Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje

Leidykla: Protų kovos
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 720
  • Leidykla Protų kovos
  • ISBN 9786099606309

Knygos „Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje“ aprašymas

BARBAROSA knyga yra trečiasis leidinys iš R. Petrausko serijos apie Antrąjį pasaulinį karą Europoje. Tai ypatingai laukta serijos dalis, nes joje aprašomi mūšiai vyko ir Lietuvoje. Be to turbūt nėra kitos karinės operacijos pasaulio istorijoje, kuri net praėjus daugeliui metų ir toliau keltų tiek daug diskusijų, ginčų, hipotezių, vertinimų.

Knyga apima įvykius nuo 1941 m. birželio 22-osios iki spalio pradžios, kai armijų grupė „Centras“ pradeda Maskvos puolimo operaciją „Taifūnas“. Galutiniai „Barbarosos“ taškai bus sudėti kitoje dalyje, tačiau jūsų rankose neabejotinai išsamiausia lietuviška knyga apie operaciją „Barbarosa“, kurioje iki 1941-ųjų pabaigos žuvo, dingo be žinios ar buvo sužeisti 5 milijonai abiejų pusių karių.

Jeigu jus įtraukė tokios knygos kaip „Dievų miškas", „999 Aušvico moterys", „Pasirinkimas" ar „Atsiminimai apie karą", rekomenduojame pasinerti į šį bestseleriu tapusį R. Petrausko kūrinį. Ši knyga, tai bandymas papasakoti istoriją taip, kad skaitytojas pajustų mąstą, ir pajutęs galėtų pamatyti, kad šiame didžiuliame istoriniame vyksme viskas buvo ne taip paprasta, kad būtų galima viską tiesiog sudėlioti į lentynėles ir paprastai paaiškinti.

Šioje knygoje rasite pasakojimą apie dramatiškus įvykius pačioje kampanijos pradžioje, kuomet vermachtas pradeda savo puolimą trimis kryptimis: armijų grupė „Šiaurė“ – link Leningradą, armijų grupė „Pietūs“ - link Kijevo, armijų grupė „Centras“ – link Maskvos.

Galingiausiai pradeda AG „Centras“ kurianti vieną apsupties katilą po kito: prie Balstogės, Minsko, Smolensko. Tačiau pasipriešinimas neslopsta, o armijų grupės „Šiaurė“ ir „Pietūs“ stumiasi gerokai sunkiau.

Rugpjūčio pradžioje tampa akivaizdu, kad vermachtas negali pergalingai žygiuoti visomis kryptimis, todėl iškyla dilema – kur smūgis priešui galėtų atnešti geriausius rezultatus ir kokios apskritai yra pergalės prieš Tarybų Sąjungą sąlygos?

Tai nėra knyga, kurioje rasite vienareikšmiškus ir aiškius atsakymus į visus klausimus. Tie, kas juos pateikia, mėgina supaprastinti milžinišką ir sudėtingą procesą palietusį milijonus žmonių. Robertas Petrauskas savo išskirtiniu ir tūkstančius skaitytojų įtraukusiu stiliumi (visa serija išleista jau 29 tūkstančių tiražu) pasakoja įvykius chronologiškai, bet vis keisdamas matymo perspektyvą: kartais žygiuosite su AG „Centras“, o kartais atsidursite Stalino kabinete. Kartais būsite mūšio lauke, o kartais – Hitlerio bunkeryje. Kartais skaitysite generolų įsakymus, kartais – karių laiškus žmonoms. Kad ir koks būtų taškas, kuriame atsidursite, kad ir koks būtų kampas, iš kurio žiūrėsite, – viskas tam, kad to didžiulio karo vaizdas taptų aiškesnis. O jei ne vaizdas, tai tų sudėtingų laikų atmosfera. Ir gali būti, kad perskaičius šią knygą kils naujų klausimų.

Taip pat šioje serijoje skaitykite:

Pirma serijos knyga – „Trečiojo Reicho triumfas“ – išleista 2010 m.

Antra serijos knyga – „Lemtingi sprendimai“ – išleista 2013 m.

15 klausimų, kuriuos perskaitę „Barbarosą“ (galbūt) girdėsite kitaip (kai kurie iš jų gali skambėti keistai):

  1. Ar didžioji Raudonosios armijos problema 1941-aisiais buvo ta, kad ji buvo užklupta netikėtai?
  2. Koks netikėtumas veikė, kai vermachtas toliau kaip blynus „kepė“ apsupties katilus liepą, rugpjūtį,  spalį?
  3. Kas dažniau atakavo 1941-aisiais – vokiečiai ar sovietai?
  4. Kiek savo karių Raudonoj armija prarado pasienio mūšiuose ir kiek savo pačios kontrpuolimuose?
  5. Ar tikrai sovietai karo pradžioje metė ginklus ir išsilakstė?
  6. Kurį 1941- ųjų mėnesį žuvo daugiausia vokiečių kareivių?
  7. Ar tikrai T-34 buvo geriausias II pasaulinio karo tankas?
  8. Ar tikrai kariuomenes galima palyginti tik skaičiuojant karius tankus ir lėktuvus?
  9. Kas gali būti svarbiau už kareivių gyvybes? Laimėtas laikas, strateginiai uždaviniai, pergalės? Jei pergalės didelės, vadinasi jos vertos daugiau karių gyvybių? O kas yra didelės pergalės? Kas jas gali pamatuoti?
  10. Dėl ko Hitleriui teko stoti į mūšį su savo generolais?
  11. Ar birželio 22-osios katastrofa buvo ne vienintelis milžiniškas Stalino apsiskaičiavimas 1941-aisiais?
  12. Ar žinote,  kur yra Jelnia, Duchovščina, “Nevos piatačokas“?
  13. Kaip vertinti Sąjungininkų Lendlizo ekonominės programos reikšmę arba ko verta didžiausia pasaulyje kariuomenė, neturinti ką valgyti ir kuo važiuoti?
  14. Dilema: Leningradas, Kijevas ar Maskva – kuri kryptis svarbiausia?
  15. Dilema: Jei turėtumėt tris duonos riekeles dienai – suvalgytumėt visas tris iš karto, ar padalintumėte pusryčiams, pietums ir vakarienei?

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti