Tarnaitės pasakojimas

10,95€
*Išpardavimo kaina
15,65€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 336
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9789955236269

Knygos „Tarnaitės pasakojimas “ aprašymas

Tai prestižinės „Man Booker“ premijos laureatės Margaret Atwood romanas, kuris sukrečiamai pasakoja apie pasikeitusią santvarką, patriarchalinį modelį, moterų išnaudojimą pasitelkiant netolimos ateities vaizdavimo motyvus. 

„Tarnaitės pasakojimas“ (angl. The Handmaid's Tale) - 1985 m. išleistas kanadiečių rašytojos Margaret Atwood futuristinis distopinis romanas. Jo veiksmas vyksta netolimoje Naujosios Anglijos ateityje, stipriai patriarchalinėje, totalitarinėje teonominėje valstybėje, vadinamoje Gileado respublika, kuri nuvertė Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybę.

Pagrindinė romano „Tarnaitės pasakojimas“ herojė Fredinė gyvena savo šeimininko Vado ir jo Žmonos namuose. Vienintelė jos užduotis (kaip ir kitų panašaus likimo moterų) gimdyti vaikus nevaisingoms inteligentų poroms. Ji gyvena tarsi kalėjime: per dieną į lauką gali išeiti tik vieną kartą nusipirkti maisto produktų, taip pat moterys šioje santvarkoje negali skaityti, mokytis ir nieko pačios nuspręsti. Jos – tiesiog gimdymo mašinos. Nors dar visai neseniai Fredinė turėjo vyrą ir žaidė su savo dukrele – tai jau negrįžtama praeitis. 

„Sunku patikėti, kad, praėjus daugiau kaip 30 metų po sukūrimo, šis pasakojimas išlieka toks svarbus mūsų gyvenamam laikui“, - Independent

Margaret Atwood (Margareta Etvud, gim. 1939) – viena populiariausių Kanados autorių, kuri yra gavusi ne vieną literatūros apdovanojimą. 1985 m. pasirodęs romanas „Tarnaitės pasakojimas“ sulaukė didelio populiarumo ir yra laikomas vienu geriausių rašytojos kūrinių. 

Romanas, nominuotas „Man Booker“ premijai ir apdovanotas daugeliu kitų literatūros premijų, kritikų lyginamas su George’o Orwello „1984-aisiais“. Pagal „Tarnaitės pasakojimą“ sukurtas visame pasaulyje didelio žiūrimumo sulaukęs to paties pavadinimo serialas (2017).


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti