Pranešėjas ir Prezidentas

11,70€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Laisvės TV
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 296
  • ISBN 9786098299267

Knygos „Pranešėjas ir Prezidentas“ aprašymas

„Laisvės TV“ išleistoje ir „Kabinete 339" pradėtą pasakojimą apie Lietuvos valdymo užkulisius tęsiančioje knygoje skaitytojus įtraukia istorija apie Valstybės saugumo departamento žvalgybos pareigūną. Jam 2019 m. pavedama patikrinti vieno iš kandidatų į prezidentus rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą, nesilaikant griežtų taisyklių. Pareigūnas greitai suvokia, kad tai gali būti tam tikra Departamento vadovų parama Gitanui Nausėdai, siekiančiam tapti prezidentu. Pareigūnas ryžtingai nusprendžia tapti Pranešėju. 

Knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ savo įžvalgas iškloja ne tik Pranešėjas, bet ir daugybė kitų liudytojų, stebėjusių G. Nausėdos rinkiminę kampaniją ir jo pastangas įsitvirtinti Lietuvos politikoje. Prabylama apie G. Nausėdos konfliktą su tuometiniu užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. Žurnalistų kalbinti liudininkai tvirtina, kad valstybės vadovo konfliktas su L. Linkevičiumi įvyko dėl sankcijų Minskui po Vakarų nepripažintų prezidento rinkimų Baltarusijoje 2020 m. rugpjūtį. Su R. Karobliu – dėl kandidato į karinės žvalgybos vadovus. 

Knygoje nagrinėjamas galimai neteisėtas duomenų rinkimas apie privačius asmenis, gilinamasi į tai, ar G. Nausėda siekė suteikti oficialias pareigas savo žmonai, o asmeninius namus išlaikyti valstybės lėšomis. Analizuojama, kaip Prezidentas ir kiti valstybės vadovai veikė per reikšmingiausias pastarųjų metų krizes: COVID-19 pandemiją, maršizmą, Rusijos invaziją į Ukrainą, Lietuvos susikirtimus su diktatoriškomis valstybėmis. 

„Tai yra žmogus, kuris neatlaikė išbandymo valdžia“, – G. Nausėdos asmenybę įvertina D. Pancerovas. Autoriai praneša, kad ruošiant knygą nei Prezidentas, nei Prezidentūra nesutiko atsakyti į jų klausimus.

„Šioje Birutės ir Dovydo knygoje keičiasi rūmų adresas, bet nekinta užkulisinės intrigos, apie kurias rūmų šeimininkai niekada nenori pasakoti. Intriguoja iškalbingi prezidento Gitano Nausėdos kadencijos ir jo asmenybės štrichai bei žurnalistų keliamas amžinas klausimas – kam tarnauja slaptosios tarnybos?“ – Andrius Tapinas

„Ak, ta gerovės valstybė. Skaityti tokias knygas yra bjauru: tenka irtis per puslapius, kuriuose intrigos, manipuliacijos, melas, politinės rietenos ir kvailystės. Užvertęs paskutinį puslapį tik dar kartą pagalvoji, kad Danijos Karalystėje kažkas tikrai supuvę ir žurnalistiniais įrankiais to nesutvarkysi. Bet, kaip teigia vienas garsus filosofas, – niekas nesakė, kad bus lengva.“ – Antanas Terleckas

Bestseleriu neabejotinai tapsiančią knygą parašė žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė. Jie drauge yra atlikę gausybę žurnalistinių tyrimų apie politinę korupciją, įtartinus verslo sandorius ir socialinę neteisybę. Jų pirmoji knyga „Kabinetas 339" (leidykla „Alma littera“) tapo lietuvišku bestseleriu, o „15min" metų knygos apdovanojimuose buvo išrinkta geriausia lietuviška negrožinės literatūros knyga. Be knygų, žurnalistų duetas taip pat parengė televizinės dokumentikos filmus, kurie sudomino šimtus tūkstančių žiūrovų, įskaitant „Fūrų vergai", „Pažemintųjų palata" ir „Kyjivo trasa". Už savo darbus autoriai yra įvertinti tarptautiniais apdovanojimais, tokiais kaip „Peter Greste Freedom Of Speech“ ir „Future Story“. D. Pancerovas ir B. Davidonytė taip pat pelnė nacionalinių premijų už tiriamąją žurnalistiką.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti