„Geštalto praktika“: metodai, padedantys pažinti žmogaus vidinį pasaulį

Geštalto terapija – tai psichoterapijos kryptis, orientuota į žmogaus gebėjimą suvokti ir integruoti savo jausmus, mintis ir elgesį. Jos tikslas – padėti asmeniui pasiekti didesnį sąmoningumą ir atsakomybę už savo gyvenimą, skatinti savarankiškumą ir emocinę sveikatą. Terapija pabrėžia tarpasmeninio santykio svarbą ir akcentuoja čia ir dabar patirtį, kuri padeda žmogui geriau suprasti savo vidinį pasaulį. Šios psichoterapijos principai gali būti integruojami ir su kitomis psichoterapijos kryptimis, tinka darbui su individualiais klientais, poromis ir grupėmis, su suaugusiais ir vaikais. Geštalto praktika yra nuolatinis tobulėjimas, kuriame terapeutas ir klientas kartu atranda naujų būdų spręsti problemas ir kurti pozityvius pokyčius gyvenime. Leidyklos VAGA išleista Philo Joyce'o ir Charlotte Sills knyga „Geštalto praktika“ (Skills in Gestalt Counselling & Psychotherapy) yra viena iš svarbiausių ir labiausiai vertinamų knygų geštalto terapijos srityje. Knygos leidimas lietuvių kalba atveria naujas galimybes dar giliau tyrinėti šią discipliną.
Knyga „Geštalto praktika“ – tai nuodugniai parengtas vadovas, skirtas psichoterapeutams, psichologams, konsultantams ir visiems, besidomintiems geštalto terapijos principais ir metodais. Knygoje autoriai P. Joyce'as ir C. Sills apžvelgia pagrindinius geštalto terapijos įgūdžius, įvardina svarbiausias technikas ir jų taikymo subtilybes, kurios padeda giliai suvokti klientų problemas ir pasiekti ilgalaikių pokyčių.
„Geštalto psichoterapija – tai ne technikų ar instrumentų rinkinys. Tai gyvenimo būdas, gyvenimą keičianti filosofija ir praktika. Pagrindinis šios psichoterapijos tikslas – padėti žmogui atrasti kontaktą su savimi, kitu žmogumi ir pasauliu. Ji padeda susigrąžinti gyvybiškumą, spontaniškumą ir kūrybiškumą, paskatina žmogų žiūrėti į pasaulį iš holistinės perspektyvos ir geriau suprasti save, puoselėti įkūnytą ir sąmoningą būtį, tapti savo gyvenimo kūrėju. Pagaliau ir Lietuvoje turime knygą, kurią kiekvienas gali skaityti ir suvokti, kas yra geštalto terapija“, – sakė Vilniaus geštalto instituto įkūrėja, geštalto psichoterapeutė, supervizorė Brigita Kaleckaitė.
Geštalto terapija yra vienas iš pagrindinių humanistinės psichoterapijos metodų, kuris pabrėžia žmogaus gebėjimą suvokti savo jausmus, mintis ir elgesį, kad jis galėtų labiau prisitaikyti prie savo gyvenimo realijų. Šis metodas padeda asmenims geriau suprasti savo vidinį pasaulį, ugdyti sąmoningumą ir priimti atsakomybę už savo gyvenimą.
Knyga „Geštalto praktika“ yra pagrįsta praktiniais pavyzdžiais, teoriniais apibendrinimais ir naudinga metodine informacija. Autoriai apibūdina terapijos etapus, įvardija įgūdžius, būtinus tiek pradedančiajam terapeutui, tiek jau patyrusiam specialistui.
Ketvirtasis knygos leidimas atspindi naujausius tyrimus ir praktikos pokyčius geštalto terapijos srityje. Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią psichoterapijos praktiką ir teoriją, knyga buvo papildyta ir atnaujinta, kad atitiktų šiuolaikines realijas ir metodikos tendencijas. Papildytas leidimas padės sėkmingai taikyti geštalto terapijos metodus praktikoje.
Geštalto terapija, kaip viena iš efektyviausių ir sudėtingiausių psichoterapijos rūšių, reikalauja aukšto lygio įgūdžių ir teorinių žinių, kurių neįmanoma pasiekti be nuolatinio mokymosi ir praktikos. Knygoje pateikiami svarbūs patarimai, kaip kurti ir palaikyti terapinį santykį su klientu.
P. Joyce'o ir C. Sills knyga yra ne tik praktinis vadovas, bet ir svarbus indėlis į psichoterapijos žinių bazę Lietuvoje. Šis mokslinis leidinys gali smarkiai prisidėti prie asmeninio ir profesinio augimo, padėti specialistams kurti geresnę, kokybiškesnę psichoterapijos praktiką, neaplenkiančią šių laikų iššūkių ir atitinkančią klientų poreikius.
Skaityti daugiau: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/sveikata/psichologija/gestalto-praktika-metodai-padedantys-pazinti-zmogaus-vidini-pasauli-1207122#google_vignette