Motinos pienas

Leidykla: Tyto alba
Autorius Nora Ikstena
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 192
  • Leidykla Tyto alba
  • ISBN 9786094663710

Knygos „Motinos pienas“ aprašymas

Ši knyga – tai istorija apie tris moterų kartas sovietinėje Latvijoje, apie milžiniškas pastangas išlikti savimi po kolektyviniu Sovietų valdžios presu. Tai moterų romanas; vyrai čia tik pašmėžuoja, palikdami blyškų pėdsaką. Kūrinys apie gydytoją, tremtinio dukrą, iš kurios sovietų valdžia atima viską; ne tik karjeros ateitį ir tapatybę, bet ir gyvenimo džiaugsmą bei šeimą. Jos šeima – tai dukra, kurią ji stengėsi apsaugoti nuo žiaurios valdžios, ir mama, kuri vienintelė mėgino perduoti anūkei šilumą ir troškimą gyventi. Tai istorija apie pastangas išlikti, nepaaukojant savo vertybių ir žmogiško smalsumo, ir apie kainą, kurią tenka mokėti už tą išlikimą. Apie emocinę ledo sieną, kuria mama atsitveria nuo dukros – iš meilės ir siekio apsaugoti. Apie stingdantį sistemos negailestingumą, apie neviltį ir pasipriešinimą. Apie tris moteris – senelę, dukrą ir anūkę. Apie nemeilę, kuri yra kaip išsigelbėjimas, apie aplinką, kur nuodais virsta viskas – net motinos pienas.

Iš pirmo žvilgsnio tai – romanas apie motiną ir dukterį Sovietų valdomoje Latvijoje 1969–1989 m. Bet giliau glūdi ir valstybės istorija nuo sovietinės stagnacijos iki nepriklausomybės paskelbimo, ir klampi, gniuždanti skundimo, įtarinėjimų ir visuotinės apatijos aplinka, ir sovietinė mokykla, ir artėjančios laisvės nuojauta. Viskas atpažįstama. Viskas – apie meilę, nemeilę ir instinktą gyventi.

Nora Ikstena (g. 1969) – dabar garsiausia ir didžiausio tarptautinio pripažinimo sulaukusi latvių rašytoja, 16 knygų autorė. Ji gimė Rygoje, Latvijos universitete studijavo filologiją ir anglų kalbą bei literatūrą. Po tolesnių studijų Niujorke grįžo namo ir dirbo Latvijos literatūros centre. Šiandien N. Ikstena įvertinta daug reikšmingų Latvijos literatūros premijų, tarp jų – Trijų žvaigždžių ordinu už nuopelnus literatūrai ir Baltijos Asamblėjos premija. Vienas ryškiausių N. Ikstenos romanų – „Motinos pienas“, išverstas į vokiečių, makedoniečių ir anglų kalbas, 2015 m. įtrauktas į Latvijos Metų knygos trumpąjį sąrašą.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti