Jules Verne
„Ką žmogus šiandien gali įsivaizduoti, tą kiti žmonės vėliau įgyvendins.”
Žiulis Vernas (Jules Verne) — garsus XIX a. prancūzų rašytojas, nuotykių knygų autorius, mokslinės fantastikos žanro pradininkas. Tėvo noru baigęs teisę, advokatu taip ir nedirbo, nes visą jo širdį užliejo meilė literatūrai ir teatrui. Gyvendamas Paryžiuje susibičiuliavo su žymiais rašytojais: A. Diuma, jo sūnumi bei V. Hugo, kurie jam darė didelę įtaką. Per savo gyvenimą autorius spėjo palikti milžinišką kūrybinį palikimą: parašė 65 romanus, 30 pjesių, esė ir kt. Savo laiku Ž. Vernas sužavėjo skaitytojus ne tik įdomiais pasakojimais, bet ir mokslu, inovacijomis paremtomis istorijomis: jis aprašė kelionės orlaiviais, povandeniniais, kosminiais laivais, kuomet panašios technologijos net neegzistavo. Šio rašytojo knygos išverstos į daugybę pasaulio kalbų ir yra skaitomos iki pat šių dienų. Puikūs to pavyzdžiai: „20 000 mylių po vandeniu", „Aplink Žemę per 80 dienų", „Kapitono Granto vaikai".
Jules Verne
Jūra – tai viskas! Jos kvėpavimas tyras ir gaivus. Begalinėse jos platybėse žmogus nesijaučia vienišas, nes aplinkui jį plaka gyvybės pulsas. Jūra – tai amžinas judėjimas ir meilė, amžinas gyvenimas. - Jules Verne Gelmių žinovas profesorius Pjeras Aronaksas gauna netikėtą kvietimą į amerikiečių ekspediciją. Fregat..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Jules Verne
1872 m. Londonas. Čia gyvena kietas riešutėlis Filijas Fogas. Jis neturi nei šeimos. Nei draugų. Niekur neskuba. Niekuomet nevėluoja. Niekuo nesistebi. Beveik nekalba. Vieną dieną lažybos jo gyvenimą apverčia aukštyn kojom. Filijas Fogas turi apkeliauti Žemės rutulį per 80 dienų! Jam neprireikia stambių raumenų. Ar galingų ginklų. Pergalei jam..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Jules Verne
– Ak! – įsiutęs sušukau. – Ne, ne, dėdė šito neturi žinoti! Kitaip jis būtinai leisis į kelionę. Jis irgi panorės visa tai patirti! Niekas neįstengs tokio drąsaus geologo sulaikyti! Jis būtinai keliaus, į nieką neatsižvelgdamas, nieko nepaisydamas! Ir drauge pasiims mane, ir mes niekada nebesugrįšime! Niekada,..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Jules Verne
PASLAPTINGOJI SALA – tai knyga, kuri įtrauks Jus į nuostabią kelionę, kupiną kvapą gniaužiančių atradimų, stulbinamų patirčių ir iššūkių. Herojų kilnumas, ištvermė ir paslaptingi nuotykiai sužavės kiekvieną skaitytoją. Pietiečių maišto metu palikę gimtąją šalį keturi šiauriečiai JAV pilietinio..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Jules Verne
Visame pasaulyje garsaus klasiko Žiulio Verno nuotykių knyga įsuks į kvapą gniaužiančią kelionę, kupiną netikėtų atradimų, stulbinamų pažinčių ir patyrimų. Nedidelė keliautojų grupelė laivu leidžiasi į nepaprastą kelionę, pareikalausiančią drąsos, ištvermės ir pasiaukojimo. Patyrę klastą ir išdavystę, jie išgyvena dramati&scaro..
Jules Verne
Visame pasaulyje garsaus klasiko Žiulio Verno knyga „Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu“ įsuks į kvapą gniaužiančių nuotykių verpetą. Profesorius Pjeras Aronaksas išvyksta į ekspediciją ieškoti didžiulės jūrų pabaisos, kuri, pasirodo, besanti plienu kaustytas povandeninis laivas, vadovaujamas paslaptingojo kapitono Nemo. Pakliuvę į laivo nelai..
Jules Verne
Visame pasaulyje garsaus klasiko Žiulio Verno knyga „Kapitono Granto vaikai“ įsuks į nuostabią kelionę, kupiną kvapą gniaužiančių atradimų, stulbinamų patyrimų ir nuotykių. Tai knyga apie drąsą, tikėjimą, pasiaukojimą ir ryžtą. Lordas Edvardas Glenarvanas su bičiuliais leidžiasi jachta į kelionę po Pietų pusrutulio jūras, ieškodamas dingusio „Brit..
Jules Verne
Tai kultinis XIX a. prancūzų rašytojo, mokslinės fantastikos pradininko Žiulio Verno nuotykių romanas „Kapitono Granto vaikai“, kuris jau daugelį dešimtmečių džiugina viso pasaulio vaikus ir suaugusiuosius. Šioje istorijoje pasakojama apie jachtos „Dunkanas“ įgulą ir jos nuotykius. Išbandydami naują jachtą įgula sugauna netikėtą laimikį - rykl..
Biografija
• Gimė Nanto mieste, Prancūzijoje. Jo tėvas buvo teisininkas, todėl J. Verne'as iš pradžių taip pat norėjo studijuoti teisę.
• Būdamas devyniolikos pradėjo rašyti ilgus literatūros kūrinius, tačiau tėvas norėjo, kad jis užsidirbtų pinigų kaip advokatas, o ne kaip rašytojas.
• 1847 m. tėvas išsiuntė jį į Paryžių pradėti studijuoti teisės.
• 1848 m. J. Verne'as, viešėdamas namuose, įsimylėjo, tačiau merginos tėvai nenorėjo, kad ji už jo ištekėtų. J. Verne‘as puolė į depresiją, kai išgirdo, kad mergina ištekėjo už kito – turtingo, vyresnio vyro. Savo apsakymuose J. Verne‘as ne veltui dažnai rašo apie moteris, ištekėjusias už nemylimų žmonių.
• Grįžęs į Paryžių, jis rado jį ant revoliucijos slenksčio: 1848 m. Prancūzijos revoliucija nuvertė karalių, o Liudvikas Napoleonas Bonapartas buvo išrinktas pirmuoju Prancūzijos Respublikos prezidentu.
• Iki 1851 m. toliau studijavo teisę, bet visą laiką rašė ir susitikinėjo su kitais rašytojais ir menininkais.
• Galiausiai 1852 m. jis nusprendė atsisakyti teisininko profesijos ir tapti profesionaliu rašytoju. Jo tėvas buvo labai nepatenkintas šiuo sprendimu, tačiau J. Verne‘as buvo užsispyręs ir tvirto būdo, todėl tęsė savo planus. J. Verne'as išvyko į Paryžių ir bandė rasti sėkmę. Iš pradžių jis nesulaukė jokios šlovės. Ilgainiui jis tapo mokslo gerbėju, o kartu išgarsėjo savo rašymu. Meilė mokslui ir rašymui paskatino jį rašyti apsakymus ir romanus, kurie dabar vadinami „moksline fantastika“. Daugelis žmonių sako, kad J. Verne‘as buvo mokslinės fantastikos žanro sukūrėjas.
• 1857 m. sausį J. Verne‘as su tėvo palaiminimu vedė Aimée du Fraysse de Viane.
• 1861 m. rugpjūtį jiems gimė sūnus.
• 1886 m. jo jaunas sūnėnas Gastonas, sirgęs paranoja, šovė J. Verne‘ui į koją. Po to J. Verne‘as nuolat šlubavo. Tai galėjo lemti tamsesnį jo rašymo stilių tuo laikotarpiu.
• 1905 m. kovo 24 d. J. Verne'as, sirgęs diabetu, mirė savo namuose Amjeno mieste, Prancūzijoje.
Kūrybos bruožai
J. Verne‘o romanai priskiriami mokslinės fantastikos žanrui. Jo istorijos kupinos nuotykių, fantastinių išradimų ir ypatingų personažų, kurie turi pažangių ir žmogiškų vizijų. Svarbu paminėti, kad pats J. Verne‘as save laikė mokslinės, o ne grožinės literatūros rašytoju, o jo istorijos numatė daugybę išradimų, kurie atsirado tik po jo mirties, pavyzdžiui, povandeninį laivą, sraigtasparnį, liftą, kosminius laivus ir kt.