Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Balio Sruogos knygos

Balys Sruoga – vienas žymiausių XX a. lietuvių poetų, prozininkų, dramaturgų, teatrologų, literatūros tyrinėtojų. B. Sruoga gimė 1896 m. Baibokų kaime ir augo penkių vaikų šeimoje. Aštuntaisiais savo gyvenimo metais jis taip sunkiai susirgo, kad net tėvai jam buvo užsakę karstą, tačiau B. Sruogai pavyko išsikapstyti iš mirties gniaužtų. Teigiama, kad po to susiformavęs stiprus charakteris padėjo ir vėlesniais gyvenimo etapais – pavyzdžiui, Štuthofo koncentracijos stovykloje. 

Patirtys baisiame lageryje lėmė memuarinės knygos „Dievų miškas“ gimimą. Grįžęs iš lagerio autorius visiškai netausodamas savęs dvylika mėnesių rašė „Dievų mišką“, deja, dėl cenzūros, atviros ironijos ir sistemos išjuokimo, knygos neišleido. Ji pasirodė tik 1957 m. – po autoriaus mirties. Literatūrologai iki pat šiol tikina, kad tuomet išleista knyga būtų sulauksi pasaulinio mąsto šlovės. Šiandien – tai vienas garsiausių lietuvių autorių šedevrų, kuris yra išleistas ir į užsienio kalbas. B. Sruoga – itin vertinamas lietuvių kūrėjas, kurio knygos nepraranda aktualumo ir šiomis dienomis. 

Išdėstymas:

Balys Sruoga

„Dievų miškas“ – tai memuarinis lietuvių literatūros klasiko Balio Sruogos romanas. Šis kūrinys laikomas svarbiausia autoriaus knyga, atspindinčia baisiausius Sruogos ir jo likimo brolių bei seserų gyvenimo metus. Pats B. Sruoga išgyvenęs Štuthofo koncentracijos stovyklos siaubus, išsamiai perteikė juos romane, kuriame nevengia ironiškai pašiepti s..

Balys Sruoga

Ne paslaptis, jog šios knygos leidimas Sovietų laikais buvo uždraustas. Vos per kelis mėnesius Birštone parašyti memuarai - kupini ironijos, netgi - juodojo humoro. Rašytojas šaiposi iš lagerių tvarkos, elgesio su kaliniais, apskritai visos situacijos. Visgi, būtent juodasis humoras, sarkazmas padėjo ra&sca..

Balys Sruoga

.....

Rodoma nuo 1 iki 3 iš 3 (viso puslapių - 1)