Berniukas nuryja visatą

13,23€
18,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Autorius Trent Dalton
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 528
  • Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • ISBN 9786094801143

Knygos „Berniukas nuryja visatą“ aprašymas

2018 m. išleidęs debiutinį romaną, rašytojas kritikų iškart pradėtas lyginti su tokiais garsiais Australijos autoriais kaip Timas Wintonas ir Robertas Drewe, o jo knyga pavadinta būsimąja Australijos literatūros klasika. Daugybė skaitytojų šį kūrinį įvardija kaip geriausią knygą, kurią jie yra skaitę per pastarąjį dešimtmetį.

Pristatydamas savo knygą Trentas Daltonas teigia: „Aš – žurnalistas, parašęs tūkstančius žodžių apie šiurpiausias istorijas iš Australijos priemiesčių gyvenimo... tragedija, prievarta, trauma, neramumai, išdavystės, mirtis, žlugimas, išsižadėjimas, narkotikai, nusikaltimai, viltis ir pasveikimas, jokios vilties, jokio pasveikimo... Tačiau visgi aš dažnai pagalvoju, kartais jusdamas, kaip viskas viduje apsiverčia aukštyn kojom, kad šiurpiausia istorija, kokią esu girdėjęs, tai mano motinos istorija – ir aš turėjau keistos garbės būti reikšminga jos dalimi. Motina – mano herojė, – teigia autorius. – Ji įkvėpė mane sukurti romano personažę Frenkę Bel, ir knygoje, pasakojant apie tai, ką jai teko išgyventi, man kartais pritrūkdavo žodžių; kitas žmogus būtų pasidavęs."

Nors ir ne autobiografinis, romanas paremtas paties Daltono vaikyste ir patirtimi sunkiame Brisbeno priemiestyje, santykiais su jo tėvais, pažįstamais žmonėmis ir kelione, kurią jis nuėjo, kad taptų apdovanojimus pelniusiu žurnalistu.

„Berniukas nuryja visatą" – tai pasakojimas apie broliškumą, tikrą meilę ir nuoširdžią draugystę. Ši istorija – daugiasluoksnė, kupina žodžių žaismo ir aliuzijų į žymių rašytojų kūrybą – nuo Josepho Conrado iki Omaro Chajamo, romane pinasi šventumas ir šventvagystė, taurūs idealai bei nuodėmingi nuopuoliai.

Romano veiksmo laikas – 1983 m., vieta – Brisbenas. Prarastas tėtis, sąmoningai nebyliu tapęs brolis, įkalinta mama, patėvis – heroino prekeivis ir žinomas nusikaltėlis, o auklė – garsus nusikaltėlis, išleistas į laisvę po daugybės įkalinimo metų: pagrindinio veikėjo Elio gyvenimas ir taip jau sudėtingas. Tačiau jis bando klausyti savo širdies, mokosi suvokti, ką reiškia būti geru žmogumi, bet gyvenimas vis įsigudrina sukurti iššūkių – ir legendinis narkotikų prekeivis Titas Brozas – ne pati mažiausia iš jų.

Nepaisant viso jį supančio smurto ir nusikaltimų, Elis nori užaugti geru žmogumi ir tapti žurnalistu, su sąlyga, kad gali pereiti kariaujančias gatvės gaujas ir heroino prekeivius, kažkokiu būdu išgyventi mokyklą ir susirasti darbą. Vėliau išryškėja jo meilė mamai, patėviui Lailui, tėvui ir broliams.

Šioje knygoje rasite daug persipynusių emocijų: nuo labai šmaikščių iki graudinančiai liūdnų. „Berniukas nuryja visatą“ skaitoma kaip tikra istorija – ji per daug emociškai nulemta, kad būtų visiškai sugalvota. Trentas Daltonas naudojasi savo vaikystės patirtimi ir kuria šią „gražią" istoriją apie meilę, šeimą, širdies skausmą, nusikalstamumą ir nesąžiningus visuomenės pranašumus gyvenime.

***

Knyga „Berniukas nuryja visatą" tapo pirmąja Australijos literatūros istorijoje, laimėjusia iškart keturias reikšmingas valstybės literatūrines premijas: Book of the Year, Literary Book of the Year, the Matt Richell Award for New Writer of the Year ir Audio Book of the Year. Premijos buvo paskelbtos 2019 m. gegužę. Anksčiau šiais metais romanas buvo įvertintas dar keliomis premijomis: NSW Premier's Literary Award, the Indie Book Awards Book of the Year ir the MUD Literary Prize. Pagal knygą bus statomas filmas.

Trentas Daltonas (g. 1979 m. balandžio 23 d.) – vienas žymiausių Australijos žurnalistų, šiuo metu – „The Weekend Australian Magazine" bendradarbis. Už žurnalistinę veiklą dukart įvertintas „Walkley Award" premija, triskart – „Kennedy Award", keturiskart nominuotas nacionaliniu Metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year), 2011 m. tapo Kvinslendo metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year).

***

Sveikindamas autorių su debiutu, Australijos rašytojas Benjaminas Law tvirtina: „Kaip nuostabus žurnalistas, Trentas Daltonas visada kuo puikiausiai suprato, kad faktas gali būti keistesnis nei tikrovė. Turbūt reikėjo tokio kaip jis, kad sukurtų šį romaną, kuris tiesiog gauste gaudžia nuo išsakomos tiesos. Vadinkite tai nuojauta, bet aš spėju, kad Daltonas parašė kūrinį, tapsiantį Australijos literatūros klasika."

Jam pritaria populiarūs Australijos žurnalistai Timas Rogersas („Pribloškianti knyga. Mano mėgstamiausias romanas per kelis dešimtmečius.") ir Annabel Crabb („Tikras australų literatūros atradimas.").

Knygą išvertė vienas geriausių Lietuvos vertėjų, įvertintas Šv. Jeronimo premija Povilas Gasiulis.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti