Morgano kelias

22,95€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
27,00€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 726
  • ISBN 9786094668081

Knygos „Morgano kelias“ aprašymas

Colleen McCullough (Kolin Makalou, 1937–2015) – viena populiariausių visų laikų Australijos rašytojų. Už nuopelnus šalies kultūrai jai suteiktas Australijos nacionalinės vertybės titulas. C. McCullough baigė neurologijos studijas, dešimt metų buvo pasinėrusi į mokslinę veiklą ir dėstė Jeilio medicinos mokykloje. Tuo metu ėmė rašyti romanus, šie greitai sulaukė įvertinimo už gebėjimą derinti mokslininkės kruopštumą, žmogaus psichologijos išmanymą ir meninę išmonę. Išgarsėjusi kultiniu romanu „Erškėčių paukščiai“ (1977), kuris iki šių dienų visame pasaulyje perleidžiamas dideliais tiražais, C. McCullough parašė daugiau nei dvidešimt knygų. „Morgano kelias“ – vienas garsiausių autorės istorinių romanų, nukeliantis į Britų imperijos laikus.

XVIII a. Anglija ryžtasi didžiuliam eksperimentui su žmonėmis. Nusikaltėliai iš šalies kalėjimų plukdomi į tolimą, nepažįstamą žemyną. Atverčiamas dramatiškas istorijos puslapis. Australijos pakrantėse netrukus prisišvartuoja pirmieji britų kolonistų laivai.

Viename jų – nuteistasis Ričardas Morganas. Mylimą šeimą praradęs, melagingai apkaltintas smuklininkas tampa vienos sudėtingiausių ir įspūdingiausių kelionių žmonijos istorijoje liudytoju. Dvylika alinančių mėnesių plaukiant – tik pati iššūkių pradžia. Tikrieji sunkumai prasideda pasiekus Australiją. Tačiau būtent čia netikėčiausiomis aplinkybėmis Morganas vėl atranda gyvenimo tikslą ir iš naujo patiki, jog dar gali mylėti. 

Aistros, išdavystės ir kvapą gniaužiantys nuotykiai – tikrais įvykiais paremtame romane „Morgano kelias“ C. McCullough grąžina skaitytojus į ryškų Australijos kraštovaizdį, o ten reikšmingų istorinių lūžių fone skleidžiasi Ričardo Morgano gyvenimo drama.

„Šis ugningas, istoriniais faktais grįstas pasakojimas įrodo C. McCullough meistrystę. [...] Neužmirštamo knygos herojaus stiprybė, psichologinis atsparumas taip pagyvina istoriją, jog galima teigti, kad tai vienas geriausių C. McCullough parašytų kūrinių.“ – Publishers Weekly


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti