Matematikos valstybinio brandos egzamino (VBE) užduočių pavyzdžiai + sunkesni, nestandartiniai ir probleminiai egzamino užduoties 3 dalies uždaviniai

13,82€
14,55€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 183
  • ISBN 9789955632474

„Matematikos valstybinio brandos egzamino (VBE) užduočių pavyzdžiai + sunkesni, nestandartiniai ir probleminiai egzamino užduoties 3 dalies uždaviniai“ aprašymas

Šis leidinys skirtas gimnazijų III–IV klasių ir vidurinių mokyklų 11–12 klasių mokiniams bei jų matematikos mokytojams.

Knygą sudaro 2 dalys. Pirmoje knygos dalyje autorius pateikia 15 matematikos valstybinio brandos egzamino (VBE) užduočių pavyzdžių.

2014 metų pabaigoje buvo paskelbta, kad keičiasi matematikos valstybinio brandos egzamino užduoties struktūra. Nuo 2015 metų užduotis vertinama 60 taškų. Kiekvieną užduotį sudaro trys dalys.

I dalyje yra 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais vertinamų po vieną tašką (iš viso 10 taškų). Šios dalies uždavinių sprendimų per egzaminą pateikti nereikia. Reikia pasirinkti vienintelį teisingą atsakymą iš pateiktų 4 ir pasirinkto atsakymo raidę (A, B, C arba D) įrašyti į atsakymų lapą, kuris pateikiamas kartu su egzamino užduotimi.

II dalyje yra 4–10 trumpo atsakymo uždavinių. Uždavinys arba jo dalis vertinamos po 1 tašką, vertinamas tik atsakymas (iš viso 12 taškų). Šioje užduoties dalyje esančių uždavinių gautus atsakymus reikia įrašyti į atsakymų lapą.

III dalyje yra 6–8 atvirojo atsakymo (struktūruoti arba nestruktūruoti) uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais (iš viso 38 taškai). Šioje dalyje esančių uždavinių sprendimus reikia sutalpinti į atsakymų lape jiems skirtas vietas.

Prie dalies uždavinių yra raidė B. Ji žymi uždavinius (ar jų dalis), kurie atitinka bendrojo kurso programą. Jei prie uždavinio nėra raidės B, tai nereiškia, kad jo negali spręsti mokinys, kuris matematiką mokėsi bendruoju kursu. Mokiniams, kurie buvo pasirinkę mokytis matematikos išplėstiniu kursu, uždaviniai su raide B yra privalomi, jie nėra skirti tik bendrojo kurso mokiniams.

Knygos gale pateikiami visų užduotyse esančių uždavinių atsakymai.

Antroje knygos dalyje pateikiami sunkesnių, nestandartinių ir probleminių matematikos valstybinio brandos egzamino (VBE) 3 dalies uždavinių pavyzdžiai. Šių uždavinių matematikos vadovėliuose yra labai mažai, tačiau kiekvienais metais egzamino užduoties sudarytojai tokius uždavinius įtraukia į užduotį. Knygos gale pateikiami visų antroje dalyje esančių uždavinių atsakymai.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti