Pacientas

14,06€
16,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Sofoklis
Autorius Jasper DeWitt
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 192
  • ISBN 9786094443732

Knygos „Pacientas“ aprašymas

Jaunas gydytojas Parkeris H., neseniai pradėjęs dirbti psichiatrijos ligoninėje ir ėmęsis gydyti paslaptingą pacientą, siaubingai apsiriko. Atvykus į naująją darbovietę, Parkerio laukė daug pasišventimo reikalaujantis darbas. Per menkai finansuojamoje ir per mažai personalo turinčioje įstaigoje, pasitinka netikėtumas. Daugelį metų ligoninėje praleidęs ir vis dar diagnozės neturintis pacientas – keturiasdešimtmetis Džo. Pavojingiausias įstaigos ligonis. Su juo daug laiko praleidę gydytojai ir slaugytojai arba nusižudė, arba patys pamišo.

Viltį praradusi ligoninės direktorė laiko pacientą izoliuotą. Darbuotojams, dėl jų pačių gerovės, tik retsykiais leidžia jį lankyti. Ji įsitikinusi, kad išleidus Džo iš ligoninės padariniai visuomenei būtų neprognozuojami. Parkeris pasiryžta imtis gydyti šį ligonį. Nuo pat pirmojo jųdviejų susitikimo situacijos kontrolė jam slysta iš rankų. Per daug savimi pasitikinčiam gydytojui kyla vis daugiau klausimų. Atsakymai pasirodys neįtikėtini. Peržengiantys visas realybės ribas. Verčiantys abejoti, kas yra tikra, o kas – tik iliuzija.

Autorius Jasper DeWitt'as pasakoja: Kiekviena mano parašyta istorija prasideda nuo antagonisto. Pacientą" rašiau kaip metaforą, parodančią, ką su žmogumi gali padaryti neapykanta sau. Parodžiau, kas nutiktų, jei žmogus ne tik įsisavintų neigiamus atsiliepimus, bet ir virstų tuo, kas apie jį buvo pasakyta neigiamai. Svarstant šią idėją tapo aišku, kad taip pasielgęs asmuo būtų ne tiek žmogus, kiek kažkas antgamtiško ir mirtinai pavojingo. Net jei jis galėtų atrodyti kaip žmogus, kiti manytų, kad jis pavojingai išprotėjo. Iš čia išsivystė idėja, kad baisuoklis pavargsta gąsdinti vaikus spintoje ir ima domėtis, kokia yra ta rūšis, kuria jis maitinasi. Gimė mintis, kad stebėdamas kitus psichikos ligonius jis sužinotų apie žmoniją. Iš čia išėjo išvada, kad, norint, jog istorija turėtų dramaturginės įtampos, turėjau parodyti šį procesą mistifikuoto stebėtojo, kuris norėjo išsiaiškinti, kas vyksta su šiuo nesuprantamu žmogumi, požiūriu."

„Persmelks iki kaulų smegenų.“ – Library Journal

„Su kiekvienu puslapiu auganti įtampa privers jus drebėti.“ – New York Journal of Books

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti