Dėlionė Lietuvos kariai XVIII a. pabaigoje

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Media Bites
Informacija
  • Metai 2018
  • Leidykla Media Bites
  • ISBN 4779046900136

„Dėlionė Lietuvos kariai XVIII a. pabaigoje“ aprašymas

Dėlionė XVIII a. pab. LDK kariuomenės kariai, dėvintys ketverių metų seimo (1788-1792) laikotarpio uniformas

XVIII a. pab. Lietuvos karių atvaizdai (aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos) atkurti pasinaudojant Vakarų Europoje naudojama metodika pagrįsta tarpdisciplininiais tyrimais, pasitelkus į pagalbą archeologinę, istorinę, sfragistinę bei ikonografinę medžiagą saugoma Lietuvos ir užsienio archyvuose, muziejuose.

Šį laikotarpį reprezentuoti pasirinkti 3 kariai:

- artilerijos korpuso bombarduotojas. Stovi prie lauko patrankos, ginkluotas trumpuoju kardu, su uždegimo lazda rankoje. Artilerijos pabūklų ugnis galėdavo lemti mūšių ir karinių kampanijų baigtį.

- eilinis - 4-asis laiko buožės pėstininkų regimentas (pulkas). Ginkluotas pėstininkų fuzėja (muškieta) su užmautu durtuvu ir trumpuoju kardu (tesoku). Kautynėse pėstininkai paprastai sudarydavo glaustas ir darnias rikiuotes. Jų daliniai įprastai šaudydavo salvėmis, o suartėjus su priešo pėstininkais ar puolant priešo kavalerijai užmaudavo ant šautuvų durtuvus ir kaudavosi durdami. Lietuvos kario diržo sagtis papuošta Lietuvos herbu - Vyčiu. Šis Lietuvos simbolis - ir ant pėstininko kepurės.

- šaulys (jėgeris) - 1-asis didžiosios buožės pėstininkų regimentas (pulkas). Ginkluotas šautuvu, pistoletu ir trumpuoju kardu. Vokiečių kalba šio kario pavadinimas reiškia medžiotoją. Kitaip nei likę pėstininkai, šie kariai turėjo graižtvinius šautuvus, kurie šaudydavo žymiai taikliau ir toliau. Tai vikrūs ir taiklūs lengvieji pėstininkai, kurie neretai būdavo kilę iš miškininkų ir medžiotojų. Paprastai jie nesirikiuodavo glaustomis rikiuotėmis, o veikdavo pavieniui arba nedideliais būriais, galinčiais greitai judėti vietovėse su įvairiomis gamtinėmis kliūtimis.

Atkuriant XVIII a. pab. Lietuvos karių atvaizdus dalyvavo karo istorikas A. Pociūnas, karo istorikas dr. Karolis Zikaras, dailininkas Šarūnas Miškinis.

Dėlionės dalių skaičius: 1000 dalių

Dėlionės išmatavimai: 683 × 480 mm

Seriją sudaro 4 skirtingus laikotarpius - XIV a.; XV a. pr.; XVII a. pr.; XVIII a. pab. - atspindinčios dėlionės. Piešiniuose - Lietuvos karių aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos, kurių pagrindu sukurtos edukacinės dėlionės.

Dėlionės skirtos tėvams ir vaikams.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti