Jekaterina Didžioji. Moters portretas

23,25€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
27,35€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BRIEDIS
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 568
  • ISBN 9789955269724

Knygos „Jekaterina Didžioji. Moters portretas“ aprašymas

Pulitzerio premijos laimėtojo Roberto K. Massie istorija nukelia į XVIII a. Smulkių vokiečių aristokratų šeimoje auganti kunigaikštytė Sofija, būdama 14 metų, motinos išsiunčiama į Rusiją. Kad ištekėtų už Karlo Peterio Ulricho (būsimojo Rusijos imperatoriaus Petro III). Sofija tampa stačiatike. Pasivadina Jekaterina. Amžininkai vėliau papildo vardą. Prideda Jekaterinos Didžiosios epitetą. 

Imperatoriaus Petro III valdymas trunka pusmetį. Besikeičiančiu užsienio politikos kursu, reformomis nepatenkinta gvardija, diduomenė jį įkalina. Priverčia atsisakyti sosto. Valdove paskelbia Jekateriną II. Per perversmą ji parodo ryžtą. Vos įžengusi į sostą – tolerantiškumą. Politinę moralę. Grįstą racionalumu.

Kas buvo ši moteris? Ką per 34 valdymo metus ji davė Rusijai? Europai? Pasauliui? Kokios savybės ar aplinkybės lėmė, kad ji laikoma viena įtakingiausių valdovių?

Protinga. Įžvalgi. Valdinga. Šviečiamojo amžiaus imperatorė, suvokianti, kad provincialią Rusiją pakylėti galėtų vakarietiška kultūra. Kartu ji moteris. Ieškanti meilės. Intymios draugijos. Ar išties jos seksualinis apetitas buvo nepasotinamas?

Jekaterinos Didžiosios istorija kupina pakankamai romantiškų ir aistringų pinklių, niūrių ryšių ir daugybės išdavysčių, žmogžudysčių, perversmų, sąmokslų ir rūmų paslapčių, kurios yra neatsiejamos nuo Rusijos imperinės istorijos. Massie suteikia gyvybę, kuri subalansuoja tiesioginį Rusijos žemių dydį su intymiu ir įvairiu jos lyderių atvaizdu.

Autorius perteikia šią plačią istoriją akimis tų, kurie šioje žemėje gyveno. Tai visų pirma istorija apie žmones. Pasakojimas paneigia Tolstojaus požiūrį į istoriją kaip į beasmenę jėgą – šioje knygoje dėmesys sutelkiamas į tai, kaip istoriją formuoja ir keičia paprasti žmonės, turintys žmogiškųjų sugebėjimų ir nesėkmių, ambicijų ir troškimų.

Knygai būdingas istorinis tikslumas. To meto įvykių išmanymas. Meistriškas stilius. Gebėjimas griauti mitus. Žmogiškosios dramos pavaizdavimas. Šią knygą pabaigsite suvokdami ne tik tai, ką padarė šie garsūs žmonės, bet ir kokie jie buvo.


Robert Kinloch Massie III (1929 m. sausio 5 d. - 2019 m. gruodžio 2 d.) - amerikiečių žurnalistas ir istorikas. Didžiąją karjeros dalį skyrė studijoms ir rašymui apie Romanovų rūmus. Rusijos imperatoriškąją šeimą nuo 1613 iki 1917 m. Už biografiją Petras Didysis: jo gyvenimas ir pasaulis (angl. Peter the Great: His Life and World) R. K. Massie 1981 m. apdovanotas Pulitzerio premija. Jis taip pat įvertintas už knygą Jekaterina Didžioji. Moters portretas (2011). Pagal jo knygą Nikolajus ir Aleksandra (1967) sukurtas to paties pavadinimo britų filmas, pasirodęs 1971 m. Filme vaidino Laurence'as Olivier, Michaelas Jaystonas ir Janet Suzman.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti