Revoliucijos veidas moteriškas

4,38€
5,15€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Lapas
Autorius Olga Šparaga
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 320
  • ISBN 9786098198584

Knygos „Revoliucijos veidas moteriškas“ aprašymas

Po 2020 m. suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų baltarusių visuomenė sukilo, o vaizdai iš tūkstantinių protestų apskriejo visą pasaulį. Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip tai paveikė Baltarusijos žmones? Filosofė Olga Šparaga, pati buvusi įvykių sūkuryje ir ne kartą patekusi į kalėjimą, į Baltarusijoje įvykusį lūžį kviečia pažvelgti iš feministinės perspektyvos.


Ši knyga, primindama neseną istoriją, reflektuoja galios mechanizmus, individualias protestų patirtis, rūpesčio formas, emancipacijos procesus. O visų svarbiausia, kviečia nenustoti kalbėtis apie Baltarusijos revolution-in-progress – pasak Šparagos, dar nebaigtą, tačiau jau laimėtą revoliuciją.


,,Olgos Šparagos, mano kalėjimo sesers, knyga yra puikus būdas gauti atsakymus, kaip moterų pasipriešinimas Baltarusijoje tapo visos visuomenės, daugiau nei 25 metus kentusios diktatūrą, emancipacijos varomąja jėga. " - feministė, Baltarusijos Koordinacinės tarybos Femgrupės viena kūrėjų Julija Mickevič.

,,Knyga prasideda vienu ir tęsiasi tūkstančiu įvairiausių moterų paveikslų. Tai įtaigaus asmeninio liudijimo ir atidaus tyrėjos žvilgsnio derinys apie tebesitęsiantį moterų ir visos Baltarusijos nesmurtinį pasipriešinimą, sulaukiantį ir milžiniško tarptautinio pripažinimo. " - „Freedom House“ Vilniaus biuro vadovas, politologas Vytis Jurkonis (Vilniaus universitetas) 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti