Iš dangaus nukrito trys obuoliai

12,25€
*Kaina su nuolaidos kodu - ZAIBAS
Nuolaidos nesumuojamos
-30% su kodu: ZAIBAS
17,50€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • ISBN 9786094872013

Knygos „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“ aprašymas

„Iš dangaus nukrito trys obuoliai: vienas obuolys tam, kas matė, kitas – tam, kas papasakojo, o trečias – tam, kas klausėsi.“

Taip baigiasi klasikinė armėnų pasaka. Ir nuo tokio pavadinimo iš, regis, kasdienių užduočių, namų apyvokos reikmenų ir žmogiškų aistrų, rašytoja Narine Abgaryan ima kurti stebuklingą pasaulį. Kelių kartų likimus jame sujungia meilė ir sielvartas, kerštas ir atleidimas, draugystė ir konfliktas.

Neįtikėtina istorija rutuliojasi atokiame Armėnijos kalnų kaimelyje. Senovinis telegrafo laidas ir pavojingas kalnų takas, kuriuo netgi ožkos sunkiai praeina, yra vienintelis ryšys su išoriniu pasauliu. Karas, kalnai ir laikas anksčiau pilną šurmulio kaimą pavertė Dievo bei žmonių pamiršta vieta. Iš dalies keistuoliai, iš dalies atsiskyrėliai, jo gyventojai turi bendrą savybę: jie tiki magija. Ir štai vienas tikras stebuklas pakeičia viską – 58 metų Anatolija laukiasi vaikelio. Ši naujiena sunykusiam kaimui suteikia gyvybės ir vilties.

Rusiškai rašanti armėnų kilmės rašytoja Narine Abgaryan už romaną „Iš dangaus nukrito trys obuoliai“ 2016 m. pelnė prestižiškiausią Rusijos literatūros apdovanojimą „Jasnaja Poliana“, knyga išversta į 13 kalbų.

Narinė Abgarian (Narine Abgaryan) gimė 1971 m. Berde (Armėnija), gydytojo ir mokytojos šeimoje. Baigusi Jerevano valstybinį kalbotyros universitetą ji įgijo rusų kalbos ir literatūros mokytojos išsilavinimą. Abgarian yra 8 knygų autorė, tarp jų – trilogija „Maniunia“ (Манюня), tapusi bestseleriu ir pelniusi autorei Metų rankraščio apdovanojimą (2010) bei Rusijos literatūros prizą. 2013 m. N. Abgarian įvertinta vaikiškos literatūros kategorijoje už knygą „Semion Andreič“ (Семён Андреич), o 2015 m. ji tapo viena iš dviejų Aleksandro Gryno vardo Rusijos literatūros premijos laureačių – už išskirtinį indėlį plėtojant rusų literatūrą. 2020 m. „The Guardian" ją įvardijo kaip vieną ryškiausių Europos rašytojų.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti