilio universitete. Dešimt metų (nuo 1967 m. balandžio mėn. iki 1976 m.) ji praleido tyrinėdama ir dėstydama Jeilio medicinos mokyklos Neurologijos katedroje Niu Heivene, Konektikuto valstijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dirbdama Jeilyje ji parašė dvi pirmąsias knygas. Viena iš jų, „Erškėčių paukščiai“, tapo tarptautiniu bestseleriu ir viena iš geriausiai parduodamų knygų istorijoje, kurios visame pasaulyje parduota daugiau kaip 30 mln. egzempliorių, o 1983 m. įkvėpė sukurti vieną iš žiūrimiausių visų laikų televizijos miniserialų.

Po „Erškėčių paukščių“ C. McCullough parašė savo opus magnum – septynis romanus apie Julijaus Cezario gyvenimą ir laikus, kurių kiekvieno apimtis siekia iki 1000 puslapių. Serija „Masters of Rome“ ją užėmė beveik 30 metų, nuo devintojo dešimtmečio pradžios iki paskutinio tomo išleidimo 2007 m. Tyrimai buvo monumentali užduotis: jos namų lentynose susikaupė kelių tūkstančių knygų ir monografijų biblioteka apie visus Romos istorijos ir civilizacijos aspektus. Ji braižė miestų ir mūšių laukų žemėlapius, ieškojo biustų ir užrašų pasaulio muziejuose, konsultavosi su dešimties universitetų ekspertais ir fiksavo visus žinomus faktus apie šį objektą ir jo laikus.

Šių knygų sėkmė leido jai atsisakyti medicininės-mokslinės karjeros. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, pabuvojusi Londone ir Konektikute, ji apsigyveno nuošalioje Norfolko saloje prie Australijos žemyninės dalies krantų, kur susipažino su savo vyru Ricu Robinsonu. 1984 m. balandį jie susituokė. 

Mirė 2015 m. sausio 29 d., būdama 77 metų, Norfolko salos ligoninėje, Burnt Pine, nuo inkstų nepakankamumo, ištikus keliems nedideliems insultams. Dėl hemoraginės geltonosios dėmės degeneracijos jai silpnėjo regėjimas, ji taip pat sirgo osteoporoze, trišakio nervo neuralgija, diabetu ir gimdos vėžiu, visą laiką naudojosi neįgaliojo vežimėliu.

Kūrybos bruožai

Ypač reikšmingas C. McCullough kūrybos aspektas – jos gebėjimas kurti ypač turtingą aplinką. Nesvarbu, ar ji aprašinėja Australijos dykumą, ar senovės Romą, ji turi talentą aprašomąja proza atgaivinti vietoves. Jos dėmesys detalėms leidžia skaitytojams įsivaizduoti scenas ir pasinerti į istoriją. 

C. McCullough taip pat linkusi atlikti išsamius mokslinius tyrimus, kurie akivaizdūs jos istoriniuose romanuose. Ji garsėja skrupulingu dėmesiu istoriniam tikslumui, užtikrindama, kad jos pasakojimai būtų puikiai pagrįsti faktais. Jos atsidavimas tyrimams suteikia kūriniams autentiškumo.

Kalbant apie istorijas, C. McCullough kūriniai pasižymi sudėtingu personažų vystymusi ir daugiasluoksniais siužetais. Jos veikėjai turi gilių trūkumų, susiduria su asmeninėmis kovomis ir konfliktais. Autorė gilinasi į jų psichiką, nuodugniai tyrinėja jų motyvaciją ir emocijas.