Lapas
K. Sabolius
netikėtos tikrovės perspektyvos – užsienio ir Lietuvos mąstytojai – specialiai šiai knygai parengti straipsniai bei pokalbiaiTikrovė nėra savaime suprantama. Tikrovė kelia daug klausimų.Ar įmanoma pasaulį išlaisvinti iš žmogaus diktato? Kokiais būdais galime tikrovę apmąstyti, išmokus tiek metafizikos, tiek XX a. postmodernizmo pamokas? Galiausiai,..
Le Corbusier
Le Corbusier knyga „Architektūros link“ (Vers une architecture), parašyta beveik prieš šimtą metų (1923), laikoma bene svarbiausiu XX a. architektūros tekstu. Tai epinė knyga. Šiuo manifestu Le Corbusier taip įtikinamai pagrindė moderniosios architektūros poreikį, kad daugeliui tai atrodė vienintelis teisingas kelias. Jo s..
Gabija Grušaitė
A new voice that disrupted Lithuanian literature! On the morning of his 29th birthday, Lithuanian Stasys Šaltoka wakes up next to a woman he doesn’t know, in his own bed, in New York, realising that his days look good only through Instagram filters. Ferocious anxiety lurks under the photogenic everyday surface, and the question WHY?..
Jane Jacobs
revoliuciją sukėlusi – pasauline klasika tapusi – aktuali kiekvienam miesto gyventojuiAr gyventojai apie miesto planavimą gali suprasti daugiau nei profesionalūs urbanistai? Šis drąsus klausimas keliamas revoliuciją sukėlusioje ir klasika tapusioje Jane Jacobs knygoje „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“.Autorė, kritikuodama tradicines ur..
Felix Ackermann
2011–2016 metais Lietuvoje su šeima gyvenęs vokietis istorikas ir miesto antropologas Felixas Ackermannas patyrusiu žvilgsniu skrodžia kiaurai posovietinės visuomenės fasadus: pastatų, žmonių viešo elgesio, valstybės institucijų, paslaugų, o svarbiausia – kalbų ir tapatybių. Apie Lietuvą autorius pasakoja kaip nepaprastai ..
Eglė Markevičiūtė, Benedikto Gylio paramos fondas
4 utopiniai ir 4 distopiniai scenarijai Lietuvai – 48 pokalbiai su Lietuvos politikais, filosofais, menininkais, visuomenininkais bei mokslininkais Knygoje „Lietuva 2120“ žvelgiama į valstybę po šimto metų. Lietuva taps Europos Sąjungos pensionatu ar stipria naujos Hanzos sąjungos nare? Rusijos provincija ar naujojo Beniliukso dalimi? Ar žodis..
Rasa Antanavičiūtė
Rasa Antanavičiūtė tyrinėja istoriją, kad suprastų ir paaiškintų šiandienos procesus. Knygoje MENAS IR POLITIKA ji nuosekliai pasakoja apie Vilniaus viešųjų erdvių simbolinio ženklinimo raidą 1895–1953: nuo vėlyvosios Rusijos imperijos iki stalininės Sovietų Sąjungos. Skaitytojams prieš akis iškyla aikštės ir paminklai,..
Gabija Grušaitė
Neišsipildymas – tai romanas apie žmones, kurie nepailsdami ieško savęs meilėje ir neišsipildymuose. Mūzos ir menininkės – Rugilės ir Ugnės – istorijos nėra nacionalinės, jų neriboja siaura Lietuvos geografija. Jos ieško savęs bet kokia kaina ir nebijo pasiklysti. Jų neriboja jokie vyrai. Tai knyga apie meilę, šl..
Marija Drėmaitė, Martynas Mankus, Viltė Migonytė-Petrulienė, Vasilijus Safronovas
Neringos architektūros gidas – tai įtraukiantis pasakojimas apie Kuršių nerijos žvejų kaimelius, tapusius prestižiniu šalies kurortu. Jūros ir marių skalaujama Kuršių nerija ir jos pušynai, balto smėlio paplūdimiai, kopos, maži išpuoselėti miesteliai bei laukinė gamta kasmet pritraukia de&scaron..
Saulė Gabrielė Petraitytė, Gabrielė Jurevičiūtė
Šiame albume sudėti 20-ties Lietuvos architektų studijų projektai, kuriuose – niekad nerealizuotos ar vos per plauką nuo realizavimo likusios idėjos. Tai projektai, kuriais jų autoriai tebetiki, jų asmeniniai atradimai, geriausiai atsakantys į esamos situacijos užduodamos klausimus...
Giedrė Jankevičiūtė, Marija Drėmaitė, Vaidas Petrulis, Vilma Akmenytė-Ruzgienė, Norbertas Černiaus
Kaunui netikėtai tapus laikinąja Lietuvos sostine, miesto transformacija prilygo stebuklui. Kauno tapatybė radikaliai pasikeitė: per mažiau nei 20 metų gyventojai pavertė miestą modernia, elegantiška, europietiška sostine. Architektūra čia atliko didelį vaidmenį. Ši knyga yra ne vien apie miestą ir ne vien apie archite..
Ayn Rand
Šaltinis, pirmąkart išleistas 1943 metais JAV – kvapą gniaužiantis intelektualus romanas apie pinigus, galią, idealo siekį ir meilę, apie visuomenę, jos ydas ir papročius. Romano pagrindinis herojus, jaunas architektas individualistas Hovardas Rorkas, kuria modernistinius pastatus, įgyvendina savo viziją ir nepaiso visuomenės kri..
Karolina Jakaitė
Pačiame Šaltojo karo įkarštyje, 1968 m., Londone vyko Sovietų Sąjungos prisistatymo paroda, kurioje daug dėmesio buvo skirta Baltijos šalims. Lietuvos paviljoną kurti patikėta jauniems menininkams – architektui Tadui Baginskui ir vitražistui Algimantui Stoškui. Apie tai, koks dizainas, eksportini..
Goda Palekaitė
10 įtraukiančių istorijų – performansas rankose – intymus santykis su istorijaSchizmatikai – istorijos iškasenos, praeities futuristai, savo laiku vadinti disidentais, iškrypėliais, eretikais ir fanatikais – ribiniai protai, pajėgę pralaužti įsišaknijusį žinojimą.Schizmatikai – tai 10 fiktyvių pasakojimų apie pamirštas istorines asmenybes. Meninink..
Gabija Grušaitė
Stasys Šaltoka 29-ojo gimtadienio rytą pabunda savo lovoje Niujorke su nepažįstama moterimi ir supranta, kad jo dienos gerai atrodo tik per Instagram filtrus. Po fotogeniškais kasdienybės paviršiais tūno nerimas ir į nugarą stuksena klausimas KODĖL – ką the fuck daryt su savo gyvenimu? Stasys nusprendžia keisti kryptį ir ..
Kastytis Sarnickas
Kastytis Sarnickas puikiai lietuviams pažįstamas kaip Kastetas iš grupės „G&G Sindikatas“. Turnė̃ – pirmasis jo romanas apie neegzistuojančią kultinę roko grupę „Alkūninis velenas“. Praeityje – 15 metų muzikinės karjeros, priešakyje – 10 dienų koncertinis turas po Airijos ir Didžiosi..
Tomas Vaiseta
Ligoninė, kurią vadiname Vasaros 5. Sovietinė psichiatrija, pasislėpusi už mitų ir legendų. Pacientų balsas, kurį girdime dar labai retai. Istorikas ir rašytojas Tomas Vaiseta pasakoja apie psichiatriją sovietmečiu (1944–1990), nagrinėdamas Vilniaus psichiatrijos ligoninės istoriją, aiškindamasis, kaip ji virto medicino..