Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Pranašas

Pranašas

Internetu:
5,94€
Knygyne:
6,99€

Apie

„Neįvertintas šedevras, nagrinėjantis žmogiškuosius prieštaravimus.“ „Tai knyga, kuri pakeitė mano gyvenimą.“ Paulo Coelho, knygos „Alchemikas“ autorius „...
Leidykla: Obuolys
Autorius Kahlil Gibran

Informacija

  • Metai 2016
  • Puslapiai 192
  • ISBN 9786090401613

Knygos „Pranašas “ aprašymas

„Neįvertintas šedevras, nagrinėjantis žmogiškuosius prieštaravimus.“

„Tai knyga, kuri pakeitė mano gyvenimą.“

Paulo Coelho, knygos „Alchemikas“ autorius

„Pranašas“ – tarsi gyvenimiškų patarimų lobynas dvasiškai pakylėjo ir suramino milijonus žmonių visame pasaulyje. Drauge tai nepamirštamų poetinių esė – ne tik filosofinių ir dvasinių, bet visų pirma kupinų įkvėpimo – rinkinys. Rašytojo apmąstymai suskirstyti į 28 skirsnius. Juose, be daugelio kitų dalykų, kalbama apie meilę ir vedybas, džiaugsmą ir liūdesį, protą ir aistrą, gėrį ir blogį, skausmą ir savęs pažinimą. Nors vos tik pasirodžiusį praėjusio amžiaus pradžioje „Pranašą“ kritikai įvertino gana šaltai, jį iškart pamėgo skaitytojai, o savo šlovės viršūnę kūrinys pasiekė ketvirtame ir septintame dešimtmečiuose. Šiandien šis veikalas vis dar nepraranda savo užburiančio žavesio, o jį iš naujo atranda šiuolaikinių skaitytojų kartos.

Kahlilis Gibranas (1883–1931) – Libano poetas, filosofas ir menininkas. Gimė Bešaryje, bet 1895 m. vos dvejų sulaukęs būsimasis poetas drauge su tėvais emigravo į Bostoną, o galiausiai įsikūrė Niujorke. Ten vėliau K. Gibranas studijavo meną ir pradėjo literatūrinę karjerą, rašydamas anglų ir arabų kalbomis. Parašė gana nemažai įvairių kūrinių, tačiau labiausiai žinomas K. Gibrano „Pranašas“ – tikras šedevras, kuris netgi mūsų laikais daugeliui tapo viena mėgstamiausių klasikos knygų. Išspausdinta 1923 metais, ji išversta į daugiau nei penkiasdešimt kalbų. Vien Amerikoje buvo nupirkta per 9 milijonus egzempliorių, o visame pasaulyje knygą įsigijo daugiau nei 100 milijonų skaitytojų. K. Gibranas vertino „Pranašą“ kaip savo didžiausią laimėjimą: „Aš manau, kad manyje visada gyveno pranašas – nuo tada, kai pirmą kartą sumaniau knygą grįžęs į Kalnų Libaną. Rodos, ji buvo dalis manęs… Saugojau rankraštį ketverius metus, prieš įteikdamas savo leidėjui, kadangi norėjau būti visiškai įsitikinęs, kad kiekvienas žodis – pats geriausias, kokį tik galėjau sukurti.“

K. Gibrano poezijos kūriniai yra treti perkamiausi pasaulyje po Williamo Shakespeareʼo ir Laozi.

Poetas, filosofas ir menininkas K. Gibranas (1883–1931) gimė Libane. Milijonai arabiškai kalbančių tautų, susipažinusios su rašytojo kūriniais arabų kalba, vienbalsiai laiko jį savo meto genijumi. Be to, jo šlovė ir įtaka pasklido toli už gimtosios šalies ribų. K. Gibrano poezija ir proza išverstos į daugelį pasaulio kalbų, o piešiniai ir paveikslai (lyginami su Augusteʼo Rodino ir Williamo Blakeʼo darbais) ne kartą eksponuoti didžiųjų sostinių galerijose. Vis dėlto didžiausią šlovę pasaulyje K. Gibranui pelnė poetinių filosofinių esė rinkinys „Pranašas“. 2014 m. šis literatūros perlas virto įspūdingu animaciniu filmu, kurį prodiusavo ir net įgarsino žavioji aktorė Salma Hayek.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai