Petro imperatorė II

13,35€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
17,80€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 336
  • ISBN 9786094794025

Knygos „Petro imperatorė II“ aprašymas

„Kristina Sabaliauskaitė priklauso prie stipriausių ir išraiškingiausių istorinio romano balsų Europoje”, – Olga Tokarczuk, „Man Booker International“ 2018 m. premijos laureatė

„Petro Imperatorė” – tai 2019 metais pasirodęs Kristinos Sabaliauskaitės kūrinys, kurio pirmasis tiražas buvo parduotas dar net nepasiekęs knygų lentynų. Bendrai knygos pardavimai sumušė neregėto masto rekordus Lietuvoje, o socialiniuose tinkluose pagyros šiai knygai netyla iki pat šiol. „Petro Imperatorė” buvo pripažinta GERIAUSIA KNYGA 15MIN.LT „METŲ KNYGOS RINKIMUOSE”.

Romanas „Petro Imperatorė” – tai pasakojimas apie Martos Skowrońskos – caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I gyvenimą ir mirtį, džiaugsmingus prisiminimus, meilę ir nepakeliamą skausmą laidojant savo pačios vaikus. Kaip teigia pati menotyros mokslų daktarė K. Sabaliauskaitė, rašant šią knygą, pagrindinis jos tikslas buvo suteikti balsą istorijos nutildytai moteriai. Ir nors pasaulis Jekateriną I laiko XVIII a. iškilusia Pelene, romane aprašoma jos gyvenimo tragedija skatina kitaip pažvelgti į šią asmenybę. 

Šis K. Sabaliauskaitės kūrinys yra be galo autentiškas: jame gausu keiksmažodžių, atvirų scenų, brutalumo. Kaip teigia rašytoja, visa tai – kuo tikriausias XVIII a. Carinės Rusijos imperijos gyvenimas. Rašydama „Petro Imperatorę” autorė tyrinėjo to meto šaltinius ir tuo būtent jais rėmėsi konstruodama istoriją ir patį tekstą. Kitaip nei ankstesni autorės darbai, ši knyga rašoma pirmuoju asmeniu – Petro Imperatorės vardu, veiksmas vyksta realiu laiku – likus 24 valandoms iki Jekaterinos I mirties. Knyga be galo įtraukia: ją norisi perskaityti vienu prisėdimu, o pabaiga intriguoja taip, jog nieko nelaukiant skatina imtis antrosios dalies.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti