Apie vandenį be lygčių

36,72€
38,65€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 384
  • ISBN 9785420018422

„Apie vandenį be lygčių“ aprašymas

Ši knyga padės skaitytojams pažinti vandenį, pagrindines jo savybes, sužinoti apie jame bei aplink jį vykstančius procesus, jo vietą gamtoje, išteklius ir įvairių tipų vandens objektų specifiką. Savo struktūra knyga primena hidrologijos vadovėlį ir iš esmės atitinka šiai dalykinės literatūros rūšiai keliamus reikalavimus. Vis dėlto, skirtingai nei kituose panašaus pobūdžio leidiniuose, kuriuose dažnai gausu vandens išteklius apibūdinančios statistinės informacijos ir empirinių formulių, šioje knygoje stengiamasi aprašyti viską kuo paprasčiau, pateikiant tik esminius faktus ir principinius dėsnius. Kartu vengta vienareikšmės didaktikos, stengtasi pateikti gana platų požiūrį į įvairias hidrologijos problemas paliekant skaitytojui galimybę savarankiškai domėtis kitokiomis jam rūpimų klausimų interpretacijomis. 

Knygos pavadinimas nemeluoja – joje nerasite nė vienos lygties. Nors hidrologija – gamtos mokslų tyrimų sritis, kuriai labai svarbus duomenų patikimumas ir naudojamos medžiagos pagrindimas skaičiavimais, rašant šį tekstą kiekybinių rodiklių bei jų teisingumą argumentuojančių formulių vengta tyčia. Tokį apsisprendimą visų pirma lėmė noras neatbaidyti nuo tikrai įdomaus mokslo tų, kurie tik pradeda šį dalyką pažinti, nenuslopinti jų siekio stebėti aplinką, nuolat atrandant gamtoje vis labiau viliojančių užkaborių. Vanduo – viena sferų, kur šių užkaborių, keistenybių, iki šiol neatsakytų klausimų, atradimų žavesio ir tiesiog patrauklių vaizdų esama ypač daug. Pažinti visa tai smulkiau įmanoma tik pamažu plečiant akiratį, vieną po kito praskleidžiant mus supančio pasaulio sanklodos sluoksnius, iš lėto gilinantis į juos siejančios struktūros ypatumus. Mėginant tai atlikti pagelbės ir šiame leidinyje pateiktos žinios apie hidrosferoje galiojančius dėsnius.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti