"Lėtesnis gyvenimas" - ramesnio gyvenimo filosofija norintiems skubėti mažiau

Praūžus koronaviruso pandemijai, daugelio iš mūsų mąstymas pasikeitė. Esminis pokytis, kurį pajutome beveik visi – sustabdyta kasdienybė. Būtent karantino laikotarpiu daugelis buvome priversti sustoti, prilėtinti tempą ir būti dabar, šioje akimirkoje.
Pasauliniu mastu sustingdytas socialinis gyvenimas daugeliui leido pajusti, kad įmanoma gyventi lėčiau. Nebūtina uoliai skubėti ir nuolat vytis laiką, kurio beveik visada stinga nesibaigiančioms užduotims. Platformoje „YouTube“ vis dažniau galime išgirsti turinio kūrėjų apmąstymų apie ramesnio gyvenimo svarbą ir naudą. Helena Woods – viena tokių asmenybių. 2020-aisiais ji sukūrė kanalą „Simple Joys“. Paprastesnio gyvenimo tematika tapo tokia masinanti ir įtraukianti, kad Helena parašė knygą pavadinimu „Lėtesnis gyvenimas“.
„Per pastaruosius kelerius metus „YouTube“ platformoje kurdama vaizdo įrašus apie lėtesnį gyvenimą ir buvimą čia ir dabar pastebėjau, kiek daug žmonių trokšta gyventi lėtai. Atrodo, dabar labiau nei bet kada anksčiau žmonės ima suvokti, kad egzistuoja ir kitoks gyvenimo būdas – ramesnis, čia ir dabar, šviesesnis. Gyventi lėtai visai paprasta, tereikia užmegzti ryšį tarp proto, kūno ir širdies. Kai pirmiausia įsiklausote į savo intuiciją, kur kas lengviau tampa priimti tinkamus sprendimus. Mažiau įtampos, mažiau dvejonių“, – sako knygos autorė Helena Woods.
Leidyklos VAGA išleistoje knygoje, skirtoje ramybei ir neskubrumui, skaitytojas visų pirma pajus estetinį pasigėrėjimą, nes knyga iliustruota autorės asmeninio archyvo nuotraukomis, kurios papildo tekstą apie tai, kaip nustoti skubėti ir pagaliau pradėti mėgautis esamu gyvenimo momentu, kai visko pakanka.
Autorė nuo pirmųjų puslapių geba įtraukti į kitokį, ramesnį ir šviesesnį, buvimo kasdienoje pasaulį. Vesdama ramumos link, Helena Woods akcentuoja intuicijos ir įsiklausymo į savo vidų svarbą. Kodėl mes nuolat skubame? Kodėl norime pasauliui įrodyti, kad galime daugiau, geriau, aukščiau, greičiau? Ar tai nėra nuolatinis sukimasis užburtame rate? Kada bus gana? Kada pradėsime iš tiesų mėgautis tuo, ką jau pasiekėme?
„Lėtesnis gyvenimas“ – svarbus ir veiksmingas instrumentas kiekvienam, kuriam visko per daug, kuris jaučia, kad nori pokyčių.
Uždavusi klausimus apie tai, kodėl skubame ir kodėl ieškome kelių gyventi ramiau, Helena Woods duoda patarimų, kaip atskleisti savo prigimtį ir pagaliau suvokti, ko iš tiesų norime: kaip norime atrodyti ir ką iš tikrųjų norime veikti gyvenime. Autorė pateikia įvairių pavyzdžių paprastesniam gyvenimui susikurti: ar tikrai reikia daugiau pirkti, kad jaustume pilnatvę? Ar tikrai negalime gyventi be socialinių medijų, jeigu norime jaustis pripažinti? Ar tikrai turime siekti tokių tikslų, kuriais patenkintume kitų, o ne savo lūkesčius, dirbti tokį darbą, kokio iš mūsų tikisi aplinka?
„Lėtesnis gyvenimas“ kvies atsigręžti į savo intuiciją – šaltinį, kuriame glūdi visi atsakymai į rūpimus klausimus. Mokytis būti čia ir dabar, neprisirišti – tai svarbi „Lėtesnio gyvenimo“ sąlyga, apie kurią kalba knygos autorė.
Knygoje gausu paprastų ir lengvai pritaikomų patarimų apie tai, kaip pradėti priimti save tokius, kokie esame iš esmės, kaip išsiugdyti atsparumą lūkesčių lavinai, kaip priartėti prie gamtos ir pasisemti iš jos teigiamos energijos, kaip paprastuose dalykuose atrasti nieko nekainuojančius kasdienybės malonumus ir priartėti prie darnesnio, harmoningesnio ir džiugesnio gyvenimo nieko nelaukiant ir neatidėliojant rytojui.
„Lėtas gyvenimas – tai daugiau nei tik ramybės paieškos ir mėgavimasis tylos akimirkomis. Didžioji dalis to, kuo iki šiol dalinausi šioje knygoje, – paprasti dalykai, padedantys mėgautis paprastu gyvenimu. Tačiau eikime giliau. Kai gyvename lėtai ir visiškai sąmoningai, didesnė tikimybė, kad gyvensime čia ir dabar. O patirti dabartį – gilią, tyrą ramybės akimirką – galime tik tada, kai išeiname už materialių patogumų ribų“, – sako Helena Woods.
Helena Woods – astrologė, tinklaraštininkė, „YouTube“ vaizdo įrašų kūrėja. Savo kanale ji dokumentuoja savo lėtą ir paprastą gyvenimą Prancūzijoje. Savo veikla ji nori įkvėpti kitus gerbti jų vidinį balsą, mėgautis esama akimirka ir atkreipti dėmesį į paprastus mus supančius džiaugsmus.