Žlugimas

Žlugimas

26,86€
31,60€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Kitos knygos
Autorius Jared Diamond
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 648
  • ISBN 9786094275548

Knygos „Žlugimas“ aprašymas

„Ginklai, mikrobai ir plienas“ ir „Žlugimas“, kartu paėmus, yra vienas reikšmingiausių mūsų kartos intelektualų projektų. 

Gregg Easterbrook, rašytojas 

Pulitzerio premiją už knygą „Ginklai, mikrobai ir plienas“ pelniusio geografo, istoriko Jaredo Diamondo veikalas „Žlugimas“ atskleidžia, kodėl išnyko ne viena praeities kultūra. Mokslininko susisteminti dėsniai, būdingi civilizacijų raidai, lems ir mūsų civilizacijos ateitį.  

Kas nutiko žmonėms, kadaise sukūrusiems Velykų salos statulas, ir majų piramidžių architektams? Ar ir mūsų pilys, dangoraižiai, daugiabučiai vieną dieną stovės apleisti kaip Angkoro šventyklos? J. Diamondas atskleidžia, kodėl vienos visuomenės klesti, o kitos žlunga, ir kelia klausimą, ar mūsų civilizacija išliks.  

Šioje studijoje autorius aptaria daugelį veiksnių – nuo klimato iki kultūros, – lemiančių visuomenių polinkį į savinaiką. J. Diamondas taip pat parodo, kaip mes, skirtingai nei mūsų protėviai, galime pasinaudoti praeities žiniomis ir būti išmintingesni. 

Knyga išversta i 32 kalbas, išleista daugiau nei 1,5 mln. tiražu. 

„Tai stebėtinai aktuali ir sukrečianti knyga, nes atskleidžia, kokia pažeidžiama ir trapi mūsų gyvenamoji aplinka. Vis dėlto Diamondas, pasitelkęs platų pasaulio istorijos išmanymą, tvirtina, kad žlugimo scenarijaus galima išvengti.“ 

Istorikas dr. Nerijus Babinskas, Vilniaus universitetas

„Bene ryškiausias nykstančių civilizacijų tyrimas, parašytas vieno originaliausių pasaulio mąstytojų.“  

Tim Flannery, paleontologas 

„Žlugimo“ pamoka ta, kad visuomenės nėra iš prigimties pasmerktos. Jos dažnai pačios nusižudo: persipjauna riešus ir dešimtmečius stebi, kaip mirtinai nukraujuoja.“ 

Malcolm Gladwell, žurnalistas, knygų autorius

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti