Ginklai, mikrobai ir plienas

18,62€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
21,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Kitos knygos
Autorius Jared Diamond
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 608
  • Leidykla Kitos knygos
  • ISBN 9786094272691

„Ginklai, mikrobai ir plienas“ aprašymas

Ši knyga laikoma vienu svarbiausių šiuolaikinės pasaulio istorijos veikalų.

Remdamasis įvairių sričių – nuo archeologijos iki epidemiologijos – atradimais, Jaredas Diamondas apžvelgia 13 000 metų žmonijos istoriją, nagrinėja imperijų, religijos, rašto, augalininkystės ir ginklų kilmę, analizuoja, kodėl įvairių žemynų visuomenės vystėsi skirtingai ir kokiu būdu tai vyko. Paaiškindamas, kaip dabarties pasaulį nulėmė žmonių gyvenimo sąlygos ir aplinka, autorius argumentuotai sugriauna rasistinių istorijos teorijų pagrindus.

Šioje knygoje paaiškinama – kokie maisto produktai reikalingi civilizacijai palaikyti; kodėl ligos beveik visada iš vietinių europiečių plito vietiniams amerikiečiams (o ne atvirkščiai), o europiečiai, bandydami patekti į Afriką, susiduria su daugybe naujų ligų? Kiekvienas naujas puslapis atskleis naują, dar negirdėtą faktą.

O kodėl kai kurios šalys tapo galingesnės už kitas? Autoriaus teigimu, tai visai nesusiję su tokiais dalykais kaip geografinė padėtis ir aplinka, tačiau atskleidžiamas naujas ir įžvalgus požiūris į istoriją ir socialinius mokslus. Jaredas laikosi pagrindinės prielaidos ir puikiai užkamšo visas savo argumentų skyles, kad sukurtų puikų visuomenės evoliucijos paaiškinimą. 

JAV 1997 m. pasirodžiusi ir jau į 37 kalbas išversta Nacionalinio mokslų ordino laureato knyga įvertinta Pulitzerio premija ir „Phi Beta Kappos“ mokslinės knygos apdovanojimu. Istorikas Yuvalis Noah Hararis laiko Jaredą Diamondą vienu pagrindinių knygos „Sapiens“ įkvėpėjų.

Tai didžiausias šio autoriaus darbas, kuris pakeis kiekvieno skaitytojo požiūrį į pasaulį, pakeis ir tai, ką manėte žinąs apie pasaulį. Apie šią knygą sukurtas net dokumentinis filmas, bet pirmiau privalote tai perskaityti.

***
Ši puiki knyga – tai pagrindas, padedantis suprasti žmonijos istoriją.
Bill Gates

Nepaprastai didelis užmojis. Autoriui pavyko aiškiai išdėstyti esminius veiksnius, kurie padėjo formuotis žmonijos kultūrai nuo seniausių laikų. Vienas svarbiausių ir suprantamiausių veikalų apie mūsų praeitį.
Colin Renfrew, britų archeologas

***
Jaredas Diamondas (gim. 1937) – amerikiečių antropologas, fiziologas, biologas, ekologas, UCLA medicinos mokyklos geografijos profesorius, žymus mokslo populiarinimo knygų „Ginklai, mikrobai ir plienas“ (pirmą kartą pasirodė 1997), „Trečioji šimpanzė“ (The Third Chimpanzee, 1991), „Žlugimas“ (Collapse, 2005) ir „Pasaulis iki vakar“ (The World Until Yesterday, 2012) autorius. Mokslininko karjerą jis pradėjo fiziologijos srityje, o vėliau perėjo į evoliucinę biologiją ir biogeografiją, yra žinomas kaip labai plataus profilio tyrinėtojas. Buvo išrinktas į Amerikos menų ir mokslų akademiją (American Academy of Arts & Sciences), Nacionalinę mokslų akademiją (National Academy of Sciences) ir į Amerikos filosofų draugiją (American Philosophical Society). J. Diamondas gavo MacArthuro fondo mokslininko stipendiją, prestižinį „Phi Beta Kappos“ apdovanojimą ir Pulitzerio premiją, nacionalinį mokslo ordiną ir kt. Yra parašęs daugiau kaip 200 straipsnių leidiniams Discover, Natural History, Nature, Geo. 2005 m. J. Diamondas išrinktas į leidinių „Prospect“ ir „Foreign Policy“ inicijuotą įtakingiausių pasaulio intelektualų šimtuką, užėmė 9-ą vietą.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti