Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Miegančioji gražuolė

2,44€
2,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Dajalita
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 16
  • ISBN 9786094241543

Knygos „Miegančioji gražuolė“ aprašymas

Turbūt nėra žmogaus, kuris nėra girdėjęs vienos žinomiausių visų laikų pasakos „Miegančioji gražuolė“, kurios autorystė priklauso Broliams Grimams. Ši istorija pasakoja apie mergelę, kuri beverpdama siūlus netyčia įsidūrė į pirštą ir netikėtai užmigo 100 metų. Kad ji atsibustų, buvo viena sąlyga: ją turėjo surasti princas ir prižadinti savo bučiniu. Ar ją pavyko išgelbėti? Sužinosite šioje pasakoje. 

„Miegančioji gražuolė“ – tai klasikinė istorija, kurią bus įdomu skaityti tiek mažiesiems, tiek jų tėveliams. Ši pasaka yra netgi savotiškas kultūrinis fenomenas, interpretuojamas įvairiuose literatūros, muzikos, kino kūriniuose. 

Ankstyviausia žinoma šios istorijos versija pateikta 1330-1344 m. sukurtame pasakojime "Perceforestas". Pirmą kartą šią pasaką paskelbė Giambattista Basile savo pasakų rinkinyje "Pentameronas" (išleistame 1634 m. po mirties). 1697 m. Charles Perrault šią versiją adaptavo ir išleido knygoje "Histoires ou contes du temps passé". Versija, kurią vėliau surinko ir išspausdino broliai Grimai, buvo C. Perro išleistos literatūrinės pasakos žodžiu perduota versija.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti