Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Elena Ferrante

„Kiekvienas iš mūsų pasakoja savo gyvenimą taip, kaip jam tinka.“

Elena Ferrantė – italų rašytoja. Jos knygos, iš pradžių išleistos itališkai, išverstos į daugelį kalbų. Keturių knygų serija „Neapolietiška saga“ yra plačiausiai žinomas autorės kūrybos pavyzdys. Seriją sudaro tokios dalys kaip „Nuostabioji draugė“ ir „Naujoji pavardė“

Dėl autorės anonimiškumo apie jos biografiją žinoma nedaug faktų. Interviu ji yra teigusi, kad gimė Neapolyje, siuvėjos duktė, ir jog turi tris seseris. Jos klasikinės literatūros išmanymas taip pat paskatino kritikus teigti, kad ji turėjo studijuoti literatūrą. Žurnalas „Time“ 2016 m. E. Ferrantę pavadino vienu iš 100 įtakingiausių žmonių.

Išdėstymas:

Elena Ferrante

12,53€

Didžiulį tarptautinį populiarumą pelniusios „Neapolietiškos sagos“ autorės Elenos Ferrante dar 2002 metais parašytas sukrečiantis, lyg atvira žaizda pulsuojantis romanas. Tykiai. Ramiai. Taip prasideda ir baigiasi Elenos Ferrante romanas. Tačiau ši ramybė apgaulinga – santuokos krizė, skyrybų drama, auganti į..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Elena Ferrante

12,41€

Vidutinio amžiaus išsiskyrusi Leda pirmą kartą po daugelio metų lieka viena, kai dvi suaugusios dukterys išvyksta iš namų gyventi pas tėvą į Torontą. Netikėtai pajutusi laisvę, ji išvyksta atostogauti į Jonijos pakrantę.Tačiau netrukus ją suintriguoja paplūdimyje besiilsinti jauna mama Nina, su kuria ji galiausiai užmezga pokalbį. Ninai patikėjus t..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Elena Ferrante

15,93€

Likus dvejiems metams iki mano tėčiui išeinant iš namų, jis mamai pasakė, kad aš labai negraži.Ar gali būti, kad vieną dieną kieno nors leptelėta ir atsitiktinai nugirsta frazė taip sudrebintų tavo darnų gyvenimą, kad suglumęs ir įskaudintas pasuktum priešinga, nei tikėtasi, kryptimi ir tik vėliau, suradęs jėgų atsitiesti, suvoktum, jog viskas, kas..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Elena Ferrante

12,65€

Dvi draugės. Du likimai. Ir aistromis verdantis Neapolis. Lila ir Elena, jau šešiolikmetės, atsiduria aklagatvyje. Lila ką tik ištekėjo, tačiau perėmusi vyro pavardę pasijuto praradusi save. Elena, draskoma noro neatsilikti nuo draugės ir išsiveržti iš kvartalo, kuriame vis labiau nepritampa, toliau pavyzdingai mo..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Elena Ferrante

12,32€

Tai pirmoji garsios „Neapolietiškos Sagos“ knyga, kaipmat pelniusi viso pasaulio skaitytojų liaupses. Romanas „Nuostabioji draugė“ – tai istorija, pasakojanti apie dvi Neapolyje gyvenančias mergaites Eleną ir Lilą, susiduriančias su skurdu, visuomenės pripažinimo stoka bei tarpusavio konkurencija. Autorė Elena Ferrante knygoje vaizduoja, kaip sunki..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Elena Ferrante

„Neapolietiška saga“ – italų autorės Elenos Ferrante keturių įspūdingų knygų serija, kurioje pasakojama apie daugiau nei penkis dešimtmečius trunkančią dviejų moterų – Lilos Čerulo ir Elenos Greko, užaugusių skurdžiame Neapolio kvartale, draugystę. Elena ir Lila, kurių istoriją skaitytojai sekė dalyse „Nu..

Išparduota

Elena Ferrante

Melancholiškas, elegantiškas ir rafinuotas romanas. Nesibaigiantys vaizduotės ir tikrovės, spalvingos praeities ir blankios dabarties viražai. Debiutinis, bet labai įtaigus ir paveikus „Neapolietiškos sagos“ ir „Apleisties dienų“ autorės Elenos Ferrante kūrinys nepaliks skaitytojų abejingų. „..

Rodoma nuo 1 iki 7 iš 7 (viso puslapių - 1)

Biografija

Nepaisant to, kad E. Ferrantė pripažinta kaip tarptautinio masto rašytoja, savo tapatybę ji laiko paslaptyje nuo pat pirmojo romano išleidimo 1992 m. Spėliojimų dėl tikrosios jos tapatybės netrūksta, buvo iškelta keletas teorijų, pagrįstų E. Ferrantės interviu metu pateikta informacija ir jos romanų turinio analize. E. Ferrantė laikosi nuomonės, kad knygoms, kai jos parašytos, autoriai nereikalingi. Ji ne kartą teigė, kad anonimiškumas yra būtina jos kūrybos sąlyga ir jog jos tikrojo vardo laikymasis nuošalyje yra svarbiausias jos rašymo procese.

2003 m. E. Ferrantė išleido knygą „Frantumaglia: rašytojos kelionė“ (angl. „Frantumaglia: A Writer's Journey“) – laiškų, esė, apmąstymų ir interviu rinkinį, kuriame šiek tiek nušviečiama jos praeitis. Tai buvo pirmoji mokslinė monografija apie E. Ferrantę, išsami jos poetikos (auto)studija, paremta Vakarų literatūros ir filosofijos tekstais bei kartu sukurianti savo teorinę sistemą. 2003 m. pasirodžius originaliam leidimui, buvo išleistos dvi papildytos versijos – 2007 m. ir 2015 m. 

2016 m. kovą italų rašytojas ir filologas, Petrarkos ir Dantės tyrinėtojas, Pizos universiteto profesorius Marcas Santagata paskelbė straipsnį, kuriame išsamiai išdėstė savo teoriją apie E. Ferrantės tapatybę. M. Santagata straipsnyje rėmėsi filologine E. Ferrantės kūrybos analize, atidžiu romane aprašomo Pizos miesto peizažo detalių tyrimu ir tuo, kad autorė atskleidžia gerai išmananti šiuolaikinę Italijos politiką. Remdamasis šia informacija, jis padarė išvadą, kad rašytoja gyveno Pizoje, bet išvyko 1966 m., todėl tikėtiną autorę įvardijo kaip neapolietę profesorę Marcellą Marmo, kuri 1964-1966 m. studijavo Pizoje. Tiek M. Marmo, tiek leidėjas neigia M. Santagatos teoriją.

2016 m. spalio mėn. žurnalistas Claudio Gatti paskelbė straipsnį „Il Sole 24 Ore“ ir „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, kuriame, remdamasis finansiniais dokumentais, susijusiais su nekilnojamojo turto sandoriais ir honorarų mokėjimais, padarė išvadą, kad Romoje gyvenanti vertėja Anita Raja yra tikroji autorė, pasislėpusi už E. Ferrantės pseudonimo. Daugelis literatūros pasaulio atstovų kritikavo C. Gatti straipsnį kaip privatumo pažeidimą, nors C. Gatti teigia, kad iš tiesų E. Ferrantė ir jos leidėjas pakurstė visuomenės susidomėjimą jos tikrąja tapatybe. 

2016 m. gruodį prieštaringai vertinamas italų juokdarys Tommasas Debenedettis Ispanijos dienraščio „El Mundo“ interneto svetainėje paskelbė tariamą interviu su A. Raja, kuriame patvirtino, kad ji yra E. Ferrantė. 2016 m. gruodį tai greitai paneigė E. Ferrantės leidėjas, pavadinęs interviu klastote.

2017 m. rugsėjį Padujos universiteto mokslininkų, informatikų, filologų ir lingvistų komanda išanalizavo 150 romanų, parašytų 40 skirtingų autorių italų kalba, tarp kurių buvo septynios E. Ferrantės knygos, bet nė vienos A. Rajos. Remdamiesi analize pagal kelis autorystės priskyrimo modelius, jie padarė išvadą, kad tikėtinas E. Ferrantės romanų autorius yra A. Rajos vyras, rašytojas ir žurnalistas Domenicas Starnonė.

Pati E. Ferrantė ne kartą atmetė prielaidas, kad ji iš tikrųjų yra vyras. 2015 m. „Vanity Fair“ sakė, kad klausimai apie jos lytį kyla dėl numanomo moterų rašytojų silpnumo.

Kūrybos bruožai

E. Ferrantės rašymo stilius garsėja gyva ir emociškai įtempta kalba. Jos proza dažnai apibūdinama kaip atšiauri ir intensyvi, daugiausia dėmesio skiriant vidiniam veikėjų gyvenimui. Ji žinoma dėl gebėjimo perteikti sudėtingus žmonių, ypač moterų, santykius.

E. Ferranteės rašymui taip pat būdingas tam tikras tamsumas, smurto, kovos dėl valdžios ir sunkių pasirinkimų, kuriuos žmonės turi priimti, kad išgyventų, temos. Jos sakiniai dažnai ilgi ir sudėtingi, juose susipina daugybė minčių ir emocijų, kad sukurtų turtingą ir daugiasluoksnį veikėjų bei jų pasaulių portretą. Vienas iš ryškiausių E. Ferrantės metodų – kartojimasis tiek kalboje, tiek vaizduose. Rašydama ji dažnai grįžta prie tų pačių žodžių ir frazių, taip sukurdama ritmo ir rezonanso pojūtį, kuris skaitytojus įtraukia į jos istorijas.