Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Meninis albumas. Meditacijos: spalvų ir simbolių pasaulis

Meninis albumas. Meditacijos: spalvų ir simbolių pasaulis

Internetu:
24,65€
Knygyne:
29,00€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 240
  • ISBN 9786098271027

Knygos „Meninis albumas. Meditacijos: spalvų ir simbolių pasaulis“ aprašymas

Saulius Kruopis – Lietuvos tapytojas, fotomenininkas, tapybos plenerų organizatorius. Baigęs vaikų dailės mokyklą Šiauliuose, mokėsi meninio apipavidalinimo ir meninės fotografijos Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikume. 1987–1993 m. S. Kruopis tęsė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, dalyvavo dailininkų grupės „EA“ (vėliau „Geros blogybės“) kūrybinėje veikloje. Jai vadovavo iš JAV į Akademiją atvykęs vizituojantis profesorius Kęstutis Zapkus. S. Kruopio dvasinę evoliuciją ženkliai paveikė trys kūrybinės išvykos į užsienį. Pirmoji − 1992 m. stažuotė Vokietijoje, Loburgo pilyje, Miunsteryje suteikė impulsą Nidos dailininkų kolonijos tradicijų atgaivinimo idėjai. Antroji – 1996 m. kūrybinė stipendija Indijoje ir trečioji 2001 m. kelionė į Indiją pas prof. Kamal Kapurą Madhuroje sustiprino jo kūryboje anksčiau gyvavusius Azijos motyvus ir spalvingumo tendencijas.

Nuo 1995 m. S. Kruopis ėmėsi organizuoti kasmetinius tarptautinius tapybos plenerus Nidoje, o nuo 1999 m. tapo ekspresionistinės menininkų asociacijos „Tiltas“, tęsiančios vokiečių ekspresionistų grupuotės „Brücke“ judėjimo tradicijas, įkūrėjas ir pirmininkas.

Dailininkas taip pat yra aktyvus literatūrinės veiklos srityje, daug metų rašo dienoraščius, filosofinius esė, apmąstymus apie meninės kūrybos procesą, leidžia įvairiausius meninio gyvenimo aktualijoms skirtus leidinius, yra daugybės straipsnių autorius.

S. Kruopis dalyvavo per 50 plenerų įvairiose šalyse, daugiau nei 90 personalinių ir 570 grupinių parodų. Jo paveikslai puošia interjerus Lietuvoje ir užsienyje, saugomi įvairiose privačiose ir valstybinėse kolekcijose.

Šis albumas supažindina su Sauliaus Kruopio tapybos retrospektyva nuo 1978 m., dailininko kūrybine biografija, mintimis „iš studijos užrašų“, paveikslų sukūrimo istorijomis.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti