Bembis

9,86€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
11,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: EGMONT LIETUVA
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 64
  • ISBN 9786090508015

„Bembis“ aprašymas

„Nuo žmogaus nekaltas gyvūnas skiriasi vienu požiūriu – jam svetimos intrigos, sukčiavimai, sąmokslai ir pirmiausia melas.“ Felix Salten

Kai pievose brėkšta vaiskus rytas ir gimsta nauja gyvybė, prasideda nesenstanti stirniuko Bembio istorija. Bembio vaikystė šviesi ir graži. Prižiūrimas mylinčios mamos jis dūksta su draugais – triušeliu Trepsiu ir šešku Gėle – nuostabiame miške ir susipažįsta su jį supančiu pasauliu. Ieškodami nuotykių jie slidinėja ant „kieto“ vandens, dūksta, laksto po mišką ir susipažįsta su visais jo gyventojais. Lydimas išmintingos draugės Pelėdos, jaunasis princas daug sužino apie meilę, netektį ir apie gyvenimą…

Labai gaila, kad stirnų gyvenimą lydi daug pavojų, grėsmingiausias iš jų – medžiotojai. Vieną dieną Bembis netenka mamos ir turi išmokti gyventi savarankiškai. Laimei, svarbiausias gyvenimo pamokas lemiamomis akimirkomis jam perduoda senolis stirninas, didysis miško valdovas. Ar jaunasis Bembis išlaikys likimo išbandymus ir vieną dieną taps tvirtas ir didingas?

 „Bembis“ – vaikų literatūros klasika, ugdanti empatiją ir skatinanti pažinti, gerbti gamtą ir gyvūnus, niekada nenuleisti rankų, įveikti nesėkmes ir nepasiduoti nevilčiai, puikus skaitinys visai šeimai, dovanojantis daug jaudinančių akimirkų. Knyga įtraukta į vaikų literatūros eksperto Kęstučio Urbos 4 kl. mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašą.

Felixas Saltenas (1869–1945) – vengrų kilmės austrų rašytojas. Labiausiai jį išgarsinęs kūrinys – „Bembis. Miško gyvenimo istorija“ (1923), tapęs vaikų literatūros klasika. Knygą iki šių dienų su malonumu skaito ir vaikai, ir suaugusieji. Nacistinėje Vokietijoje „Bembis“ buvo uždraustas. Įžvelgta, neva tai politinė alegorija, pasakojanti, kaip buvo elgiamasi su žydais Europoje. Tačiau knygos sėkmei tai įtakos neturėjo. Ji greitai tapo itin populiari JAV, pagal ją netgi sukurtas Walto Disney‘aus animacinis filmas. 


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti