Karalienė Viktorija. Duktė, žmona, motina, našlė

Karalienė Viktorija. Duktė, žmona, motina, našlė

13,23€
15,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Autorius Lucy Worsley
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 448
  • ISBN 9786094664731

Knygos „Karalienė Viktorija. Duktė, žmona, motina, našlė“ aprašymas

Nė vieno kito monarcho viešpatavimas taip neformavo pasaulio, kuriame lig šiol gyvename. Gyvenimo pabaigoje ji valdė daugiau nei ketvirtį pasaulio gyventojų.

Tai - vienos garsiausių visų laikų karalienių portretas. Bandymas suprasti, kas buvo ši moteris. Nedidukė sena dama, išvaizda primenanti bulvę, visada vilkėjusi juodais drabužiais? Aistringa jauna princesė, romantiška mergina, mėgusi šokti? Prieš akis iškyla du įvaizdžiai. Dvi nesusijusios viktorijos. Kaip šokanti princesė virto gedinčia senute? Juk buvo ir trečioji Viktorija. Sėkmingai valdžiusi karalienė. Epochoje, kurioje žmonėms buvo neįprasta soste regėti moterį, ji rado būdą tapti visų gerbiama ir mylima valdove.

Ji buvo ne tik karalienė. Bet ir dukra, žmona, motina ir našlė. Kiekvieną kartą iš jos buvo tikimasi, kad atlikdama šiuos vaidmenis ji elgsis taip, kaip iš moters reikalavo visuomenė. Ji elgėsi konservatyviai. Bet pažiūrėjus įdėmiau akivaizdu, kad ji buvo reformatorė, pakeitusi ne tik monarchiją, bet ir moters padėtį visuomenėje.

Knygoje „Karalienė Viktorija. Duktė, žmona, motina, našlė" karalienės portretas atskleidžiamas 24 svarbiausių jos gyvenimo dienų scenomis. Remiamasi ne tik istoriniais šaltiniais, bet ir jos asmeniniais laiškais bei dienoraščiais. Regime Viktoriją iš arti, kaip žmogų su savo baimėmis, džiaugsmais ir nusivylimais. Kaip valdovę, kuri visą gyvenimą buvo stebima įdėmiau nei bet kuris kitas žmogus pasaulyje. Ir pati tą žinojo.

Dr. Lucy Worsley (Liusė Vorsli) – britų istorikė, rašytoja, istorinių BBC televizijos laidų vedėja, vyriausia Istorinių karališkųjų rūmų kuratorė, 2018 m. apdovanota Britų Imperijos ordinu už nuopelnus istorijai ir paveldui, 18 knygų autorė. 2014 m. BBC Books išleido jos knygą „A Very British Murder", paremtą serialu. 2016 m. balandį L. Worsley išleido debiutinį romaną vaikams Eliza Rose" apie jauną kilmingą mergaitę Tiudorų dvare. 2017 m. L. Worlsey išleido Jane Austen biografiją. Autorė taip pat parašė knygą jaunimui Lady Mary" - istorine medžiaga paremtą knygą, kurioje išsamiai aprašomas Henriko VIII ir Kotrynos Aragonietės dukters Marijos I gyvenimas. Joje pasakojama apie jauną princesę Mariją jos tėvų skyrybų metu.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti