akcija
999 Aušvico moterys. Tikra istorija

999 Aušvico moterys. Tikra istorija

13,71€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 480
  • ISBN 9786090144480

Knygos „999 Aušvico moterys. Tikra istorija“ aprašymas

"Bet kurią visuomenę galima vertinti pagal tai, kaip ji elgiasi su savo moterimis ir mergaitėmis".

Michelle Obama 

1942 m. kovo 25 d. beveik tūkstantis jaunų netekėjusių žydaičių Poprade, Slovakijoje, sulipo į traukinį. Apimtos nuotykių troškimo, jausdamos pasididžiavimą savo tauta ir pasipuošusios geriausiais drabužiais, jos džiugiai mojo palikdamos tėvų namus. Merginos tikėjo keliems mėnesiams vykstančios dirbti į fabriką valstybės labui. Iš tikrųjų jaunosios moterys, dauguma paauglės, buvo gabenamos į Aušvicą vergiškam darbui. Iš niekuo nenusikaltusių 999 išgabentųjų liko gyvos tik kelios. Dėka tokių moterų kaip Edith Friedman sužinome viską, ką jos patyrė ir koks buvo kiekvienas žingsnis tame pragare.

Tiesa apie pirmą jį oficialų žydų išgabenimą į Aušvicą šiandien reikšminga kaip niekad. Į beveik užtikrintą mirtį išsiųstos jaunos moterys buvo bejėgės ir bereikšmės ne tik dėl savo žydiško kraujo, bet ir dėl lyties. Remdamasi iš samiais asmeniniais pokalbiais su išgyvenusiomis moterimis bei istorikų, liudininkų ir pirmųjų išgabentų moterų šeimų komentarais, pasaulyje pripažinta rašytoja Heather Dune Macadam atskleidžia skausmo kupinas istorijas. Išsamiai dokumentuodama autorė ne tik pasakoja pirmųjų moterų, kurios buvo deportuotos į Aušvicą, gyvenimą ir likimą, bet ir atskleidžia, kaip pradėjo veikti dujų kameros ir krematoriumai. Tai – ypač svarbus indėlis į Holokausto literatūros ir moterų istorijos archyvą.

Knygoje fiksuojami įvykiai nuo tada, kai pirmosios žydų moterys buvo paimtos ir dalyvavo kruopščiame registravimo procese, nervingai laukdamos ir nežinodamos, kas jų laukia, iki jų išlaisvinimo. Autorė pasirūpina, kad skaitytojas suvoktų tikrąjį siaubą, patirtą Aušvice, ir protu nesuvokiamus išgyvenimus, kuriuos joms teko patirti, kad išgyventų. Badas arba sriuba su arklių gaišenomis, nežmoniškas elgesys, šaltis, nesibaigiantis darbas – didelę dalį savo išgyvenimų buvo privaloma pamiršti ar suvokti nesąmoningai tam, kad išliktų.

Jeigu jus palietė tokios knygos kaip „Dievų miškas", „Aušvico tatuiruotojas", „Pasirinkimas", „Cilkos išpažintis", šis romanas tikrai nepaliks abejingų. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti