"Išslaptinta klasika" - kelionė po klasikinės muzikos pasaulį

Kada paskutinį kartą klausėtės klasikinės muzikos? Štai Arianna Warsaw-Fan Rauch – klasikinei muzikai ir smuiko specialybei paskyrė visą savo gyvenimą. Studijuodama prestižiniame Julliardo universitete, ji turėjo unikalią galimybę gyventi apsupta klasikinės muzikos lobyno, ją atlikti, įsimylėti ir nekęsti.
Leidykla VAGA skaitytojus kviečia atrasti klasikinės muzikos žavesį ir sykiu nusileisti į užkulisius, kur klasika toli gražu nėra tokia įstabi, kokią dažnas įsivaizduojame. Knygoje „Išslaptinta klasika“ A. W. F. Rauch su humoru ir talentu kalba apie savo kaip profesionalios smuikininkės kelionę po klasikinės muzikos pasaulį.
„Aš žaviuosi muzika. Žavėjausi būdama dvejų, kai vos nesusidraskiau balso stygų, žavėjausi ir tą vakarą Monrealyje, sulaukusi dvidešimt ketverių. Na taip, reikėjo, kad toji penkerių metų mergytė netiesiogiai tėkštelėtų man per veidą ir tokiu būdu primintų esmę.
Gavusi antausį suvokiau, kad niekuo nesiskiriu nuo daugybės kitų žmonių. Kaip aš leidau, kad nerimas dėl profesinės karjeros sudarkytų ir iš esmės pakeistų mano santykį su šia muzika, lygiai taip pat ir daugybė potencialių klausytojų leidžiasi užvaldomi šią muziką lydinčių atstumiančių stigmų ir atitinkamų kultūrinių stereotipų – būtent tai galiausiai lemia jų požiūrį į klasikinę muziką. Ir aš, ir tie žmonės pasiduodame toksiškiems įsivaizdavimams, kurie galiausiai suardo tai, kas svarbiausia, – neprilygstamą šios muzikos grožį ir gelmę, šių sielą į dangų nešančių bendrą visos žmonijos istoriją talpinančių garsų jėgą. Susivokusi pajutau, kaip tai tragiška ir kvaila. Troškau kažkaip atitaisyti šią absurdišką lemtį, ir tai galiausiai paskatino mane parašyti šią knygą. Norėjau, kad visi išgirstų klasikinę muziką taip, kaip anądien ją girdėjo toji penkiametė prancūzakalbė kanadietė. Taip, kaip aš anksčiau jos klausydavausi. Ir kaip dabar vėl ją girdžiu. Kitaip tariant, norėjau, kad žmonės girdėtų šią muziką tokią, kokia ji yra. O ji – nuostabi,“ – apie knygą kalba autorė.
Pradėdami kelionę po klasikinės muzikos pasaulį su humoro prieskoniu, pasiruoškite netoliese turėti YouTube prieigą, nes knygos autorė kvies apžvelgti septynias klasikinės muzikos epochas – nuo Viduramžių iki mūsų dienų. Kiekvieno laikotarpio unikalūs kūrėjai-genijai paliko mums nuostabių kūrinių, kuriuos, skaitydami „Išslaptintą klasiką“, turėsite galimybę pažinti arba atrasti iš naujo.
Be kita ko, autorė intelektualiai ir sąmojingai pristato, kas būdinga kiekvienam muzikos žanrui, o tai dar labiau palengvins galimybę atrasti tuos kūrinius, kurie skaitytojui arčiausiai širdies ir klausos.
Knygoje skaitytojas tarsi pro rakto skylutę žvilgtelės į įprastus stereotipus, kurie taikomi klasikiniams muzikantams – nuo solistų iki perkusininkų. Apie juos autorė pateikia šmaikščią savo nuomonę, o kartais ir drąsiai laužo nusistovėjusį požiūrį.
„Išslaptintoje klasikoje“ sužinosite istoriją apie garsiojo „Stradivarius“ smuiko vagystę, ir apie klasikinės muzikos kūrėjus lydėjusias mįslingas aplinkybes arba kaip klasikinė muzika „veikia“ mums puikiai pažįstamose kino juostose.
„Galima sakyti, kad perskaitę šiuos puslapius įgysite pakankamai žinių ir galėsite prisijungti prie tų nepakenčiamų klasikinės muzikos žinovų, kurie daugybę metų gąsdino jus ir neleido artimiau su ja susipažinti. Tačiau netapsite vienu iš jų, nes viską žinosite geriau. Tikras džentelmenas, sako mano tėtis, yra žmogus, kuris moka groti akordeonu, bet negroja,“ – sako knygos autorė.
Net jei visiškai nieko neišmanote apie klasikinę muziką, perskaitę „Išslaptintą klasiką“ muziką suvoksite kitaip, nes apie ją sužinosite įdomių ir vertingų dalykų. Ir, beveik neabejotina, kad neatsispirsite pagundai YouTube platybėse paieškoti kūrinio, kurio pavadinimas buvo girdėtas, bet neskaitę Ariannos Warsaw-Fan Rauch knygos nebūtumėte pajėgę jo atpažinti.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/literatura/2023/12/21/news/knygoje-isslaptinta-klasika-kelione-po-klasikines-muzikos-pasauli-su-gero-humoro-prieskoniu-29680858