Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Stephen King

„Jei iš žmogaus būtų atimta visa sąmonė, visa atmintis ir gebėjimas logiškai protauti, liktų tyras ir gąsdinantis pradas.“

Stivenas Edvinas Kingas – amerikiečių siaubo, antgamtinės fantastikos, kriminalinių, mokslinės fantastikos romanų autorius. Tiek dėl savo pavardės, tiek dėl meistriškų siaubo knygų jis vadinamas „siaubo karaliumi“. Stephen King knygų yra parduota daugiau nei 350 mln. egzempliorių, o daugelis jų buvo ekranizuotos. S. Kingas yra išleidęs 64 romanus, įskaitant 7, parašytus Ričardo Bachmano slapyvardžiu, ir 5 negrožinės literatūros knygas. Jis taip pat yra parašęs apie 200 apsakymų, kurių dauguma išleisti knygų rinkiniuose. Rašytojas yra pelnęs Bram Stoker, World Fantasy ir British Fantasy Society apdovanojimus.

Garsūs autoriaus kūriniai: „Budėjimas baigtas“, „Ponas Mersedesas“, „Radybos“.

Išdėstymas:
elakcija

Stephen King

14,48€

PONAS MERSEDESAS RADO BŪDĄ PASTŪMĖTI ŽMONES NUSIŽUDYTI, IR BILUI HODŽESUI SU HOLE GIBNI TEKS SUGALVOTI, KAIP JĮ SUSTABDYTI – KITAIP IR PATYS TAPS JO AUKOMIS. Galvos smegenų traumų klinikos 217-ojoje palatoje kažkas nubudo. Pragaištingasis Breidis Hartsfildas, per miesto rotušės skerdynes nužudęs aštuonis žmones ir dar da..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Stephen King

27,75€

Žymiausias siaubo istorijų kūrėjas, daugelio tarptautinių bestselerių autorius Stephenas Kingas pristato bauginantį pasakojimą apie ypatingus vaikus ir jų neįtikėtiną kovą su blogio jėgomis.Nenutuokiu, kas vyksta Užpakalinėje pusėje, ir visai nenoriu sužinoti. Žinau tik tiek: Užpakalinė pusė – kaip tarakonų viešbutis: vaikai ten atsikrausto ir nebe..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

naujiena elakcija

Stephen King

22,44€

Siaubo literatūros klasikas Stephenas Kingas mums dovanoja keturias šiurpias istorijas, panardinsiančias skaitytoją į meistro fantazijose subrandintą baimės ir įtampos atmosferą.Apysakos „Jei bus kraujo“ pavadinimą padiktavo žurnalistų posakis „Jei bus kraujo, bus kai kas naujo“. Sprogimas Alberto Makridžio pagrindinėje mokykloje išties nepašykšti ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Stephen King

14,06€

Romane „Ponas Mersedesas“ įtempto siužeto virtuozas S. Kingas pasakoja apie kovą tarp gėrio ir blogio, o autoriaus gebėjimas perprasti psichopato sąmonę sukrečia ir įsimena ilgam. Paryčiui viename Amerikos mieste šimtai darbo ieškančių vyrų ir moterų laukia prasidedant darbo vietų mugės. Jie pavargę, sušalę, apimti nevilties. Staiga, praplėšęs..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Stephen King

14,27€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Stephen King

18,46€

Šias keturias skirtingas istorijas suartina fantastiškas Stepheno Kingo gebėjimas sukurti dramatišką įvykių atmosferą, sužadinti skaitytojui jausmus net tada, kai veikėjų prototipų toli gražu neįmanoma atpažinti tikrame gyvenime. Noveles sąlygiškai sieja skirtingi metų laikai ir praeities apmąstymo motyvas. Ištikimiausi S. Kingo gerbėjai dar kartą ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Stephen King

23,40€

"Flint Sičio miesto parke buvo aptiktas žiauriai sužaloto ir išniekinto vienuolikmečio berniuko kūnas. Policijos surinkta informacija rodo, kad nusikaltimą įvykdė Teris Meitlandas – vaikų beisbolo komandos treneris ir literatūros mokytojas. Policininkai suėmė Terį stadione per beisbolo rungtynes, stebint šimtams žmonių. Jo žmonos ir dviejų dukterų ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Stephen King

20,70€

Stephen King. Švytėjimas/The Shining. Ši nežmoniška vieta paverčia žmones monstrais. Penkiametis Džeko ir Vendės Torensų sūnus Denis neįprastas vaikas. Jautrus berniukas turi švytėjimo dovaną – gali skaityti kitų žmonių mintis, numatyti ateitį ir regėti praeities įvykius. Tą dieną, kai Džekas Torensas priėmė pasiūlymą prižiūrėti žiemos sezonui..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Stephen King

24,65€

„Džordžas pasilenkė. Klounas ištiesė ranką. Ir vaikas pamatė, kaip keičiasi jo veidas.“ Deris – mažas miestelis, nesiskiriantis nuo daugybės kitų tokių Meino valstijoje. Bent jau taip atrodo jo gyventojams, paskendusiems kasdieniuose rūpesčiuose. Ir tik vaikai jaučia, kad gimtasis jų miestelis kitoks. Ypatingas. Siaubi..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Stephen King

..

Rodoma nuo 1 iki 10 iš 10 (viso puslapių - 1)

Biografija

Vaikystė ir studijų metai

Gimė 1947 m. rugsėjo 21 d. Portlande, Meino valstijoje.

Kai S. King buvo 11 metų, šeima persikėlė į Durhamą, Meino valstijoje, kur motina rūpinosi savo tėvais iki jų mirties. 

S. King buvo auklėjamas metodistu, tačiau mokydamasis vidurinėje mokykloje prarado tikėjimą organizuota religija. Nors nebėra religingas, jis tvirtina, kad pasirinko tikėti Dievo egzistavimu.

S. King lankė Durhamo pradinę mokyklą, o 1966 m. baigė Lisbon Falls vidurinę mokyklą Lisbon Falls, Meino valstijoje. 

Jis anksti susidomėjo siaubo filmais, nes aistringai skaitė EC siaubo komiksus. Rašyti pradėjo dėl pramogos dar mokykloje, rašydamas straipsnius į Dave's Rag, laikraštį, kurį jo brolis leido mimeografo aparatu, o vėliau pradėjo pardavinėti draugams istorijas pagal matytus filmus. 

1965 m. buvo išspausdinta pirmoji jo istorija, kuri tais pačiais metais buvo išspausdinta ir 4 „Comics Review“ numeriuose.

1966 m. S. King įstojo į Meino universitetą. Studentų laikraščiui jis rašė skiltį  ir dalyvavo rašymo dirbtuvėse.

1967 m. pardavė savo pirmąjį profesionalų apsakymą leidiniui „Startling Mystery Stories“.

1970 m. baigė anglų kalbos bakalauro studijas.

Rašytojo karjera

Tais pačiais metais gimė jo dukra Naomi Rachel. 

Su žmona, bendrakurse Tabita Spruce, jis susipažino universiteto bibliotekoje. Jiedu susituokė 1971 m.

1971 m. dirbo mokytoju Hampdeno akademijoje.

Jis ir toliau rašė apsakymus žurnalams ir kūrė romanų idėjas.

1973 m. S. King romaną „Kerė“ priėmė leidykla „Doubleday“. Tai buvo ketvirtasis autoriaus romanas, bet pirmasis, kuris buvo išleistas. 

1982 m. S. King išleido keturių novelių rinkinį „Skirtingi metų laikai“, kuris yra rimtesnio draminio pobūdžio nei jo garsieji siaubo romanai. Šis rinkinys pasižymėjo tuo, kad trys iš keturių novelių buvo ekranizuotos Holivudo filmuose.

2003 m. Nacionalinis knygų fondas apdovanojo jį medaliu už išskirtinį indėlį į amerikiečių literatūrą. 

2004 m. gavo Pasaulio fantastikos apdovanojimą už gyvenimo pasiekimus.

2015 m. už indėlį į literatūrą jis buvo apdovanotas JAV Nacionalinio meno fondo Nacionaliniu meno medaliu.

Kūrybos bruožai

Stephen King knygos yra geriausiai parduodami siaubo ir psichologinės fantastikos žanro kūriniai. Kadangi skaitytojai gali susitapatinti su daugeliu trimačių, dinamiškų S. King personažų, jo istorijos žavi bei įtraukia ir ištikimus gerbėjus, ir pirmą kartą skaitančiuosius. Pavyzdžiui, „Kerės“ veikėja yra vidurinės mokyklos mergaitė, atstumta dėl to, kad yra kitokia. Beveik kiekvienas paauglystėje yra patyręs bendraamžių atstūmimą arba gilų psichologinį skausmą, kai patiria nuolatinę emocinę prievartą. Šioje knygoje S. King pirmenybę teikė epistolinei formai, kad romane būtų pasiektas realizmas, naudodamas laiškų, naujienų iškarpų, žurnalų straipsnių ir knygų ištraukų derinį.

Siaubo romanas „Tas“ buvo išleistas 1986 m. Jame pasakojama apie septynių vaikų nuotykius, kai juos terorizuoja to paties pavadinimo būtybė (klounas). S. King pateikia istoriją per pasakojimus, pereinančius iš vieno laiko periodo į kitą. Dažniausiai pasakojama trečiuoju asmeniu. „Tas“ paliečia mėgstamiausias S. King temas: atminties visagalybę, vaikystės kančias ir monstriškumą, slypintį už klasikinių sektantiškų vertybių kaukės.

S. Kingas dažnai pagražina savo temas pasitelkdamas metaforą – literatūrinę priemonę, kuria lyginami du iš pirmo žvilgsnio savarankiški dalykai, tiesiogiai nenurodant asociacijos. Konkrečiai S. King naudoja išplėstinę metaforą, apimančią visą kūrinį, kuri akivaizdi tokiuose romanuose kaip „Žalioji mylia“ (1996). Vienas iš romano veikėjų, stambus afroamerikietis, tarsi atspindi Jėzaus Kristaus gyvenimą, nors pasakojimo veiksmas vyksta kalėjimo mirties bausmės vykdymo zonoje. Knyga supažindina skaitytojus su antgamtiniais elementais, vykstančiais įprastoje, tikroviškoje aplinkoje.

Visoje S. King literatūroje yra konflikto, priešistorės ir įtampos. S. King yra meistras, sugebantis šias tris literatūrines priemones integruoti į visus savo romanus ir apsakymus, kurdamas dinamiškus personažus, kurie ne tik reaguoja į aplink vykstančius įvykius, bet ir patiria ryškius psichologinius pokyčius.