Kvėpavimas

Autorius James Nestor
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 344
  • ISBN 9786094802362

„Kvėpavimas“ aprašymas

„New York Times“ bestseleris. Viena įsimintiniausių 2020 m. „Washington Post“ negrožinių knygų. Geriausia 2020 m. „National Public Radio“ knyga.

Nesvarbu, kaip maitinatės. Kiek mankštinatės. Koks jaunas ar senyvas esate. Visa tai nė kiek nesvarbu, jei nemokate kvėpuoti.

Mūsų sveikatai nieko nėra svarbiau už kvėpavimą. Įkvėpti oro ir iškvėpti. Pakartojant šią procedūrą 25 tūkst. kartų per dieną. Bet žmonija kaip rūšis yra praradusi gebėjimą kvėpuoti deramai. Todėl šiuo metu išgyvena įvairius sunkumus.

Žurnalistas Jamesas Nestoras leidžiasi į kelionę po pasaulį ketindamas išsiaiškinti, kas nutiko, kad nebegebame naudotis fundamentaliu įpročiu. Atsakymus jis atranda ne moderniosepulmonologijos laboratorijose, o purvinose senovinių kapinynų kasinėjimų vietose, slaptose sovietinėse įstaigose, chorinio dainavimo mokyklose, smogu dvelkiančiose didmiesčių gatvėse. Knygos autorius susitinka su asmenimis, praktikuojančiais tokias senovines kvėpavimo praktikas kaip pranajama, sudaršano krija ar tummo. Jis suburia plaučių specialistus, kad šie moksliškai ištirtų su kvėpavimu susijusius ir ilgus metus gyvavusius tikėjimus.

Naujausi tyrimai parodo, kad net ir truputį pakoregavus būdą, kuriuo įkvepiame ir iškvepiame, galime smarkiai pagerinti savo sportinius rezultatus, atjauninti vidaus organus, atsikratyti knarkimo, palengvinti astmą ir ištiesinti iškrypusį stuburą! Remdamasis ir tūkstančių metų senumo medicininiais tekstais, ir pažangiausiais pulmonologijos, psichologijos, biochemijos bei žmogaus fiziologijos tyrimais, J. Nestoras kardinaliai apverčia iki šiol puoselėtą supratimą apie tai, ką tarėmės puikiai žiną. Apie mūsų fundamentaliausią biologinę funkciją. Perskaitę šį leidinį niekada nebekvėpuosite kaip anksčiau.

„Kerinti mokslinė, kultūrinė, dvasinė ir evoliucinė žmonijos kvėpavimo būdų istorija, atskleidžianti, kad jau seniai, labai seniai visi mes kvėpuojame anaiptol ne taip, kaip derėtų“, – Elizabeth Gilbert.

Jamesas Nestoras - autorius ir žurnalistas, rašęs žurnalams „Outside", „Scientific American", „Dwell", „National Public Radio", „The New York Times", „The Atlantic", „Men's Journal", „San Francisco Chronicle Magazine" ir kt. 2020 m. išleista jo negrožinės literatūros knyga „Kvėpavimas" (angl. „Breath, The New Science of a Lost Art") tapo tarptautiniu bestseleriu, debiutavo „Wall Street Journal" ir „Los Angeles Times" bestselerių sąrašuose, o pirmaisiais išleidimo metais 18 savaičių praleido „New York Times" bestselerių sąraše. 2022 m. „Kvėpavimas" išverstas į daugiau nei 35 kalbas.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti