Hubris
David Graeber
David Graeber (1961-2020) – šiemet netikėtai miręs pasaulinio garso antropologas ir aktyvistas. Išgarsėjęs savo knygomis apie skolos reiškinį (Skola: pirmieji 5000 metų) bei niekam nereikalingas fiktyvias profesijas (Bullshit Jobs), Graeberis taip pat aktyviai dalyvavo tarptautiniuose aktyvistų judėjimuose, buvo vienas iš Occupy Wall Street ideolog..
Immanuel Kant
Immanuelio Kanto trumpas ir aiškiai parašytas apibendrinimas, ką reiškia mokyti, ugdyti ir lavinti. Nors ir rašyta 19 a. pradžioje, ši knyga išlieka aktuali ir šiandien: joje suformuluojami ugdymo ir lavinimo tikslai, tėvų ir mokytojų vaidmenys, aptariami tinkamiausi lavinimo metodai. „Vaikai turi būti ugdomi ne dabarčiai, bet ateičiai, galimai ger..
Harry G. Frankfurt
Šiame „The New York Times“ bestseleryje Prinstono universiteto profesorius, filosofas Harry Frankfurtas imasi analizuoti vieną labiausiai paplitusių mūsų dienų reiškinių. Nors šūdmalos pilna įvairiose gyvenimo sferose nuo politikos iki reklamos, mes stokojame instrumentų jai atpažinti ir su ja kovoti. Šis trumpas, prieinamai parašytas tekstas – tai..
Aurelijus Augustinas
Aurelijus Augustinas – stebinantis filosofas ir virtuoziškas pasakojimo meistras. Aistros persmelkti prisiminimai jam puikiai dera su nuoseklia refleksija. Augustinas atskleidžia savo ilgesio ir meilės istoriją, galutinės prasmės paieškas ir pažeria daugybę žmogaus prigimties įžvalgų, kurias Vakarų kultūroje kiekviena karta apmąsto iš naujo. Per še..
Umberto Galimberti
Iliustruota vieno žymiausių šiuolaikinių Italijos viešųjų intelektualų knyga vaikams.Manai, kad filosofija – tai kažkas senoviško, abstraktaus ir nuobodaus? Ši knyga parodys, kad taip nėra. Iš šimto istorijų apie skirtingų amžių ir šalių filosofus bei mąstytojus sužinosi, kad filosofija gyvesnė nei bet kada.Kartu su Sokratu, Hipokratija, Kantu ir V..
Blaise Pascal
Pirmasis pilnas filosofijos klasika tapusio veikalo lietuviškas leidimas.Blaise'as Pascalis – genialus prancūzų matematikas, fizikas, išradėjas, rašytojas ir teologas. Patyręs atsivertimą, Pascalis ėmėsi rašyti krikščionybės apologiją. Nors knygos baigti nespėjo, po mirties rasti fragmentai, leidžiami „Minčių" pavidalu, jau keli šimtmečiai nepaliau..