Lututė
Bronius Šablevičius
Ši knyga apie paslaptingų ir todėl labia įdomių mūsų krašto augalų gyvenimą. Pievų, pelkių ir miškų laukinės orchidėjos – tokios neįprastos, kad yra išskirtos į atskirą grupę – šeimą. Orchidėjos gyvena visai kitą gyvenimą, palyginti su kitais augalais. Jų kitokie žiedai, kitokios sėklos, šie augalai ir sudygsta, maitinasi kitaip. Lietuvoje dabar ži..
Rimvydas Juškaitis
Lietuvoje kiekvieną pavasarį miškininkai, moksleiviai ir gamtos mylėtojai iškelia tūkstančius inkilų uoksiniams paukščiams. Kai kas klaidingai mano, kad juose apsigyvena tik paukščiai: varnėnai, žvirbliai, na, dar zylės... Iš tikrųjų inkilų gyventojų sąrašas gana ilgas: inkiluose įsikuria daug įvairių gyvūnų, ne tik paukščiai, bet ir žinduoliai,..
Kęstutis Čepėnas
Leidinyje išsamiai supažindama su briedžio išvaizda, gyvenamąja aplinka, mitybos ir veisimosi ypatumais, elgsena, veiklos žymėmis ir kt. Knygos autorius patraukliai pasakoja apie įdomiausias susitikimų su šiais gyvūnais akimirkas. Leidinys iliustruotas beveik 200 nuotraukų. Tai trečioji leidyklos serijos „Iliustruotoji Lietuvos gamta" knyga...
Mindaugas Kirstukas
Knygoje pateikiama per 90 dažniausių ir būdingiausių mūsų krašto paukščių, taip pat antra tiek artimų ir giminingų rūšių. Trumpai aprašoma jų išvaizda, gyvenimo būdo ypatybės, gyvenamos vietos ir tie požymiai, kurių pagalba kiekvienas norintis galis šiuos paukščius pažinti. Knygelė padės pažinti paukščius moksleiviams, studentams, taip pat ir vyre..
Ričardas Kazlauskas
Knygoje pateikiami autoriaus, taip pat jo kolegų ir studentų surinkti duomenys apie 207 Lietuvoje gyvenančias drugių rūšis, priklausančias dvidešimčiai šeimų. Trumpai aprašoma jų išvaizda, biologijos ir ekologijos ypatybės, paplitimas, skraidymo dinamika, gyvenamoji aplinka. Knyga iliustruota originaliomis autoriaus surinktomis drugių nuotrau..
Laimutis Januškevičius
Knygoje apžvelgti ir pristatyti 77 gražiausi, šiuo metu geriausiai tvarkomi Lietuvos dvarų parkai, supažindinama su juose augančiais retais egzotiniais medžiais ir įdomesniais šių parkų, kartu ir dvarų sodybų įkūrimo bei istorijos faktais.Albume taip pat apžvelgiami ir tie parkai, kurie šiandien galbūt dar nėra patrauklūs, bet jau numatomi renovu..
Remigijus Ozolinčius.
Knyga tiems, kurie nori pažinti mūsų krašto augalų pasaulį ir visų pirma – medžius. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji turės galimybę galbūt pirmą kartą susipažinti su mūsų miškuose, parkuose, sodybose augančiais medžiais ir krūmais. Medžių bei krūmų aprašymai iliustruoti puikiomis spalvotomis nuotraukomis...
Vilius Paškevičius
Ar teko kada pažvelgti į laukines akis iš arti? Pasivaikščioti su miško žvėrimis, tarsi būtum vienas iš jų? Šis fotoalbumas – tai vieno geriausių Lietuvos gamtos fotografų pasakojimas apie girią ir laukinius jos gyventojus. Fotoaparatas Vilių Paškevičių į miškus atvedė beveik prieš du dešimtmečius. Tačiau ne tik noras užfiksuoti gyvūnus nuotraukose..
Milda Telksnytė, Vygantas Račkaitis
Animalistinės apysakos „Kamanė Dūzgalė“ autoriai jaunuosius skaitytojus supažindina su įdomiu kamanių gyvenimu ir kitais jos aplinkos gyventojais - gėlėmis, drugeliais, vabalais. Knygoje vaizdžiai ir nuotaikingai, beletrizuota forma pateikiama informacija sudomins ir suaugusiuosius, norinčius labiau pažinti šalia mūsų esančią gamtos įvairovę, tauso..
Alfonsas Kazitėnas
Knygoje, gausiai iliustruotoje spalvotomis nuotraukomis, aprašomi Lietuvos miškuose savaime augantys uoginiai-vaisiniai augalai. Taip pat nepamirštami miško aplinkoje pasitaikantys kai kurie atvežtiniai vaiskrūmiai, įveisti žmogaus ir sulaukėję patys. Pateikiamos uoginių-vaisinių augalų maistinės ir vaistinės savybės,..
Sigutis Obelevičius
Augalų vaistinės ir maistinės savybės, gydomųjų priemonių ir patiekalų receptai. Knygoje aprašomos 107 augalų rūšys, kurias vienaip ar kitaip galima vartoti virtuvėje arba vaistams. Vienos gėlės, medžiai, krūmai ar piktžolės puikiausiai tinka salotoms, kitos – kaip prieskoniniai augalai. Kai kurie augalai maistui buvo vartojami tik badmečiais,..
Mindaugas Kirstukas
Knygoje aprašomos dažnesnės Lietuvos gėluose vandenyse aptinkamos žuvys. Iš viso aprašytos daugiau kaip 30 rūšių žuvys. Glaustai aprašoma žuvų išvaizda, pagrindiniai atpažinimo požymiai, gyvenimo vieta ir būdas, žūklės ypatumai, kai kurių rūšių žuvims nurodomos artimos ar labai panašios rūšys. Visas tekstas gausiai iliustruotas spalvotomis apra..
M.Navalinskienė, M.Samuitienė
Monografijos pirmoje dalyje skaitytojai supažindinami su svarbiausiomis žiniomis apie augalų virusus: jų tyrimo istorija, virionų morfologija, sudėtimi ir sandara, plitimu augale, sukeliamais požymiais, pažeistos ląstelės fiziologiniais pokyčiais, virusų plitimo būdais gamtoje, virusų tyrimo ir indentifikavimo metodais, nomenklatūra bei klasifikaci..
Vytautas Tamutis, Justinas Straigis, Algirdas Amšiejus
Knygoje aprašomos Lietuvoje gyvenančios kamanės. Išsamesnio leidinio apie kamanes lietuvių kalba, išskyrus kelias mokslines publikacijas ir vieną kitą populiarų straipsnį, iki šiol nebuvo. Šiame leidinyje autoriai išsamiau supažindina su Lietuvoje aptinkamų rūšių kamanėmis, jų gyvenimo būdu, nauda gamtai ir žmogui. Tekstas gausiai iliustruotas ..
Vytautas Svinkūnas
Prieš pateikdamas šį darbą visuomenei, noriu pasakyti, jog kai kurios aprašytos ar kitaip pateiktos idėjos, mintys, teiginiai, atspindi mano asmeninį patyrimą ir žinias, sukauptas per daugiau kaip 20 metų įdomaus ir turiningo darbo. Tiesa, daug pateiktos informacijos pagrįsta konkrečiais senaisiais rašytais šaltiniais ar pasaulyje publikuota naujau..
Algirdas Navasaitis
Leidinyje aprašomi visi Lietuvos miškuose aptinkami žinduoliai. Pateikti svarbesni jų pažinimo požymiai, apibūdinta išvaizda, spalva vasarą ir žiemą, laikysena, galvos ir kūno formos. Aprašant elninius žvėris, nurodytas ragų auginimo, valymo, metimo laikas. Surinkti duomenys apie žvėrių amžių, poravimąsi, jauniklių kiekį, atvedimo laiką. Pate..