Salvadoras Dali ir Gala. Dailininkas ir jo mūza

16,92€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
19,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 192
  • ISBN 9786094668258

Knygos „Salvadoras Dali ir Gala. Dailininkas ir jo mūza“ aprašymas

„Nuo tos dienos Dalí ėmė spačiai keistis. (...) Jis kalbėjo tik apie Galą, kartojo kiekvieną jos pasakytą žodį.“

Kiekvienas yra girdėjęs meno istoriją pakeitusio katalonų tapytojo Dalí vardą. Bet kas gi toji moteris, kurios vertinimas bei meilė tampa pagrindiniu Dalí tikslu ir kurios atvaizdą po lemtingojo susitikimo galima išvysti ne viename garsiojo siurrealisto paveiksle?

Dalí ir Galos keliai pirmą kartą susikerta Katalonijoje 1929 m. vasarą. Dešimt metų vyresnė moteris, poeto Paulio Eluard’o žmona, Paryžiuje gyvenanti emigrantė su paslaptinga praeitimi; siurrealistų grupės narė, jau tapusi ne vieno to meto menininko mūza, iš karto patraukia ekscentriškojo Dalí dėmesį.

Netrukus ši moteris supažindins jį su Paryžiaus avangardo scena, klajūnišku gyvenimo būdu, taps pagrindine jo vadybininke bei kritike ir padarys jį Misteriu Siurrealizmu Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Gyvenime Gala atliks daugybę vaidmenų. Vieniems ji – stokojanti talento, kitiems – vyrus pražudanti vampyrė, pačiam Dalí – moteris, įkūnijanti absoliučios laisvės viziją. Tačiau kokia iš tikrųjų buvo jųdviejų meilės istorija? Ir kas, jei ji – tik dar vienas kruopščiai stilizuotas Dalí kūrinys?

Herbert Genzmer (Herbertas Gencmeris, g. 1952) – vokiečių rašytojas ir vertėjas. Baigė lingvistikos, anglų filologijos ir meno istorijos studijas. Iš viso parašė 34 knygas, tarp jų – romanai, apsakymų rinktinės ir žymių asmenybių biografijos. „Salvadoras Dalí ir Gala. Dailininkas ir jo mūza“ – žymiausia šio autoriaus knyga, išversta į ne vieną užsienio kalbą.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti