Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai

Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai

Internetu:
16,01€
Knygyne:
19,30€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Maketonas
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 144
  • ISBN 9786099610245

Knygos „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ aprašymas

Pasaka–apysaka „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ buvo išleista 1935 metais. Debiutas sulaukė sėkmės ir nulėmė tolesnį V. Tamulaičio kelią. Pasakos–apysakos veiksmas vyksta spalvingame vabalijos pasaulio fone. V. Tamulaitis pirmas lietuvių vaikų literatūroje taip atidžiai pažvelgė į vabalų vabalėlių pasaulį. Jam svarbu parodyti tų gyvūnėlių žemę tokią, kokia ji yra. Tai patvirtina ir žodžiai, pasakyti jubiliejinio gimtadienio proga: „Mano vabaliukų gyvenimo kasdienybė yra tikra. Pasaka ji tik tiek, kad jie kalba mūsų kalba.“ Vabalai pasirodo pačiomis ryškiausiomis ir dažnai netikėčiausiomis pusėmis, jų poelgiai primena sudėtingus žmonių santykius. Kūrinyje galima sutikti visą lietuviškos gamtos vabalijos spektrą. Veiksmo variklis – dviejų visiškai skirtingų skruzdėlynų karas. Pasakos–apysakos puošmena – Skruzdėlytės Greitutės, pirmosios pabėgėlės iš plėšikų vergijos, paveikslas. Pagrindiniai jos bruožai: tėvynės ir artimųjų meilė, tiesumas, nuoširdumas, teisingumas ir ryžtingumas. Rašytojas iki galo lieka ištikimas savo principui – nenukrypti nuo vabaliuko kasdienybės ir kuo labiau priartėti prie mažojo skaitytojo. 

1992 metais išleistas 2–asis šio kūrinio leidimas. Antrajame leidinyje randame pataisytus, pakeistus skyrelius, vieno iš jų – paslapties ir svajingumo kupino skyrelio „Gėlių karalystėje“ – visai atsisakyta, jis pakeistas sunkesniu išbandymų keliu. Pastarasis leidimas – smarkiai paveiktas tuometinės literatūros cenzūros. Skruzdelytė kelią namo randa ne Paparčio Žiedelio dėka, bet savarankiškai įveikdama kelyje pasitaikančius pavojus ir grėsmes. Atsisakyta piktųjų skruzdėlių raudonos spalvos, ji pakeista – ruda. 

Trečioji knygos laida buvo išleista V. Tamulaičiui gyvenant išeivijoje, Kanadoje. 

Ketvirtasis atnaujintas leidimas apima visus V. Tamulaičio apysakos „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ skyrius. Grąžinta originali, pirminė, necenzūruota autoriaus idėja. Skruzdėlytė lankosi gėlių karalystėje, kur jai dova- nojamas Joninių Paparčio Žiedas, tačiau išlaikyta antrojo leidimo praturtinta literatūrinė kalba ir vaizdingesni siužeto vingiai. 

Niekas šiandien neabejoja svariu V. Tamulaičio įdirbiu lietuvių literatūrai. Tai liudija jo knygos, leidžiamos nepriklausomoje tėvynėje pakartotinai. 

Taip grįžta klasika!  

Vytautas Tamulaitis

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti