Erškėčių paukščiai

13,23€
15,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 648
  • Leidykla Tyto alba
  • ISBN 9786094664038

Knygos „Erškėčių paukščiai“ aprašymas

Rašytoja Colleen McCullough (1937–2015) – viena garsiausių visų laikų australių. Už nuopelnus šalies kultūrai jai suteiktas Australijos nacionalinės vertybės titulas. Ji – virš 20 romanų ir detektyvų autorė, pagal jos kūrinius pastatytas ne vienas kino filmas ir serialas. Bet skaitytojų atmintyje ji, pirmiausia, kultinio romano Erškėčių paukščiai autorė.

Erškėčių paukščiai – antrasis rašytojos romanas, išleistas 1977 m. Dabar visame pasaulyje jo parduota virš 33 mln. egzempliorių. Tai vienas žymiausių visų laikų romanų, tikras epas, kuriame – kone visa XX a. Australijos istorija, gyvenimo sankloda ir žmonių santykiai. Kaitra spengiančiame fone – 3 vienos šeimos kartų dalia, kurią lemia uždrausta merginos Megės ir katalikų kunigo Ralfo de Brikasaro meilė. Šis romanas, užsimezgęs dar Megės vaikystėje, lydi ją visą gyvenimą. Meilės negali užgesinti nei bažnyčios draudimai, nei mylimojo atsižadėjimas, nei santuoka. Nesvarbu, kad ambicingo  dvasininko kelias iš Australijos nuveda jį į Romą ir Vatikaną, o jautrioji Megė visa širdimi ir siela susijusi su atokiu Drohedos ūkiu. Niekas, nei laikas, nei atstumas, nei draudimai negali išskirti vienas kitam skirtų asmenų. Megės ir Ralfo meilės istorija – viena tų, kurios lieka su skaitytoju visam laikui.

Egzotiška Australijos gamta visą gyvenimą trunkančios aistros fone, meilės ir pareigos konfliktas, mirtis ir ištvermė. Erškėčių paukščiai – ryški ir psichologiškai tiksli istorija apie taurią meilę, įveikiančią visus iššūkius.

Romanas ekranizuotas į to paties pavadinimo televizijos miniserialą; 1983 m. kovo 27-30 d. rodytas miniserialas tapo antru pagal žiūrimumą visų laikų JAV miniserialu po Šaknų (angl. Roots). Vėliau, 1996 m., sukurtas miniserialas Erškėčių paukščiai. Dingę metai (angl. The Thorn Birds: The Missing Years) užpildė romano viduryje esančią 19 metų spragą. Jis kritikuotas dėl neatitikimų su originaliu serialu. 2009 m. romanas taip pat adaptuotas į miuziklą.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti