Lapas
Georges Perec
Vieną tokią dieną kaip ši, truputį anksčiau, truputį vėliau, suvoki, kad kažkas negerai, kad, grubiai tariant, nemoki ir niekada neišmoksi gyventi.Viskas prasidėjo (o gal baigėsi?) nenuėjus į egzaminą. Tada buvo apleisti draugai, pamiršti įsipareigojimai, išbraukti planai. Dienomis beliko slėptis nuo viso pasaulio, o nakties tamsoje vaiduokliškai k..
Turime sandėlyje
Tom Wolfe
Chuliganiška, šališka, kandi – tokia yra 1981 m. išleista žurnalisto ir rašytojo Tomo Wolfe’o knyga Nuo Bauhauzo iki mūsų, kurios taikiniu tampa modernistinė architektūra ir jos importas į JAV. Wolfe’o rykščių gauna ir modernizmo korifėjai, ir plokšti stogai bei šiuolaikinės „stiklo dėžutės“: puikus pamatas autoriaus provokuojamai ugningai diskusij..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Gabija Grušaitė
Grožis ir Heizelis – tai istorija apie du paprastus šunis ir juos priglaudusią Meilę.Gimę tolimoje Malaizijoje, kur visada vasara, su Meile jie kraustosi į naujus namus Keturių Metų Laikų Mieste. Šunys išgyvena daug sunkių pokyčių, kol išmoksta džiaugtis tuo, kas yra, užuot liūdėję dėl to, kas prarasta. Tai pasaka apie Gerą Gyvenimą, kurį pamatyti ..
Turime sandėlyje
Natalija Arlauskaitė, Miglė Anušauskaitė
Kas sieja kiborgus ir miuziklus, kino malonumą ir stereotipus, balsą ir emancipaciją?Knyga ,,Žiūrėti ir būti žiūrimai", jungianti Natalijos Arlauskaitės tekstus ir Miglės Anušauskaitės komiksus, supažindina su kertinėmis feministinės kino teorijos sąvokomis. Kodėl jų reikia? Nes kinas kuria, atkartoja ir keičia pasaulio vaizdą, persmelktą stereotip..
Turime sandėlyje
Luigi Pirandello
Vieną dieną 28 metų bankininkas Vitangelo Moscarda iš savo žmonos lyg tarp kitko išgirsta, kad jo nosis – kreiva. Netikėtas suvokimas, kad aplinkiniai jį mato kitokį, nei pats įsivaizdavo save esant, apverčia gyvenimą aukštyn kojomis. Bandydamas suprasti, kas yra tikrasis „aš“ ir kiek veidų jis turi, į tapatybės krizę klimpstantis Moscarda ryžtasi ..
Turime sandėlyje
Olga Šparaga
Po 2020 m. suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų baltarusių visuomenė sukilo, o vaizdai iš tūkstantinių protestų apskriejo visą pasaulį. Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip tai paveikė Baltarusijos žmones? Filosofė Olga Šparaga, pati buvusi įvykių sūkuryje ir ne kartą patekusi į kalėjimą, į Baltarusijoje įvykusį lūžį kviečia pažvelgti iš..
Turime sandėlyje
Ayn Rand
Šaltinis, pirmąkart išleistas 1943 metais JAV – kvapą gniaužiantis intelektualus romanas apie pinigus, galią, idealo siekį ir meilę, apie visuomenę, jos ydas ir papročius. Romano pagrindinis herojus, jaunas architektas individualistas Hovardas Rorkas, kuria modernistinius pastatus, įgyvendina savo viziją ir nepaiso visuomenės kri..
Turime sandėlyje
Junichiro Tanizaki
Pirmą kartą 1933 m. pasirodžiusioje ir į dešimtis kalbų išverstoje esė Odė šešėliams vienas iškiliausių japonų rašytojų Jun’ichirō Tanizaki skaitytojus kviečia panirti į prieblandą. Atsigręždamas į architektūrą, teatrą, muziką, maistą ir net tualetų dizainą, Tanizaki tyrinėja japonų estetiką, per šimtmečius neatsietą nuo šešėlių žaismo. Tačiau XX a..
Turime sandėlyje
Reinier de Graaf
Pasaulinį pripažinimą pelnęs olandų architektas, „Office for Metropolitan Architecture“ (OMA) partneris Reinieras de Graafas savo 44-iose esė leidžia pažvelgti, ką iš tiesų reiškia būti architektu šiuolaikiniame pasaulyje. Ko neišmoko studijos, kodėl, kalbant apie architektūrą, negalima nekalbėti apie politiką ir su kokiu galvos skausmu susiduria a..
Turime sandėlyje
Bruce Chatwin
Kasparas Joachimas Utzas – Meiseno porceliano kolekcininkas, po Antrojo pasaulinio karo iš Vokietijos pabėgęs į Prahą. Čia, dviejų kambarių bute, jis laiko vertingą, daugiau nei tūkstančio eksponatų kolekciją. Režimas jos neatima, tikėdamasis po Utzo mirties eksponatus perkelti į valstybinius muziejus, tačiau nuo šios minties Utzą purto – net jei m..
Turime sandėlyje
Natalija Arlauskaitė, Lukas Brašiškis, Narius Kairys, Lina Kaminskaitė, Laima Kreivytė, Juozapas Paškauskas, Aistė Račaitytė, Jelena Šalaj, Gerda Paliušytė, Renata Šukaitytė, Mantė Valiūnaitė
Kinas – ne tik filmai. Tai daugybės žmonių darbas, komercinės ir autorinės strategijos bei skirtingi būdai rodyti ir žiūrėti. Šį kartą fokuse atsiduria moterys – šiapus ir kitapus ekrano, matomos ir ilgą laiką beveik nepastebėtos Lietuvos kine: tiek ankstyvuosiuose filmuose, tiek sovietmečio kūryboje, tiek šiandienos kino praktikose.Ši knyga – deši..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Viltė Migonytė-Petrulienė
Weekendų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918–1940) LietuvojeViltė Migonytė-PetrulienėKurortai – weekendų miestai ir priemiesčiai – tapo kitokio gyvenimo pažadu tarpukario Lietuvoje. Savita architektūra ir urbanistika, pramogos ir ritualai formavo poilsio kultūrą, liudijo svarbius modernios valstybės kūrimo ..
Turime sandėlyje
Paul Meuser
Erdvėlaivių dizainas ir nežemiškų miestų dangaus kūne projektai, zondų ir mėnuleigių konstrukcijos, įgyvendintų ir dar tik numatomų misijų planai – į visa tai atidžiau pažvelgti siūlo Mėnulio architektūros gidas. Kviečiantis į kelionę po Mėnulio tyrinėjimus ir praplečiantis mūsų supratimą apie tai, kas šiandien yra architektūra. Ar pavyks į erdvėla..
Turime sandėlyje
Rolandas Palekas
Ši knyga – lyg atverstas architekto bloknotas, kurio puslapiuose užfiksuota keturiolika Paleko architektų studijos (PAS) metų: realizuotų idėjų, neišsipildžiusių galimybių ir niekada nesibaigiančio mokymosi.Tai – jau antrasis PAS leidinys, kuriame telpa projektų vizijos, Rolando Paleko esė apie šiuolaikinį miestą bei architektą ir buvusių bendradarb..
Turime sandėlyje
Marija Drėmaitė, Rasa Antanavičiūtė
Pasivaikščioti po Vilnių, taip ir likusį planuose, eskizuose, vizijose. Į šį vaizduotės pratimą kviečia leistis daugiau nei šimtas knygoje pristatomų urbanistinių, architektūrinių, memorialinių bei inžinerinių projektų, kurie užgimė XX amžiuje, bet netapo realybe.Nuo Jono Basanavičiaus namų Lukiškių aikštėje iki komunistų tvirtovės, nuo Vilniaus ma..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Marija Drėmaitė, Martynas Mankus, Viltė Migonytė-Petrulienė, Vasilijus Safronovas
Neringos architektūros gidas – tai įtraukiantis pasakojimas apie Kuršių nerijos žvejų kaimelius, tapusius prestižiniu šalies kurortu. Jūros ir marių skalaujama Kuršių nerija ir jos pušynai, balto smėlio paplūdimiai, kopos, maži išpuoselėti miesteliai bei laukinė gamta kasmet pritraukia de&scaron..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
K. Sabolius
netikėtos tikrovės perspektyvos – užsienio ir Lietuvos mąstytojai – specialiai šiai knygai parengti straipsniai bei pokalbiaiTikrovė nėra savaime suprantama. Tikrovė kelia daug klausimų.Ar įmanoma pasaulį išlaisvinti iš žmogaus diktato? Kokiais būdais galime tikrovę apmąstyti, išmokus tiek metafizikos, tiek XX a. postmodernizmo pamokas? Galiausiai,..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Viltė Migonytė-Petrulienė, Liutauras Nekrošius, Martynas Mankus, Vaidas Petrulis, Marija Drėmaitė
Palanga – kontrastų miestas. Greta vasarą triukšmingos J. Basanavičiaus gatvės glūdi ramus įspūdingų vilų ir sanatorijų kvartalas. Apsistoti galima ir išskirtinės sovietinės prabangos viloje „Auska“, ir daugiaaukštėse poilsinėse Vanagupėje. Patirti ir aristokratiškąjį grafų Tiškevičių paveldą, ir sovietmečiu išvystytą masinio apgyvendinimo architek..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Eglė Markevičiūtė, Benedikto Gylio paramos fondas
4 utopiniai ir 4 distopiniai scenarijai Lietuvai – 48 pokalbiai su Lietuvos politikais, filosofais, menininkais, visuomenininkais bei mokslininkais Knygoje „Lietuva 2120“ žvelgiama į valstybę po šimto metų. Lietuva taps Europos Sąjungos pensionatu ar stipria naujos Hanzos sąjungos nare? Rusijos provincija ar naujojo Beniliukso dalimi? Ar žodis..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Rasa Antanavičiūtė
Rasa Antanavičiūtė tyrinėja istoriją, kad suprastų ir paaiškintų šiandienos procesus. Knygoje MENAS IR POLITIKA ji nuosekliai pasakoja apie Vilniaus viešųjų erdvių simbolinio ženklinimo raidą 1895–1953: nuo vėlyvosios Rusijos imperijos iki stalininės Sovietų Sąjungos. Skaitytojams prieš akis iškyla aikštės ir paminklai,..
Turime sandėlyje
Marius Daraškevičius
Dvaro vaistinėlė – magiškiausias kambarėlis, leidžiantis dirstelėti į nematomą dvaro pusę. Kaip tik čia, paslėptos nuo pašalinių akių, saugiai nuguldavo visos gėrybės: nuo vaistų ir tinktūrų iki dvarininkių „laboratorijose“ pagamintų gražinimosi priemonių, nuo trauktinių iki nekasdienių gardėsių.Ši nepelnytai pamiršta dvarų kultūros dalis šiandien ..
Turime sandėlyje
Kastytis Sarnickas
Kastytis Sarnickas puikiai lietuviams pažįstamas kaip Kastetas iš grupės „G&G Sindikatas“. Turnė̃ – pirmasis jo romanas apie neegzistuojančią kultinę roko grupę „Alkūninis velenas“. Praeityje – 15 metų muzikinės karjeros, priešakyje – 10 dienų koncertinis turas po Airijos ir Didžiosi..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Le Corbusier
Le Corbusier knyga „Architektūros link“ (Vers une architecture), parašyta beveik prieš šimtą metų (1923), laikoma bene svarbiausiu XX a. architektūros tekstu. Tai epinė knyga. Šiuo manifestu Le Corbusier taip įtikinamai pagrindė moderniosios architektūros poreikį, kad daugeliui tai atrodė vienintelis teisingas kelias. Jo s..
Turime sandėlyje
Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė
XIX a. pirmos pusės Vilnius buvo kupinas prieštaravimų, kaip ir tuo laiku dar tik beužgimstantis neurologijos mokslas. Vilniaus universiteto medicinos tyrimai išgyveno aukso amžių, bet sunegalavę miestiečiai mieliau kreipdavosi ne į gydytojus, o į būrėjas ar barzdaskučius-chirurgus. Ir nors naujausi ligų diagnostikos bei gydymo metodai pasiekdavo s..
Turime sandėlyje
Zigmas Vitkus
Žengti į Panerių memorialą – lyg žengti į atminties mišką.Paneriai – viena reikšmingiausių Antrojo pasaulinio karo atminties vietų Europoje.Vilniaus pakraštyje besidriekianti, romantiška, kurortu turėjusi tapti erdvė virto masinių žudynių – Holokausto sušaudant ir kitų nacių nusikaltimų žmoniškumui – vieta. O vėliau, 1960 m. įsteigus Fašizmo aukų m..
Turime sandėlyje
Goda Palekaitė
10 įtraukiančių istorijų – performansas rankose – intymus santykis su istorijaSchizmatikai – istorijos iškasenos, praeities futuristai, savo laiku vadinti disidentais, iškrypėliais, eretikais ir fanatikais – ribiniai protai, pajėgę pralaužti įsišaknijusį žinojimą.Schizmatikai – tai 10 fiktyvių pasakojimų apie pamirštas istorines asmenybes. Meninink..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Rem Koolhaas
Niujorkas kaip metafora. Kaip paskutinė Vakarų civilizacijos stadija. Kaip Rozetos akmuo.1978 m. pirmą kartą pasirodžiusi knyga Karščiuojantis Niujorkas: retroaktyvus manifestas Manhatanui yra vienas svarbiausių XX a. antros pusės architektūros tekstų. Klasika tapusi ir daugybę kūrėjų įkvėpusi knyga išgarsino ir patį Remą Koolhaasą – olandų archite..
Turime sandėlyje
Jane Jacobs
revoliuciją sukėlusi – pasauline klasika tapusi – aktuali kiekvienam miesto gyventojuiAr gyventojai apie miesto planavimą gali suprasti daugiau nei profesionalūs urbanistai? Šis drąsus klausimas keliamas revoliuciją sukėlusioje ir klasika tapusioje Jane Jacobs knygoje „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“.Autorė, kritikuodama tradicines ur..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Gabija Grušaitė
Stasys Šaltoka 29-ojo gimtadienio rytą pabunda savo lovoje Niujorke su nepažįstama moterimi ir supranta, kad jo dienos gerai atrodo tik per Instagram filtrus. Po fotogeniškais kasdienybės paviršiais tūno nerimas ir į nugarą stuksena klausimas KODĖL – ką the fuck daryt su savo gyvenimu? Stasys nusprendžia keisti kryptį ir ..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Gabija Grušaitė
A new voice that disrupted Lithuanian literature! On the morning of his 29th birthday, Lithuanian Stasys Šaltoka wakes up next to a woman he doesn’t know, in his own bed, in New York, realising that his days look good only through Instagram filters. Ferocious anxiety lurks under the photogenic everyday surface, and the question WHY?..
Turime sandėlyje
Karolina Jakaitė
Pačiame Šaltojo karo įkarštyje, 1968 m., Londone vyko Sovietų Sąjungos prisistatymo paroda, kurioje daug dėmesio buvo skirta Baltijos šalims. Lietuvos paviljoną kurti patikėta jauniems menininkams – architektui Tadui Baginskui ir vitražistui Algimantui Stoškui. Apie tai, koks dizainas, eksportini..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Gabija Grušaitė
Neišsipildymas – tai romanas apie žmones, kurie nepailsdami ieško savęs meilėje ir neišsipildymuose. Mūzos ir menininkės – Rugilės ir Ugnės – istorijos nėra nacionalinės, jų neriboja siaura Lietuvos geografija. Jos ieško savęs bet kokia kaina ir nebijo pasiklysti. Jų neriboja jokie vyrai. Tai knyga apie meilę, šl..
Turime sandėlyje
Felix Ackermann
2011–2016 metais Lietuvoje su šeima gyvenęs vokietis istorikas ir miesto antropologas Felixas Ackermannas patyrusiu žvilgsniu skrodžia kiaurai posovietinės visuomenės fasadus: pastatų, žmonių viešo elgesio, valstybės institucijų, paslaugų, o svarbiausia – kalbų ir tapatybių. Apie Lietuvą autorius pasakoja kaip nepaprastai ..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Tomas Vaiseta
Ligoninė, kurią vadiname Vasaros 5. Sovietinė psichiatrija, pasislėpusi už mitų ir legendų. Pacientų balsas, kurį girdime dar labai retai. Istorikas ir rašytojas Tomas Vaiseta pasakoja apie psichiatriją sovietmečiu (1944–1990), nagrinėdamas Vilniaus psichiatrijos ligoninės istoriją, aiškindamasis, kaip ji virto medicino..