Heather Morris
„Jei šįryt pabudai, tai jau gera diena.“
Heather Morris (g.1956) – australų rašytoja ir kino scenarijų kūrėja, tarptautinio bestselerio „Aušvico tatuiruotojas“ ir jo tęsinio „Cilkos kelionė“ autorė. Naujausias autorės kūrinys – „Trys seserys“.
Biografija
Gimė 1956 m. sausio 10 d. Naujojoje Zelandijoje.
Kaip teigia pati rašytoja, gyvendama tarp keturių brolių ji norėjo pabėgti nuo klaustrofobiškos aplinkos ir 1971 m. persikėlė gyventi į Australiją.
Būsima rašytoja anksti sukūrė šeimą – būdama aštuoniolikos susituokė, vėliau su vyru susilaukė trijų vaikų ir sugrįžo į Naująją Zelandiją.
Nusprendusi studijuoti Morris įstojo į Kenterberio universitetą Naujojoje Zelandijoje, kur 1986 m. įgijo bakalauro laipsnį.
Vėliau ji su šeima persikėlė į Melburną ir 1991 m. studijavo politikos mokslus Monašo universitete.
Nuo vaikystės turėjusi aistrą pasakoti įvairias istorijas 1996 m. rašytoja įstojo į profesionalų scenarijų rašymo kursą Australijos žurnalistikos koledže. Vėliau lankė daugybę rašymo kursų ir seminarų Australijoje ir JAV.
Prieš sulaukdama pripažinimo kaip rašytoja, Heather Morris dirbo teisininke ir socialine darbuotoja Monašo medicinos centre.
2003 m. Australijoje rašytoja sutiko Lale Sokolov, Slovakijos žydą, kuris Antrojo pasaulinio karo metais buvo įkalintas Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje. Prieš išleisdama „Aušvico tatuiruotoją“ rašytoja net trejus metus iš jo ėmė interviu.
„Aušvico tatuiruotojas“ buvo išleistas 2018 m., o išverstas į keletą kalbų sulaukė plataus pripažinimo už neįtikėtinai galingą žmogaus dvasios vaizdavimą pasaulio katastrofų akivaizdoje.
Taip pat skaitytojų pripažinimo sulaukė išleistas romanas, pirmojo romano tęsinys, „Cilkos kelionė“ – abu kūriniai yra pagrįsti tikra asmenų patirtimi Holokausto laikotarpiu. Rašydama šia išgyvenimų tema Morris ir toliau pasisako už sąmoningumą ir švietimą apie Holokaustą.
Kūrybos bruožai
Heather Morris kūrybai būdingas įtikinamas pasakojimas ir emocinis gilumas. Knygose „Aušvico tatuiruotojas“ ir „Cilkos kelionė“ autorė efektyviai perteikia protu nesuvokiamą žmonių patirtį holokausto metu, kartu demonstruodama jų vidinę laisvę, viltį ir dvasios stiprybę. Kūryboje taip pat netrūksta dėmesio istorinėms detalėms ir empatiško veikėjų vaizdavimo.