Apie rašymą. Memuarai apie amatą

17,77€
20,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Stephen King
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • ISBN 9786090154892

Knygos „Apie rašymą. Memuarai apie amatą“ aprašymas

Amerikiečių rašytojas Stephenas Kingas skaitytojams geriausiai žinomas kaip nepakartojamų siaubo romanų – „Švytėjimas“, „Kerė“, „Daktaras Miegas“, „Ponas Mersedesas“, „Radybos“, „Budėjimas baigtas“, „Tas“ ir kitų tarptautinių bestselerių – autorius.

1999 metais S. Kingas užsimojo parašyti knygą apie savo profesiją ir atskleisti kai kuriuos savo gyvenimo užkulisius. Tais metais jis pateko į pavojų gyvybei sukėlusią avariją, tad dėl daugybės operacijų ir ilgos reabilitacijos rašymo ir gyvenimo saitai knygoje įgavo netikėtą svarbą.

Pristatydamas knygą „Apie rašymą. Memuarai apie amatą“ rašytojas nedaugžodžiauja: „Knyga nestora, nes daugelis tekstų apie rašymą pilni skiedalų. Grožinės literatūros kūrėjai, įskaitant šių eilučių autorių, ne kažin ką nutuokia apie savo veiklą – negeba tiksliai nurodyti, nei kas gero slypi nusisekusiame jų darbe, nei kas blogai nepavykusiame. Nusprendžiau: kuo trumpesnė knyga, tuo mažiau skiedalų“. 

Ši knyga – anaiptol ne sausas pamokymų ir patarimų rinkinys. Knygoje apstu asmeninės patirties: linksmų ir liūdnų pasakojimų apie vaikystę, paauglystę, pirmuosius literatūrinius bandymus, studijas universitete ir nepriteklių kupinus mokytojavimo metus. S. Kingas atvirai prisipažįsta, kad alkoholis ir narkotikai buvo neatsiejami jo ankstyvojo kūrybinio kelio palydovai, kad tik artimųjų parama ir begalinis noras kurti jam padėjo ištrūkti iš priklausomybių pinklių.


Knygoje S. Kingas aptaria ir svarbiausią rašytojo amato įrankį – kalbą, supažindina su kasdiene savo darbo rutina ir darbo įpročiais, netgi dalijasi su skaitytojais iš redakcijų ir leidyklų gautais neigiamais atsakymais. O šių jo kūrybinio kelio pradžioje, pasirodo, būta ne tiek ir mažai. Jo patarimai, kaip plėtoti siužetą ir perteikti veikėjų raidą, praktiški, šmaikštūs ir įkvepiantys. 

Veikalas „Apie rašymą. Memuarai apie amatą“, Jungtinėse Amerikos Valstijose įvardytas kaip „geriausia visų laikų knyga apie rašymą“, sulaukė ir tarptautinio pripažinimo.


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti