Aušvico tatuiruotojas

13,05€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
17,40€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • ISBN 9786094797156

Knygos „Aušvico tatuiruotojas“ aprašymas

Tai tarptautiniu bestseleriu tapęs debiutinis rašytojos Heather Morris romanas apie Antrojo pasaulinio karo žiaurumus patyrusius žmones: Leilą Sokolovą ir Cilką Klein, pagrįstas tikra istorija ir liudijimais. „Aušvico tatuiruotojas“ išverstas į daugiau nei 45 kalbas. Visame pasaulyje parduotas daugiau nei 3 mln. egzempliorių tiražu.

1942 m. Leilas, žydas iš Slovakijos, ištremiamas į Aušvico koncentracijos stovyklą. Jis moka kelias kalbas, tad priverčiamas tapti Tätowierer. Jo darbas – amžinais ženklais pažymėti kalinius. Kartą Leilas išvysta išsigandusią merginą Gitą. Ji laukia eilėje, kol numeris 4562 bus ištatuiruotas ant rankos. Leilas patiria meilę iš pirmo žvilgsnio. Jis prisiekia, kad išgyvens pats ir išgelbės Gitą. 

H. Morris – kino scenarijų kūrėja, rašytoja. Kelerius metus dirbdama valstybinėje Melburno ligoninėje, ji studijavo ir rašė scenarijus, iš kurių vieną pasirinko „Oskarą“ pelnęs JAV scenaristas. 2003 m. ji susipažino su pagyvenusiu džentelmenu. Tai buvo Leilas Sokolovas, išgyvenęs Holokausto siaubus. Diena, kai ji sutiko Leilą Sokolovą, pakeitė jųdviejų gyvenimus.  Jųdviejų draugystei sutvirtėjus, vyras patikėjo savo prisiminimus ir autentiškus pasakojimus. Iš pradžių Heather parašė Leilo istoriją kaip scenarijų, kuris užėmė aukštą vietą tarptautiniuose konkursuose, o paskui ją pertvarkė į savo debiutinį romaną „Aušvico tatuiruotojas“.

Kūrinys – vienas perkamiausių Lietuvoje. Savo stiliumi primena Balio Sruogos memuarinį romaną „Dievų miškas", kuriame įamžintos ribinės ir žlugdančios, kraupios patirtys Štuthofo koncentracijos stovykloje.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti