Knygininkė iš Dachau

17,94€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
21,10€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Sofoklis
Autorius Shari J. Ryan
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9786094445569

Knygos „Knygininkė iš Dachau“ aprašymas

Vokietija, 1939-ieji. Tik ant stogo mūsų niekas negali nugirsti. Kaimo žiburius praryja tamsa, o žvakės liepsna vos spragčioja. „Negalime leisti jiems viską iš tavęs pasiglemžti, – tariu. – Vienintelė išeitis – slėptis.“

Kai Matildos vaikystės simpatija atsiduria pavojuje, ji nė kiek nesudvejojusi paslepia paauglį savo namų palėpėje. Saugo jį nuo tėvų ir visur šmirinėjančių nacių, paslapčia atneša maisto, o tarpusavy juodu bendrauja tik šnabždėdamiesi. Ištisus mėnesius jaunuoliai leidžia žvakių šviesoje, bet ar ilgai jiems pavyks išlaikyti šią paslaptį?

Amerika, 2018-ieji. Greisė atplėšia garstyčių geltonumo voką ir ūmai pasijunta sukrėsta. Iš senelės, kurios nepažinojo, mergina paveldėjo knygyną mažame Dachau miestelyje Vokietijoje.

Atvykusi apsidairyti, Greisė pasineria į išblukusių fotografijų ir ranka rašytų laiškų pasaulį. Pamažu jai prieš akis ima vertis moters, pašventusios savo gyvenimą, kad grąžintų Dachau kalinių daiktus artimiesiems, istoriją. Moters, kurią atplėšė nuo jos gyvenimo meilės, bet ji nė už ką neketino pasiduoti.

Dėliodama širdį draskančios šeimos istorijos detales, Greisė išsiaiškina senų seniausiai praeity nugulusią paslaptį. Bet ar sužinojusi tiesą ji įstengs išlikti, kokia buvo iki šiolei?

Istorinės grožinės literatūros autorę Shari J. Ryan rašyti įkvėpė senelių, išgyvenusių Holokaustą, prisiminimai. Rašytoja sako norinti pagarsinti tuos ypatingus pasakojimus, kad jie nenugrimztų užmarštin. Kitos skaitytojų pamėgtos autorės knygos: „Gydytojo dukra“ („Sofoklis“, 2023) ir „Pražuvusios dvynės“ („Sofoklis“, 2024).

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti