Leidyklos „Baltos lankos“ pavasario knygų naujienos
Artėjant „Knygų savaitei“ – leidyklos „Baltos lankos“ pavasario knygų naujienos
Balandžio 24–30 d. vyksianti „Knygų savaitė“ leidėjus skatina ne tik daugiau kalbėti apie jau pasirodžiusias knygas, bet ir pristatyti karščiausias knygų naujienas. Ne išimtis ir „Knygų savaitę“ inicijavusi leidykla „Baltos lankos“. Skaitytojams ir skaitytojoms ji pristato naujas knygas, o jau įpratusius klausytis audioknygų kviečia pasipildyti virtualią lentyną.
Kviečiame susipažinti su naujais leidiniais.
Trys naujos knygos:
Skaitytojai ir skaitytojos sulauks naujos tarptautinio bestselerio „Aušvico tatuiruotojas“ autorės Heather Morris knygos „Trys seserys“ (iš anglų k. vertė Kristina Aurylaitė).
Knyga paremta tikra seserų Cibės, Magdos ir Livijos vilties bei išlikimo istorija. Būdamos dar mažytės Cibė, Magda ir Livija pažada savo tėvui: kad ir kas nutiktų, jos liks kartu. Po daugelio metų, vos šešiolikos, Livė ištremiama į Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklą. Prisimindama duotą pažadą, devyniolikmetė Cibė seka paskui, pasiryžusi apsaugoti seserį arba mirti kartu. Aštuoniolikmetė Magda lieka su motina ir seneliu slapstydamasi. Bet galiausiai ir ji atsiduria ten pat. Trys seserys, vėl susitikusios Aušvice-Birkenau, prisimena tėvą ir šįkart viena kitai pažada: jos išgyvens ir taip nugalės blogį.
„Trys seserys“ – skausmo, drąsos ir meilės sunkiausiais laikais kupinas pasakojimas, paremtas tikra trijų seserų istorija apie pažadą, jas išgelbėjusį nuo mirties.
Dar viena naujiena – tai Ninos de Gramont romanas „Ponios Kristi apgaulė“ (iš anglų k. vertė Miglė Šaltytė).
1925-aisiais panelė Nana O’Di tapo neatsiejama garsiosios detektyvų autorės Agatos Kristi ir jos vyro Arčibaldo gyvenimo dalimi. Pirma – jų abiejų. Vėliau – tik Arčio. Jauna, daili ir gyvybe trykštanti pulkininko Krisčio meilužė ne vienus metus planavo sugriauti Agatos Kristi pasaulį ir pagrobti iš jos tai, ko labiausiai troško. Tikslas jau buvo pasiekiamas ranka... bet lemtingą vakarą garsioji rašytoja dingo kaip į vandenį.
„Ponios Kristi apgaulė“ – tai ne tik dešimtmečius skaitytojus viliojusios Agathos Christie dingimo paslapties interpretacija, bet ir įsivaizduojamas kitos moters – pulkininko Archibaldo Christie meilužės – akimis perteiktas tų kelių dienų ir ilgo iki jų vedusio kelio liudijimas, leidžiantis mėgautis ne tik išmoningu pasakojimu, bet ir pasinerti į mįslingą, Aukso amžiaus detektyvus menantį dingimo narpliojimą.
Gaivališkas Diane Setterfield romanas „Kartą prie upės“ (iš anglų k. vertė Jūratė Žeimantienė) – naujiena, traukte įtrauksianti skaitytojus ir skaitytojas.
Vieną tamsią viduržiemio naktį Temzės krantinėje senos smuklės lankytojai tampa neįtikėtino įvykio liudininkais: pro duris įvirsta sužeistas vyras, rankose laikantis nuskendusios mergaitės kūną. Tačiau po kelių valandų ji atgyja. Kaip tai paaiškinti? Gal tai stebuklas? Pati mergaitė į šiuos ir begalę kitų klausimų (kas ji? Iš kur ji?) atsakyti, deja, negali: ji kurčnebylė.
Pasisavinti vaiką nori trys šeimos. Turtinga jauna motina tvirtina, kad tai jos dukra, pagrobta prieš dvejus metus. Ūkininkų pora, neseniai sužinojusi apie slaptą sūnaus romaną, tiki radę savo anūkę. Kukli ir vieniša pastoriaus ekonomė išsyk pajunta: tai dingusi jos sesutė. Kiekviena šeima turi savų paslapčių, susijusių su skausmingomis netektimis, bet aišku viena: mergaitė negali priklausyti jiems visiems.
Gaivališka „Kartą prie upės“ pasakojimo srovė skaitytoją įtraukia, neša per veikėjų pasaulių vingius, nardina į gyvenimo paslapčių gelmes. Ir net užvertus paskutinį puslapį, nenustoja dalyti savo lobių.