Metai: gamtos fotografo dienoraštis

23,46€
27,60€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • ISBN 9786090159019

Knygos „Metai: gamtos fotografo dienoraštis“ aprašymas

Ar žinote, kada iš meilės apkursta kurtiniai, pradeda loti stirnos, stenėti briedžiai, baubti elniai, raugėti danieliai? O kada staugia vilkai, viauksi lapės, kleketuoja ereliai, žvygauja šernai, mušasi gaidukai, šoka gervės, gieda juodieji strazdai? O gal tiesiog pasiilgote kvapą gniaužiančių Lietuvos gamtos vaizdų? Tuomet šis Mariaus Čepulio Lietuvos gamtos metraštis, pagardintas tikromis nutrūktgalviškomis istorijomis, kaip tik Jums.

Apsišarvavęs ramybe  ir kantrybe, garsus Lietuvos gamtos fotografas Marius Čepulis ne kartą budinosi  ankstyvą rytą, kad sukauptų įspūdingą gamtos akimirkų lobyną.  Šiame gamtos fotografo dienoraštyje rasite ne tik per pastaruosius septynerius metus Lietuvoje padarytų gyvūnų, gamtos reiškinių nuotraukų, bet ir patarimų, ko gamtoje nepražiopsoti kiekvieną mėnesį, taip pat vaizdingų, informatyvių ir šmaikščių autoriaus pasakojimų. Bus ir netikėčiausių nuotykių, patirtų bandant įamžinti įprastus ir rečiausius gyvūnus bei gamtos reiškinius, kurie padės suvokti ne tik kaip gimsta kadrai, bet ir kas dedasi gamtoje ištisus metus – nuo vasario iki sausio (mat Čepulio metai kiek kitokie ir prasideda jie – (pa)vasarį).

„Stebiu paukščius ir negaliu atsigrožėti jų apdaru, laikysena. Jie pamato kažką – ne mane, o tik fotoaparato stiklą. Susidomi ir pradeda ratais aplink plaukioti murkdami, klykaudami, taškydamiesi. Trumpam net nustoju fotografuoti, kad pasigrožėčiau akimirka be jokių kamerų. Kai jie priplaukę sustojo, kaip man reikia, padariau nuo šiol savo mėgstamiausią kadrą. Dabar jis puošia šios knygos viršelį“, – įžvalgomis dalijasi M. Čepulis. 

Tai antroji „Gamtos fotografo dienoraščio“ knyga, gausi naujų Mariaus Čepulio nuotraukų ir neįtikėtinų pasakojimų.

Ši knyga – tai Lietuvos laukinės gamtos metraštis: visos nuotraukos, be jokios išimties, darytos tik Lietuvoje. Kiekvienas metraščio puslapis tarsi bilietas į gamtos spektaklį, atskleidžiantį aplink mus vykstančius stebuklus, kuriuos per fotoaparato ieškiklio akutę stebėjo ir metai iš metų fiksavo Marius Čepulis. Nors tai tik maža Didžiojo Lietuvos Gamtos teatro repertuaro dalelė, bet galbūt ją pažinę iš arčiau pagaliau imsime didžiuotis savo gamta ir suprasime, kad čia esame ne šeimininkai, o tik svečiai.

„Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“:

  • Puiki knyga visai šeimai.
  • Žaismingi ir jautrūs tekstai, padės kartu su autoriumi išgyventi gamtos grožį, įdomybes bei suprasti, kokį kelią tenka nueiti dėl geros nuotraukos.
  • Skatina ne tik grožėtis, bet ir vertinti gamtą.
  • Knygą puošia garsaus lietuvių gamtos fotografo nuotraukos.
  • Visos nuotraukos padarytos Lietuvoje.

Marius Čepulis – daugeliui gerai pažįstamas gamtos fotografas, savo nuotraukomis ir įtaigiais, neretai šmaikščiais pasakojimais apie gyvūnus besidalijantis facebooko paskyroje „Čepulio fotoklajonės“. Jis taip pat yra laidų vedėjas ir knygų apie gamtą visai šeimai autorius.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti