Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
akcija
Berniukas nuryja visatą

Berniukas nuryja visatą

15,12€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Autorius Trent Dalton
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 528
  • Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Trukmė 0.0000
  • ISBN 9786094801143

Knygos „Berniukas nuryja visatą“ aprašymas

2018 m. išleidęs debiutinį romaną, rašytojas kritikų iškart pradėtas lyginti su tokiais garsiais Australijos autoriais kaip Timas Wintonas ir Robertas Drewe, o jo knyga pavadinta būsimąja Australijos literatūros klasika. Daugybė skaitytojų šį kūrinį įvardija kaip geriausią knygą, kurią jie yra skaitę per pastarąjį dešimtmetį.

Pristatydamas savo knygą Trentas Daltonas teigia: „Aš – žurnalistas, parašęs tūkstančius žodžių apie šiurpiausias istorijas iš Australijos priemiesčių gyvenimo... tragedija, prievarta, trauma, neramumai, išdavystės, mirtis, žlugimas, išsižadėjimas, narkotikai, nusikaltimai, viltis ir pasveikimas, jokios vilties, jokio pasveikimo... Tačiau visgi aš dažnai pagalvoju, kartais jusdamas, kaip viskas viduje apsiverčia aukštyn kojom, kad šiurpiausia istorija, kokią esu girdėjęs, tai mano motinos istorija – ir aš turėjau keistos garbės būti reikšminga jos dalimi. Motina – mano herojė, – teigia autorius. – Ji įkvėpė mane sukurti romano personažę Frenkę Bel, ir knygoje, pasakojant apie tai, ką jai teko išgyventi, man kartais pritrūkdavo žodžių; kitas žmogus būtų pasidavęs."

„Berniukas nuryja visatą" – tai pasakojimas apie broliškumą, tikrą meilę ir nuoširdžią draugystę. Ši istorija – daugiasluoksnė, kupina žodžių žaismo ir aliuzijų į žymių rašytojų kūrybą – nuo Josepho Conrado iki Omaro Chajamo, romane pinasi šventumas ir šventvagystė, taurūs idealai bei nuodėmingi nuopuoliai.

Romano veiksmo laikas – 1983 m., vieta – Brisbenas. Prarastas tėtis, sąmoningai nebyliu tapęs brolis, įkalinta mama, patėvis – heroino prekeivis ir žinomas nusikaltėlis, o auklė – garsus nusikaltėlis, išleistas į laisvę po daugybės įkalinimo metų: pagrindinio veikėjo Elio gyvenimas ir taip jau sudėtingas. Tačiau jis bando klausyti savo širdies, mokosi suvokti, ką reiškia būti geru žmogumi, bet gyvenimas vis įsigudrina sukurti iššūkių – ir legendinis narkotikų prekeivis Titas Brozas – ne pati mažiausia iš jų.

***

Knyga „Berniukas nuryja visatą" tapo pirmąja Australijos literatūros istorijoje, laimėjusia iškart keturias reikšmingas valstybės literatūrines premijas: Book of the Year, Literary Book of the Year, the Matt Richell Award for New Writer of the Year ir Audio Book of the Year. Premijos buvo paskelbtos 2019 m. gegužę. Anksčiau šiais metais romanas buvo įvertintas dar keliomis premijomis: NSW Premier's Literary Award, the Indie Book Awards Book of the Year ir the MUD Literary Prize. Pagal knygą bus statomas filmas.

Trentas Daltonas (g. 1979 m. balandžio 23 d.) – vienas žymiausių Australijos žurnalistų, šiuo metu – „The Weekend Australian Magazine" bendradarbis. Už žurnalistinę veiklą dukart įvertintas „Walkley Award" premija, triskart – „Kennedy Award", keturiskart nominuotas nacionaliniu Metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year), 2011 m. tapo Kvinslendo metų žurnalistu (News Awards Features Journalist of the Year).

***

Sveikindamas autorių su debiutu, Australijos rašytojas Benjaminas Law tvirtina: „Kaip nuostabus žurnalistas, Trentas Daltonas visada kuo puikiausiai suprato, kad faktas gali būti keistesnis nei tikrovė. Turbūt reikėjo tokio kaip jis, kad sukurtų šį romaną, kuris tiesiog gauste gaudžia nuo išsakomos tiesos. Vadinkite tai nuojauta, bet aš spėju, kad Daltonas parašė kūrinį, tapsiantį Australijos literatūros klasika."

Jam pritaria populiarūs Australijos žurnalistai Timas Rogersas („Pribloškianti knyga. Mano mėgstamiausias romanas per kelis dešimtmečius.") ir Annabel Crabb („Tikras australų literatūros atradimas.").

Knygą išvertė vienas geriausių Lietuvos vertėjų, įvertintas Šv. Jeronimo premija Povilas Gasiulis.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti