Brolių Grimų pasakos

Leidykla: Garnelis
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 400
  • Leidykla Garnelis
  • ISBN 9789955883593

Knygos „Brolių Grimų pasakos“ aprašymas

Jakobas ir Vilhelmas Grimai, vokiečių kalbininkai, surinko ir užrašė maždaug 200 tautosakos kūrinių. Šiandien brolių Grimų vardas asocijuojasi su gražiausiomis istorijomis, sudėtomis į knygą „Brolių Grimų pasakos“. Tai – vienas populiariausių leidinių pasaulyje, visuomet pasižymintis nuostabiomis iliustracijomis.

Į „Brolių Grimų pasakas“ sudėta tokios pasakos kaip „Pelenė“, „Karalaitis varlė“, „Brėmeno muzikantai“, „Snieguolė“, „Melų pasaka“, „Dvylika brolių“, „Jonukas ir Grytutė“, „Raudonkepuraitė“, „Šešios gulbės“, „Aukso žąsis“ ir daugybė kitų. Tiesa, pirmasis leidinys atrodė visiškai kitaip – tekstai buvo parašyti moksline kalba, o juose buvo daug intymių bei smurto scenų. Tik vėliau broliai Grimai pritaikė pasakas mažiesiems skaitytojams.

Broliai Grimai - Jacobas (1785-1863) ir Wilhelmas (1786-1859) - vokiečių mokslininkai, filologai, kultūros tyrinėtojai, leksikografai ir rašytojai, kartu rinkę ir skelbę tautosaką. Jie yra vieni žinomiausių liaudies pasakų pasakotojų, išpopuliarinę tokias istorijas kaip "Pelenė", "Raudonkepuraitė", "Rapunzelė", "Miegančioji gražuolė" ir "Snieguolė". Pirmasis jų liaudies pasakų rinkinys pradėtas leisti 1812 m.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti