elakcija -40%
Nematoma vėliava. Vokiečių chirurgas Rytų fronte

Nematoma vėliava. Vokiečių chirurgas Rytų fronte

Internetu:
10,14€
Sena kaina:
16,90€
Sutaupote:
6,76€

Apie

Karas – tai ne tik abstraktūs mūšiai, pergalingos datos ir kariuomenių judėjimas, bet ir kruvinos žaizdos, sumaitoti kūnai, nutrauktos galūnės. Karas – tai ne tik staigi, didvyriška žūtis susirėmus su priešu, bet i...
Autorius Peter Bamm

Informacija

  • Metai 2019
  • Puslapiai 344
  • Leidykla Leidykla BRIEDIS
  • ISBN 9789955266914

Knygos „Nematoma vėliava. Vokiečių chirurgas Rytų fronte“ aprašymas

Nematoma vėliava. Vokiečių chirurgas Rytų fronte

Karas – tai ne tik abstraktūs mūšiai, pergalingos datos ir kariuomenių judėjimas, bet ir kruvinos žaizdos, sumaitoti kūnai, nutrauktos galūnės. Karas – tai ne tik staigi, didvyriška žūtis susirėmus su priešu, bet ir skausmas, gangrena, mirtinos komplikacijos nuo sužeidimų, ilga agonija ligoninės lovoje.

Ši knyga skiriasi nuo daugelio Antrojo pasaulinio karo veteranų prisiminimų tuo, kad ją parašė Vermachto chirurgas Peteris Bammas, kurio tikroji pavardė Curtas Emmrichas.

Prieškariu autorius – ne tik gydytojas, bet ir gana populiarus žurnalistas – nebuvo nacių režimo šalininkas. Norėdamas išvengti persekiojimo, P. Bammas pats pasiprašė į kariuomenę ir fronte liko ištikimas Hipokrato priesaikai. Jo knyga kupina žmogiškos užuojautos, rūpesčio sužeistaisiais, nepriklausomai nuo to, saviškiai jie ar priešai. „Nematoma vėliava“ – tai pasakojimas apie sunkų ir pasiaukojamą karo medikų darbą.

Pokariu P. Bammas pelnė garbingų apdovanojimų už literatūrinę ir medicininę veiklą.

 Vertėja Daiva Bičev

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai